2525 - מבזקים ותמונות - "נתניהו: יש לישראל את היכולות לפעול נגד טילים בליסטיים שישוגרו מאיראן"
חדשות 24  - מבזקים
28/7/2019 13:29
"נתניהו: יש לישראל את היכולות לפעול נגד טילים בליסטיים שישוגרו מאיראן"
מאת: מערכת - חדשות 2525

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו על ניסוי מערכת "חץ 3": "הישג אדיר לביטחון ישראל. הניסויים הצליחו מעבר לכל דימיון. היום יש לישראל את היכולות לפעול נגד טילים בליסטיים שישוגרו נגדנו מאיראן ומכל מקום.

זו קפיצת מדרגה אדירה לביטחון ישראל עם משמעויות גדולות מאוד במיוחד בעת הזאת.״

דברי ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:״בשבועות האחרונים ערכנו שלושה ניסויים סודיים פורצי דרך בטיל ״חץ 3״. הניסויים הללו נערכו באלסקה בארה״ב, בשיתוף פעולה מלא יחד עם בעלת בריתנו הגדולה ארה״ב.הם הצליחו מעבר לכל דימיון. "החץ 3" יירט בהצלחה מלאה טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה בגבהים ובמהירויות שלא הכרנו עד כה. הביצוע היה מושלם - כל פגיעה בול.היום יש לישראל את היכולות לפעול נגד טילים בליסטיים שישוגרו נגדנו מאיראן ומכל מקום אחר. זהו הישג אדיר לביטחון ישראל.יידעו כל אויבינו שאנחנו נוכל להם - גם בהגנה וגם בהתקפה.״עוד אמר רה״מ נתניהו:״אני רוצה להבהיר כאן שמתכת נגעה במתכת - זה לא היה רק התפוצצות ליד. הטיל נגע בטיל בשלושת המקרים. זהו הישג כביר. אני מבקש תחילה להודות כמובן לשגריר ארה״ב ובאמצעותך דיווויד גם לממשלת ארה״ב -אני מבקש להביע הערכה עמוקה ועצומה על קידום ביטחוננו המשותף.אני מבקש להודות למשרד הביטחון, לצה״ל, לתעשייה האווירית ולשגרירנו רון דרמר שהיה באלסקה לטובת הדבר הזה.אני רוצה להודות לכל המהנדסים והמפתחים שהביאו את פריצת הדרך הזאת, קפיצת המדרגה הזאת, שהיא אדירה לביטחון ישראל עם משמעויות גדולות מאוד במיוחד בעת הזאת.״דברי שגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן:

[מאנגלית]

״בשם הנשיא טראמפ וממשל טראמפ, אני רוצה לומר עד כמה שמחנו על התוצאה המוצלחת של ניסוי מערכת הטילים ״חץ 3״, שהיא מרכיב קריטי בהגנה על ישראל מפני טילים.התוצאות היו מדהימות. אנחנו גאים מאוד בשותפות שלנו עם מדינת ישראל, במימון שהענקנו, במומחיות הטכנית שהוספנו ובעובדה שהעמדנו לרשות הניסוי הזה את המרחב האווירי שלנו מעל שמי אלסקה.זוהי דוגמה מופלאה וחסרת תקדים לשיתוף הפעולה בין שתי מדינותינו. מי ייתן ונמשיך לכבוש שיאים חדשים על מנת להפוך את העולם למקום בטוח יותר.״דברי ראש מפא"ת במשרד הביטחון ד״ר דני גולד:״כמו שראש הממשלה אמר זהו מבצע חסר תקדים. זו פריצת דרך בתחום הטכנולוגי, בתחום המבצעי ובתחום הלוגיסטי. שמנו את חזית הידע הטכנולוגי והמבצעי בתחום, שלושה יירוטים ברציפות, בחלל, בגבהים מאוד גבוהים ובמרחק מאוד גדול, של טילים בליסטים ארוכי טווח.זה סמל לשיתוף הפעולה הקוהרנטי והחסר תקדים עם ארה"ב. עבדנו בצוות אחד עם סוכנות ההגנה מפני טילים של ארה"ב, ישבנו באתר אחד 24/7, תקופת זמן ארוכה. כל זה בהובלת מנהלת חומה במשרד הביטחון בראשות משה פתאל, התעשיות הביטחוניות, התעשייה האווירית, אלביט-אלישרא ורפא"ל, שעבדו גם כצוות אחד מגיל 20 עד גיל 78, 24/7 ברציפות וגופים אחרים שתמכו".

קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים