2525 - מבזקים ותמונות - ניתוחים בריאטריים הינם ניתוחים עם רמת מסוכנות נמוכה
חדשות 24  - מבזקים
4/2/2020 10:38
ניתוחים בריאטריים הינם ניתוחים עם רמת מסוכנות נמוכה
מאת: מערכת - חדשות 2525

השמנת יתר חולנית הינה אחת המחלות השכיחות והמסוכנות בקרב גברים, נשים וילדים. המחלה עלולה לגרום לסיבוכים שונים ומורכבים והיא דומה באופייה למחלות חילוף חומרים כרוניות כגון סכרת, יתר לחץ דם, עודפי שומנים בדם ועוד.

בימים אלה מתחיל לפעול שיתוף פעולה בין מומחים לטיפול כירורגי בהשמנת יתר חולנית בבי"ח שיבא - תל השומר, למומחים בריאטיריים בבי"ח לניאדו בנתניה.


פרופ' דוד גויטיין, מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבי"ח שיבא, יחד עם צוות מומחים מהיחידה – ד"ר אילנית מלר וד"ר הילה חרמון – יגיעו ללניאדו לשם ביצוע מרפאות, ייעוצים וניתוחים. פעילותם של מומחי שיבא בלניאדו תתקיים במקביל ובשיתוף פעולה עם המומחים לבריאטריה של לניאדו, ובראשם ד"ר לב איטין. מנתחי שיבא יבצעו בבי"ח לניאדו את כל הניתוחים הבריאטריים הקיימים: שרוול קיבה, מעקף קיבה, "מיני" מעקף קיבה וכן ניתוחים חוזרים ומורכבים.

פרופ' דוד גויטיין הינו מומחה בעל שם בתחום הבריאטריה והוא חבר במרבית הועדות והאיגודים המקצועיים בתחום הבריאטרי בישראל.

פרופ' גויטיין טוען כי "מחלת השמנת יתר חולנית, הינה מחלה כרונית לכל דבר וענין. המשמעות של העובדה הזו הינה שניתוח הינו חוליה בשרשרת שלמה של שליטה במחלה. אנחנו כבר לא מדברים על "ריפוי" המחלה אלא על השגת שליטה מקסימלית, שתאפשר אורח ואורך חיים טובים יותר במקביל לאיכות חיים משופרת בקרב המטופלים".

מחקרים שבוצעו בעולם בשנים האחרונות ופורסמו בכתבי עת מקצועיים בינלאומיים מראים כי ניתוחים בריאטריים הינם ניתוחים עם רמת מסוכנות נמוכה מאד ושוות ערך לניתוחי הסרת כיס מרה או כריתת תוספתן. ד"ר מוריס ונטוררו, מנהל האגף הכירורגי בלניאדו ציין כי "הצטרפות צוות שיבא, בראשות פרופ' גויטיין מהווה מכפלת כח ליחידה הבריאטרית הקיימת כיום בלניאדו. אני בטוח כי המטופלים יקבלו שירות מעולה, על ידי מומחים מהשורה הראשונה"

מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך על שיתוף הפעולה שיצא לדרך ואמר כי "אנו בית חולים קהילתי, המשרת את הקהילה בה הוא פועל. שיתופי פעולה עם מרכזי על כדוגמת שיבא, הינם שיתופי פעולה שמניבים ערך אמיתי לפציינטים, שחוסכים לעצמם הטלטלות בדרכים"

לקביעת תור ניתן להתקשר למספר 098609336קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים