2525 - מבזקים ותמונות - מכשיר EOS - סורק חדשני לטיפול בעקמת נחנך במרכז הרפואי שמיר
חדשות 24  - מבזקים
2/9/2019 12:05
מכשיר EOS - סורק חדשני לטיפול בעקמת נחנך במרכז הרפואי שמיר
מאת: מערכת - חדשות 2525חנוכת המכשיר החדש EOS נערכה השבוע בהשתתפות סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן, סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, מנהלת המרכז הרפואי ד"ר אסנת לבציון קורח, המנהל האדמיניסטרטיבי אילן יפתח, פרופ' יגאל מירובסקי מנהל מחלקת אורתופדיה ב' וד"ר סיגל טל מנהל מערך הדימות במרכז הרפואי שמיר

המכשיר נכנס לשימוש בבניין מרפאות חוץ. מדובר בסורק רנטגן חדשני המסוגל באיכות גבוהה ביותר לאפשר הדמיה של עמוד השדרה ושל מפרקי הגפיים התחתונות והעצמות שמרכיבות אותם.

הסורק החדשני מפיק בצילום אחד את כל השלד מכף הרגל ועד לראש ובכך הוא מאפשר הערכה של המנח המרחבי ובתלת מימד של עמוד השדרה והגפיים התחתונות.

סגן שר הבריאות, ח"כ השר יעקב ליצמן: "אני מברך על ההתקדמות הטכנולוגית המונגשת לציבור הרחב במרכז הרפואי, ומתרשם כל פעם מחדש מהטיפול האיכותי והמקצועי הניתן למטופלים כאן".

סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן: "אני מבקש להודות לסגן השר ליצמן, לרב פירר, למשרד הבריאות, לאנשי משרד האוצר ולהנהלת המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא על הבאת המכשור החדיש לכאן. זאת, לטובת הנגשת הבדיקות והרפואה המתקדמת בעולם כיום, לכלל האוכלוסייה במערכת הציבורית".

ד"ר אסנת לבציון קורח מנהלת המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא:
"אני גאה לחנוך את המכשיר החדש לטיפול הדמיה של עמוד השדרה, מפרקים וגפיים לטובת בריאות מטופלנו. המחלקות האורתופדיות שלנו בראשות פרופ' יגאל מירובסקי וד"ר גבריאל אגר הן המובילות בארץ , מבחינת רופאים, אבחון וטיפול רפואי, ואני שמחה שמעתה יעמוד לרשותנו מכשיר חדשני אשר יסייע לתת תמונת מצב ברורה יותר ברמת קרינה נמוכה יותר. אנו נמשיך להשקיע ולקדם ולהביא למרכז הרפואי שלנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר מתוך אמונתי ברפואה אנושית פורצת דרך"

"מעתה אנו נוכל למדוד בצורה מדויקת יותר את העקמות בילדים ומבוגרים, מדידה של עוותים בגפיים התחתונות לאחר שברים או מחלות התפתחותיות ולהעריך את יכולת הגוף לפצות על עוותים אלה" מדגיש פרופ' יגאל מירובסקי, מנהל מחלקת אורתופדיה ב' בשמיר ומפרט: "הסורק הינו כלי אידאלי למעקב אחרי התפתחות עוותים בגב והגפיים התחתונות והוא מאפשר לתכנן בצורה מדויקת יותר את הניתוחים שאנו מבצעים בעמוד השדרה לתיקון עוותים ועקמות בילדים ומבוגרים, בניתוחי החלפות מפרקי הירכיים והברכיים ובתיקון עוותים בגפיים התחתונות בילדים ומבוגרים".

אחת התכונות הייחודיות והחשובות של המכשיר הוא בטיחותו. פעולת הסריקה נעשית עם הרבה פחות קרינה מזו הקיימת בצילומים במכשירים המצויים כיום.

EOS זו מערכת פורצת דרך הסורקת את המטופל בעמידה ומבוצעת בו זמנית בשני מישורים ולאחר מכן מסוגלת לבצע אינטגרציה של שני המישורים ולבצע את אותו שחזור תלת מימדי.

"מכשיר הEOS מפחית את הזמן שלוקח לבצע את הסריקה ל - 10-25 שניות בלבד. טכנולוגית זו מספקת תמונות בגודל אמיתי, בקנה מידה 1:1 לתכנון כירורגי ולניטור מחלות עצם ומפרקים במיוחד עם ילדים שצריכים לבצע צילומים לעיתים תכופות, כגון ילדים עם עיוותי עמוד שדרה כמו עקמת. המערכת החדשנית מהווה בשורה של ממש ואת האופציה האופטימלית לבצע מעקב אחר הילדים והתפתחות מחלתם" הדגישה ד"ר סיגל טל , מנהלת מערך הדימות בשמיר אסף הרופא.
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים