2525 - מבזקים ותמונות - בשורה לתושבי בית שמש: כביש 10 ירומזר וייפתח גם לבאים מכביש 38
חדשות 24  - מבזקים
30/10/2012 15:12
בשורה לתושבי בית שמש: כביש 10 ירומזר וייפתח גם לבאים מכביש 38
מאת: - חדשות 2525

בשורה טובה למאה אלף תושבי בית שמש ולעשרות אלפי תושבי האזור: בימים אלו מתבצעת השלמת כביש 10 ע"י בניית צומת מרומזר בכביש 10 - כביש 38 שתאפשר כניסה לכביש 10 גם לבאים מכביש 38, בכך גם ירד משמעותית נפח התנועה בכניסות הוותיקות לעיר בית שמש.

כזכור, כביש 10 המוביל מכביש 375 (עמק האלה – ביתר עילית) לאזור התעשיה הצפוני של בית שמש, נסגר לתנועה ע"י משטרת ישראל לפני מספר שנים. זאת בשל התנערות הגורמים השונים מאחריותם לכביש.

הכביש הוגדר כמסוכן ביותר בשל העובדה כי עבודות שבוצעו בו לפני שנים נעצרו והופסקו באמצע ומאז נוצר בלבול גדול בין הנתיבים השונים בכביש. כתוצאה מכך נהרגו בכביש מספר אנשים ונפצעו עשרות בתאונות דרכים שאירעו בו בשנים האחרונות.

למרות זאת, בשל מיעוט נתיבי התחבורה באזור, נאלצו תושבי בית שמש ויישובי הסביבה לעבור על החוק, ולהסתכן ולנסוע בכביש המשמש ככביש טבעת המקיף חלק מהעיר, בהסכמה שבשתיקה של משטרת ישראל, כאשר בינתיים כביש הדמים ממשיך לגבות קרבנות נוספים.

ראש העיר הרב משה אבוטבול הודיע מיד כשנכנס לתפקידו, כי על מנת לסיים את הסאגה המבישה, הוא לוקח אחריות על הכביש, ועיריית בית שמש תהיה אחראית לתחזוק הכביש הבינעירוני, במטרה להציל חיי אדם וכן למנוע סבל וטרחה לתושבי העיר הנאלצים להתעכב בפקקים.

לאחר שלוש שנים של פעילות רבה ואינטנסיבית במשרדי הממשלה, שבמהלכן הצליח ראש העיר להשיג תקציב להשלמת הכביש של 70 מיליון ₪ נוספים ממשרדי השיכון והתחבורה, זכו תושבי העיר לפני מספר חודשים לחנוך את הקטע המרכזי בכביש החדש אשר נבנה במשמרות כפולות בשל חשיבותו ודחיפותו של הכביש. תושבי בית שמש החלו לנשום לרווחה, עם פתיחת היציאה החדשה מהעיר ומהשכונות החדשות ברמת בית שמש, המקלה ומקצרת את הדרך באופן משמעותי ואף מקטינה את הלחץ מהכניסות האחרות לעיר.


כעת מתבצעת השלמת הכביש ופתיחתו לכל הכיוונים, ע"י בניית צומת מרומזר. הרמזור החדש תוכנת על ידי מומחי תנועה, ואורך גל הרמזור כוון על פי שני פרמטרים עיקריים: סנכרון מול רמזור הרכבת, כדי ליצור גל ירוק שלא ימנע את זרימת התנועה, ושינוי בין אורכי הגלים ברמזורים בשני הנתיבים בבוקר ובערב, על פי נפח התנועה שנמדד על הכביש. בשעות הבוקר היוצאים מהעיר יקדמו, ובערב יושם דגש על זרימת הכניסה לעיר.

לצורך ביצוע העבודות האחרונות הדרושות להפעלת הרמזור ופתיחת הכביש, ייחסם כביש 10 לחלוטין בין השעות 8 בערב ביום חמישי ל-6 בבוקר ביום שישי השבוע, וכמו כן ייחסם כביש 38 לסירוגין באותו ערב, החל מהשעה 21:30. הצפי לפתיחת שני הכבישים לתנועה באופן מלא הוא ביום שישי בשעות הבוקר.

יצוין, כי הצומת המרומזר יישאר במתכונתו עד לשדרוג כביש 38 הנמצא בימים אלו לקראת יציאה למכרז, ובמסגרתו יבנה במקום מחלף ענק שיכלול הפרדה מפלסית ובניית גשר מעל מעבר הרכבת, שיחסוך את השימוש ברמזור.

פתיחת הכביש תהווה צעד ענק לבית שמש, ושלב נוסף במהפכת תשתיות כבישי הגישה לבית שמש עליה שוקד ראש העיר מר משה אבוטבול, ובמרכזם, כביש 10, כביש 38, ככר האליפסה ושדרוג הכניסה לעיר.

ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול אמר "פתיחתו של הכביש החדש תשדרג לאין ערוך את דרכי הגישה לעיר, אך חשוב לזכור כי מדובר רק בחלק מתוך מכלול שלם שהעירייה פועלת בו גם בחזיתות נוספות, והחשוב שבהם הוא שידרוגו של כביש 38, שהצלחנו להשיג עבורו תקציבים ממשלתיים גדולים לתכנון מפורט של חלקים נרחבים בכביש זה, ונמצא בימים אלו לקראת יציאה למכרז, הודות לכוחות משותפים שנרתמו לסייע: שר הבינוי והשיכון הרב אריאל אטיאס, שר התחבורה מר ישראל כץ, ראשי מע"צ, נציגי הציבור בכנסת ובוועדותיה, ובפרט יו"ר ועדת הכספים הרב משה גפני וכן נציגיו בעיר הרב משה מונטג יו"ר תכנון ובניה והרב שמואל גרינברג סגן ראש העיר ויו"ר ועדת תנועה".קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים