2525 - מבזקים ותמונות - יוטל סגר: מגמת התחלואה מנגיף הקורונה נמצאת בעלייה
חדשות 24  - מבזקים
10/7/2020 00:17
יוטל סגר: מגמת התחלואה מנגיף הקורונה נמצאת בעלייה
מאת: מערכת - חדשות 2525

הודעה משותפת משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות:

ועדת השרים לעניין אזור מוגבל החליטה להכריז על האזורים הבאים כאזור מוגבל למשך 7 ימים, החל מיום ו'', 10.7 בשעה 13:00 ועד יום ו'', 17.7 בשעה 8:00

1) בית שמש – שכונות נחלה ומנוחה וקנה הבושם.
2) ירושלים – שכונות רוממה, קריית צאנז ובעלז וקריית מטרסדורף.
3) לוד – שכונות גני יער וס"ח.
4) רמלה – שכונת עמידר ביל"ו.
5) קריית מלאכי – אחוזת רוטנר ושכונת חב"ד.

באזורים המוגבלים תוגבל הכניסה והיציאה אל האזור המוגבל ומהאזור המוגבל וכן תוגבל התנועה ופעילות העסקים בתוך האזור המוגבל עצמו.

נוסף על האמור, מנכ"ל משרד הבריאות יחתום בהקדם על צו המגביל את פעילות מוסדות החינוך החל מגיל 10 בעיר מודיעין עלית, בעיר בית שמש ובשכונות ג'', ז'' וח'' בעיר אשדוד.

***

מזה כחודש וחצי מגמת התחלואה מנגיף הקורונה במדינת ישראל נמצאת בעלייה. בשבועות האחרונים מספר החולים עלה בצורה משמעותית ואף עבר בימים האחרונים את רף ה-1,200 חולים ליום. בעקבות העלייה, הוטלו בימים האחרונים הגבלות שונות החלות בכלל המדינה, לרבות הגבלות על הפעלת אולמות, מוסדות תרבות, מסעדות, חדרי כושר, בריכות שחייה ועוד, וכן הוגבלו ההתקהלויות ברחבי הארץ. עם זאת, לאור תחלואה משמעותית באזורים המפורטים בהחלטה, וזאת גם לאחר נקיטת אמצעים שונים, נדרשת במועד זה נקיטת אמצעים משמעותית נוספת.


טרם ההמלצה להכריז על אזורים אלה כאזורים מוגבלים נקט משרד הבריאות ביחד עם הגורמים בשטח ושאר הגופים הרלוונטיים ובשיתוף עם הרשות המקומית צעדים שונים לשם צמצום התחלואה על ידי הסברה, אכיפה ופינוי חולים ככל הניתן. במועד זה, נראה שצעדים אלה אינם מספיקים לצורך צמצום התפשטות המחלה באזורים אלה ויש צורך בהכרזה כאזור מוגבל הכולל את כלל ההגבלות האפשריות. ההמלצה היא לנקוט בהגבלות הנ"ל בנוסף להמשך המאמץ האכיפתי, ההסברתי, ולפינוי חולים וחייבים בבידוד ככל הניתן, וכן אמצעים נוספים בשיתוף עם הרשות וגורמים נוספים.
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים