2525 - מבזקים ותמונות - במהלך 2020 לא יתקיימו ביקורות בעסקים המחזיקים באישור כבאות משנת 2019
חדשות 24  - מבזקים
5/5/2020 16:00
במהלך 2020 לא יתקיימו ביקורות בעסקים המחזיקים באישור כבאות משנת 2019
מאת: מערכת - חדשות 2525

נציב כבאות והצלה גיבש "חבילה כלכלית" בשווי מיליוני שקלים לעזרת בעלי עסקים ועצמאים המתמודדים עם משבר הקורונה.

בהטבות: ביטול ודחיית אגרות, תעדוף עסקים חיוניים, דחיית תשלומים וביקורות שאינן מסכנות חיים.

כבאות והצלה נחלצת לעזרתו של המגזר העסקי בישראל עם שורה של הקלות רגולטוריות לעסקים ולעצמאים הרבים שניזוקו בצורה קשה ואין לדעת כיצד יתאוששו אם בכלל.

בשבועות האחרונים נערכה באגף להגנה מאש עבודת מטה סדורה לגיבוש סל הקלות לאזרחים ובעלי עסקים כחלק מהמאמץ לחזור לשגרת חיים בצל נגיף הקורונה.


הנחת העבודה המרכזית התמקדה בהכלת המאבק בנגיף במסגרת שגרת החיים היומיומית תוך ניהול סיכונים וביצוע פעילות פיקוח רגולטורית בצורה מדורגת עם התחשבות מירבית במגזר העסקי/ציבור.

המהלך בהובלת נציב כבאות והצלה והאגף להגנה מאש יצא לדרך עם פרוץ משבר הקורונה במרץ 2020, והוא מיועד למאות אלפי עסקים קטנים ובינוניים המצויים במשבר כלכלי עמוק.

רבים מהם מתמודדים עם מחנק אשראי, תזרים מזומנים שלילי והגבלות בנקאיות הנובעות מעלייה ברמת סיכון העסק. ע"פ הערכות, היקף הסיוע הנדרש למגזר העסקי עומד על עשרות מיליארדי שקלים.

רב טפסר דדי שמחי: "הצלת העסקים הקטנים והבינוניים והשבת האמון של בעליהם, קריטית ליכולתו של המשק להתאושש מהמשבר. לא נותיר אותם מדממים בצדי הדרך! בכוונתנו להושיט להם יד, לסייע ולהוביל אותם לעתיד טוב יותר. מדובר בחבילת הטבות מידיות שתקל על תזרים המזומנים של עסקים רבים בעיקר הקטנים המתקשים לשרוד ולצלוח את המשבר."

באגף להגנה מאש גובשו מספר הנחיות פורצות דרך שיקנו לכלל הצרכנים אזרחים ובעלי עסקים כאחד, כלים להתמודדות עם המשבר הכלכלי, והבירוקרטיה.


תת טפסר בועז רקיע ראש אגף להגנה מאש: ״מתוך הבנה, דאגה ורגישות למצוקה ולמשבר הפוקד את ענפי הבניה והעסקים במדינת ישראל בשל התפשטות נגיף הקורונה, ובמטרה לסייע להתאוששות המשק, גובשה באגף הגנה מאש תכנית הסיוע לצד ניהול סיכונים מושכל אשר מקפיד על קיום סביבה בטוחה מסכנות האש.״

להלן עיקרי ההנחיות בתחומי התכנון ובניה, רישוי ואגרות:

אגרות:
• החזר אגרת רישוי לאירועים חד פעמיים שבוטלו בהמשך להגבלות משרד הבריאות על התכנסות.
• דחייה תשלום אגרת רישוי עסקים ב -3 חודשים לכלל העסקים הקטנים בישראל, אולמות אירועים ובתי מלון. בישראל מאות אלפי עסקים קטנים המהווים אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של המשק הישראלי ואחראים ליותר ממחצית התוצר העסקי.

תכנון ובנייה:
• עולם המב"ת (מרכזי בדיקת תוכניות) חוזר לשגרת עבודה מלאה ולטיפול מהיר בהגשת ואישור היתרי בנייה.
• מתן תעדוף לביקורות גמר בנייה מתוך כוונה להקדים ככל שניתן אכלוס בתים.

רישוי עסקים ונכסים:
• במהלך 2020 לא יתקיימו ביקורות בעסקים בכל דרגות הסיכון המחזיקים באישור סידורי כבאות משנת 2019 . הביקורות יידחו לשנת 2021 בהסתמך על הצהרה של האחראי כי מערכות החירום בעסק מתוחזקות ותקינות בהתאם לחוקים, תקנות, תקנים והוראות רלוונטיות.
• מתן תעדוף לעסקים חיוניים (בתי מרקחת, סופרים ועוד).
• בחינת פערים קיימים ומתן אורכה לביצוע הדרישות לעסקים ללא אישור סידורי כבאות משנת 2019 ככל שאין חשש לסכנה מידית לחיי אדם.

הנגשה דיגיטלית:
• קיצור הליכים ייעול ושיפור השירות לאזרחים ועסקים באמצעים דיגיטליים מתקדמים ללא מאמץ ומרחוק.
• הנגשת טפסים אחידים ויצירת טפסים מקוונים שיוטמעו במערכת הממשלתית הדיגיטלית "ממשל זמין" בחודשים הקרובים.
• הגשת תכניות בהיתרי בניה ואישורים (ט'' 4 לאכלוס) נבחנת האפשרות לביצוע חתימה אלקטרונית על גבי הקובץ כחלופה לחותמות הקיימות במרכזי בדיקת התוכניות. .
• "תיק בקליק" – שירות מקוון חדש (לינק באתר כבאות והצלה לישראל) המיועד להקל על בעלי עסקים. כולל פרטי תיק עדכניים ובכלל זה סטטוס דרישות ,הערות מפקח ומסמכים נלווים.

מוקד שירות ארצי חדש 4964*

• יותר ימים (5), יותר שעות (45) יותר מהר ויותר מקצועי : ליווי צמוד ואישי של אנשי מקצוע מנוסים שיעניקו לפונים סיוע והדרכה בתחום רישוי עסקים, תשלום אגרות , אישורי אכלוס (ט'' 4) ובניה.
• נשארים בבית ומקבלים שירות! חייגו 4964* ותנו לנו לעבוד בשבילכם.

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי בירך על ההקלות הרגולטוריות וציין כי הם חלק מהמאמץ הלאומי לסייע למגזר העסקי בהתמודדות עם משבר הקורונה.הנציב הבטיח כי במהלך החודשים הקרובים יוקצו משאבים נוספים לשיפור השירות לאזרח ולעסקים מתוך כוונה להביא לפתיחת חסמים וקיצור הליכים. כן יורחב שיתוף הפעולה הדיגיטלי מול הממשקים "ממשל זמין" וישראל דיגיטלית.
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים