2525 - מבזקים ותמונות - ירושלים: ארבעה בניינים בני 12 קומות עם 192 יחידות דיור יוקמו בשמואל הנביא
חדשות 24  - מבזקים
25/12/2019 22:33
ירושלים: ארבעה בניינים בני 12 קומות עם 192 יחידות דיור יוקמו בשמואל הנביא
מאת: מערכת - חדשות 2525

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, בראשות עו"ד עמיר שקד, החליטה להפקיד תכנית להתחדשות עירונית למגזר החרדי בירושלים.

התכנית שביוזמת חברת קשת נדל"ן, הינה על שטח של 4 דונם וממוקמת ברחוב ארץ חפץ בשכונת שמואל הנביא. התכנית כוללת הקמת 4 מבנים בגובה 12 קומות, הכוללים 192 יחידות דיור, במקום 3 מבני מגורים הכוללים 46 יחידות דיור המצויים כיום במתחם.

בנוסף ליחידות הדיור החדשות, התכנית כוללת הגדלה של השטחים הציבוריים הפתוחים במתחם וקישורם לרצף שטחים פתוחים בשכונה וכן תוספת שטחים למסחר שכונתי ולמבנים ומוסדות ציבור.

התכנון כולל מאפיינים ייחודיים המתאמים לאוכלוסייה בשכונה, הכוללים בין היתר על בינוי של עד 12 קומות, הפחתה של תקן החניה, דבר שמפחית את עלויות הבניה של הפרויקט ועל כן מגדיל את ישימות התכנית, שילוב של שטחים ציבוריים בתוך מבני המגורים דוגמת גני ילדים ומעונות, בתי כנסת, מקווה, טיפת חלב, חללי לימוד תורני וכו'. בנוסף, לעיתים משולבות דירות קטנות בהיקף גדול יותר מזה הנקבע באוכלוסייה הכללית (20%) וזאת על מנת לענות על הביקושים הגדולים לדיור בהישג יד בקרב האוכלוסייה החרדית.


על מנת לעודד הגדלת היקף התעסוקה בקרב האוכלוסייה, ועל מנת לתת מענה לבעיית הבניה לגובה לעיתים משולבים שטחי תעסוקה בקומות הגבוהות של המבנים כאשר המגורים משולבים בקומות הנמוכות. זאת בשונה מתכניות אחרות, בהן בדרך כלל שטחי התעסוקה משולבים בקומות הנמוכות ואילו המגורים בקומות הגבוהות.

תכנית זו מצטרפת לתכנית התחדשות עירונית נוספת לציבור החרדי שאושרה להפקדה גם היא ברחוב פ.צ חיות בשכונת נווה יעקב.

התוכנית על שטח של כ-11.5 דונם, כוללת הקמת שלושה מבנים חדשים בגובה 12 קומות הכוללים 205 יחידות דיור. כמו כן, במסגרת התוכנית יוקמו שני גני ילדים ושלוש כיתות מעון יום שישולבו במבני המגורים. התוכנית החדשה תוקם במקום מבנה מגורים בן 4 קומות ובו 32 יחידות הדיור, המצוי כיום בשטח.


קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים