2525 - מבזקים ותמונות - אפליקציה סלולארית מתקדמת מאפשרת לרופאי 'שיבא' לצפות מכל מקום בתיקים הרפואיים של החולים
חדשות 24  - מבזקים
17/4/2013 09:44
אפליקציה סלולארית מתקדמת מאפשרת לרופאי 'שיבא' לצפות מכל מקום בתיקים הרפואיים של החולים
מאת: שרגא כהנוב - חדשות 2525

המרכז הרפואי שיבא ואלעד מערכות השיקו לאחרונה אפליקציית מובייל המותאמת למכשירי אייפון ואנדרואיד, ומתממשקת באופן מאובטח למערכת קמיליון (תוכנה לניהול תיקים רפואיים של המטופלים), המאפשרת לצוותי הרפואה לתעד בנקודת הטיפול את מהלכי האשפוז, ניתוחים, הבדיקות השונות וביקורי מרפאה, ומציגה את מלוא המידע הקליני הנוכחי וההיסטורי על מצב המטופל, טיפולים ובדיקות שעבר, תרופות שנרשמו, רגישויות וכדומה.

אפליקציית המובייל נועדה לאפשר לרופאים להתעדכן בתוצאות בדיקות והתפתחויות רפואיות של מטופליהם, גם כאשר הם אינם נוכחים פיזית בבית החולים. האפליקציה מאפשרת לרופאי המרכז הרפואי לצפות בתיקי המטופלים המשויכים להם ולקבל נתונים רפואיים בזמן אמת – כמו מדדים רפואיים, רגישויות ואלרגיות, היסטוריה רפואית ועדכון סטאטוס רפואי באמצעות ממשק עשיר וידידותי, המשלב מלל, נתונים מספריים וגרפים.

האפליקציה אף נותנת מענה למצב בו המטופל נזקק למעורבות של כמה רופאים במקביל במהלך הטיפול, ומקלה על התייעצויות ביניהם ועל מעורבות ועדכון מלא ביניהם.

פיתוח האפליקציה נעשה תוך מודעות ותשומת לב רבה לסוגיות אבטחת מידע ושמירה על סודיות. הנגישות לתיק הרפואי מתאפשרת לאחר הזדהות הרופא והמכשיר בו נעשה שימוש. הנתונים הקליניים באפליקציה מתעדכנים בזמן אמת מול התיק הרפואי במערכת הקמיליון ומוצגים מיידית לרופא. במטרה למנוע זליגת מידע, המידע הרפואי לא נשמר במכשיר הסמארטפון.

לדברי ברונו לביא, סמנכ"ל לטכנולוגיות במרכז הרפואי שיבא: "שילוב עולם המובייל במערכות המחשוב של בית החולים יאפשר תהליכי טיפול יעילים ואיכותיים יותר. משמעות העלאת רמת נגישות המידע הרפואי לצוות הרפואי באמצעות טכנולוגיות המובייל, היא רפואה טובה יותר למטופלים. השימוש בטכנולוגיות מתקדמות בעלות פוטנציאל מהווה תרומה לשיפור הרפואה ואבן יסוד בתפיסת העולם שלנו".

"המובייל מחולל מהפכה בענף הרפואה", מציין ניר מזרחי, מנהל אגף מובייל באלעד מערכות. "האפליקציה שפיתחנו מייעלת ומקצרת את אופן העברת המידע לרופא, תוך חיסכון בזמן יקר ובמשאבים, וחשוב מכך – המעקב אחר מצב המטופלים הופך להיות צמוד גם כאשר הגורם הרפואי לא נוכח פיזית בבית החולים, או אפילו בארץ. אין ספק, שמדובר בבשורה שתשנה מהותית את זמינות הטיפול הרפואי, כפי שאנו מכירים אותו".
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים