2525 - מבזקים ותמונות - "בית חולים הוא אף פעם לא מקום שכדאי להיות בו"
חדשות 24  - מבזקים
19/3/2020 17:26
"בית חולים הוא אף פעם לא מקום שכדאי להיות בו"
מאת: מערכת - חדשות 2525

בימים שבהם בתי החולים עצמם ממליצים שלא להגיע אליהם אלא רק במקרים דחופים, בוחרים עוד ועוד אנשים באשפוז ביתי ע"י צבר רפואה.

"בית חולים הוא אף פעם לא מקום שכדאי להיות בו, ובוודאי שלא עכשיו כשהקורונה משתוללת" מסביר ד"ר איתמר עופר מנכ"ל 'צבר רפואה' את הבחירה של רבים להיות באשפוז ביתי ולא בבית החולים.

"הבית הוא הסביבה הכי נכונה לרבים מאד מהחולים שעבורם כל אלטרנטיבה אחרת היא פחות טובה" הוא אומר ומציין כי בימים אלו מאושפזים בביתם מאות אנשים שמקבלים את שירותי האשפוז הביתי ע"י צבר רפואה.
"רבים הם האנשים בעולם, וגם בישראל, שמפנימים כי אשפוז בבית הוא כמו אשפוז בבית חולים לכל דבר רק בלי הסיכונים שיש בבית החולים".

אשפוז הבית מהווה חלופה אשפוזית לבית חולים ומוגדר כטיפול מוגבל בזמן על ידי צוות רפואי בבית המטופל עבור מטופלים הסובלים ממצב חריף או תת חריף הדורש אשפוז. מטרות אשפוזי הבית כוללות צמצום אשפוזים בבתי חולים, הפחתה בסיבוכים רפואיים הקשורים בעצם האשפוז בבית החולים תוך מתן טיפול רפואי שאינו נופל באיכותו מטיפול בבית החולים וכל זאת תוך צמצום העלויות הנגזרות מאשפוזים מוסדיים.
אשפוז בבית מיועד לאנשים שסובלים ממחלה הדורשת אשפוז כגון דלקת ראות, זיהום בדרכי השתן, זיהומים של העור, וכעת גם חולי קורונה קלים ועוד.

במסגרת זו צוות רפואי –רופאים, אחים/יות, מגיעים לביקור בבית המטופל בכל יום ומעניקים את הטיפול הנדרש בהם מתן אנטיביוטיקה דרך הווריד ושאר הטיפולים הנדרשים, כמו גם עריכת בדיקות שונות תוך התאמת הטיפול לצורכי המטופל.

האשפוז בבית מתאים לכל אדם מבוגר (מלבד ילדים ותינוקות) שזקוק לאשפוז ומצבו מאפשר זאת.
משרד הבריאות תומך ומעודד את תחום אשפוזי הבית וצבר רפואה מעניקה שרות זה במסגרת ההסדר עם קופות החולים כך שעבור המטופל מדובר בשירות ללא עלות.

איך אתם מתמודדים עתה עם מגפת הקורונה שאלנו את ד"ר איתמר עופר שמשיב כי "הצוות שלנו מלווה מידי יום מאות חולים באשפוז ביתי ובהם גם חולים בקורונה. כמובן שאנו פועלים לשמור על הצוותים עם מיגון מתאים וקשובים להנחיות משרד הבריאות".

"אני מאמין שכרגע חולים צריכים להיות בבית חוץ מאנשים עריריים שלא יכולים לטפל בעצמם או אנשים שהבית מלא בנפשות ואין דרך לעשות בידוד בסיסי, ובמקרים כאלה כדאי שיהיו במלונות עבור חולי קורונה".
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים