2525 - מבזקים ותמונות - משה גפני במתקפה: "שופטי בג"צ החצופים"
חדשות 24  - מבזקים
10/1/2021 15:01
משה גפני במתקפה: "שופטי בג"צ החצופים"
מאת: מערכת - חדשות 2525

ח"כ משה גפני הגיב על החלטת הבג"צ לאפשר הכנסת חמץ בפסח בבתי החולים: ״שופטי בג"צ החצופים מנצלים את התקופה שבין כנסת אחת לשניה, שאי אפשר להעלות את התיקון לחוק שלי בעניין הזה, ולא מתחשבים ביהודים שומרי כשרות הנזקקים להגיע לשירותי בתי החולים בפסח. נדרוש בכל תוקף את פסקת ההתגברות כדי לעצור ולעשות סדר בכח הלא מוגבל שלהם״.

תגובות נוספות:

ח״כ אוריאל בוסו: ״בג״צ ממשיך לחרב את עקרונות המדינה היהודית ולהשליט עליה עקרונות מעוותים בצורה לא דמוקרטית ובחוסר סמכות״. רק ש"ס חזקה תחוקק ותשליך את כל ההחלטות הפוגעות ביהדות.


סגה"ש אורי מקלב: ״פסיקת ביהמ"ש מגיעה מתוך השקפת עולם מנוכרת של השופטים שאינם מייצגים את הרוב בארץ ישראל השומר כשרות בפסח. פסיקה אטומה ומנוכרת זו פוגעת באופן ממשי ברוב ישראל השומרים מחמץ בפסח, בית המשפט בפסיקתו זו מייצג את עצמו בלבד.״


יו״ר ש״ס השר דרעי: ״לא יעלה על הדעת כי במדינה יהודית, בתי חולים יחוייבו להכניס לתחומם חמץ בפסח. מיד לאחר הבחירות נדרוש את קידום הצעת חוק זכויות החולה שהוריתי לח״כ משה ארבל להגיש בכנסת ה- 23 אשר מבקשת לשמור על הסטטוס קוו ולהסמיך את מנהלי בתי החולים בנושא זה״.

שר הדתות יעקב אביטן: "מדובר בהחלטה שערורייתית הפוגעת אנושות בציבור הישראלי שרובו ככולו נזהר מחמץ בפסח, ודורסת ברגל גסה את הסטטוס קוו הקיים. בג"צ באופן שרירותי החליט לדחות את בקשת הרבנות הראשית לישראל לקיום דיון נוסף בסוגיה משמעותית זו, בקשה אליה הצטרף אף היועמ"ש עו"ד אביחי מנדנבליט".

שר הבינוי והשיכון ח״כ יעקב ליצמן: ״ההחלטה לחייב הכנסת חמץ לבתי חולים בחג הפסח - מקוממת ומתריסה. זוהי כפייה חילונית מוצהרת במרחב הציבורי. במשך השנים הצלחנו להיאבק משפטית נגד המזימה להפרת הסטטוס קוו בבתי החולים הממשלתיים. נמשיך לפעול בכל דרך למניעת פגיעה כה אנושה במסורת ישראל״.

ח"כ יעקב טסלר: ״פעם אחר פעם בג"צ מתערב בתחומים שאינם בסמכותו ודוחף את הכנסת לקבוע בחקיקה נורמות שהיו בקונצנזוס במשך כל השנים. מרבית אזרחי ישראל נזהרים מאיסור חמץ בפסח וקבלת עתירה קנטרנית הפוגעת במרבית הציבור, רק מוכיחה את הצורך המיידי בהגבלת כוחו של בג"צ״.

סגה״ש משולם נהרי: ״החלטת בג"צ לאפשר הכנסת חמץ בפסח רק מחדדת את הצורך לעגן בחקיקה את כל הנושאים העומדים על הפרק - ישנם גורמים המעוניינים "לקדם" את המדינה ולהפוך אותה למדינה ככל העמים. הם אינם יכולים לגייס את שליחי הציבור, ולכן פונים לקבל סיוע מבית המשפט ובכך לשלול את סמכות הכנסת בכל דבר ועניין״.

הרבנות הראשית לישראל: ״מביעים חשש כי מעבר לפגיעה בצביונה היהודי של מדינת ישראל, הכנסת חמץ לבתי החולים בפסח תגרום לשומרי כשרות להדיר את עצמם מבתי החולים תוך הימנעות מקבלת טיפול רפואי, ובכך אף לסכן את בריאותם. למרבה הצער הרבנות הראשית תתקשה להבטיח מזון כשר בפסח בבתי החולים״.

סגה״ש יואב בן צור: ״מדינת ישראל היא קודם כל מדינה יהודית ואחרי זה דמוקרטית. נבחרי הציבור הם אלו שנבחרו ע"י הציבור בהליך דמוקרטי והם אלו שיקבעו את החוק. שופטי בג"צ שוב פעם בוחרים להתערב בצורה שערורייתית בנושאי הדת תוך פגיעה בתורת ישראל ועם ישראל״.

יו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר: "בשם הליברליזם כופים השופטים את דעתם על הרוב המסורתי במדינת ישראל. אני בטוח שמהבחירות האלו, שיתקיימו חמישה ימים לפני חג הפסח, נצא גדולים ומחוזקים ונסגור בחקיקה את הפירצה שמאפשרת לבג"ץ להשליט את מרותו על העם".קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים