2525 - מבזקים ותמונות - רובי ריבלין: "כל פעולה כנגדנו תענה בתגובה נחרצת וחזקה"
חדשות 24  - מבזקים
23/7/2019 19:37
רובי ריבלין: "כל פעולה כנגדנו תענה בתגובה נחרצת וחזקה"
מאת: מערכת - חדשות 2525

נשיא המדינה נשא דברים בטקס האזכרה לחללי מבצע "צוק איתן"

נשיא המדינה:

"אנחנו נחושים לשמור על ריבונותנו ועל ביטחון אזרחנו ולהבטיח שכל פעולה כנגדנו תענה בתגובה נחרצת וחזקה. לא נתקדם בהסדרה ובשיקום הרצועה, ולא ננוח עד שישובו בנינו הביתה. לא ננוח עד שהעשן יפסיק להיתמר משדות הנגב, ושיללות האזעקה יפסיקו להבעית, את ימיהם ולילותיהם של אזרחי ישראל"

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, נשא דברים היום, יום שלישי, כ' בתמוז, 23 ביולי, בטקס האזכרה לחללי "צוק איתן" במלאת חמש שנים למבצע. בטקס השתתפו בני המשפחות השכולות, ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, והרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי."צוק איתן היתה מערכה מוסרית, צודקת, ראויה, של מדינה ריבונית, המבקשת להגן על אזרחיה. בשבועות שקדמו למערכה, נורו מדי יום, עשרות רקטות על תושבי הדרום ויישובי קו העימות. ילדים, קשישים, נשים וגברים, היו נתונים לאימת טילים ואזעקות, לרעמי נפץ והדף. מחילות אימה וטרור נחפרו, במטרה אחת- להביא להרג אנשים חפים מפשע. מערכת צוק איתן יצאה לדרך, כדי שנוכל, כולנו, לגדל את ילדינו בשקט," אמר הנשיא בדבריו.


הנשיא פנה למשפחות השכולות ואמר: "את החלל שהותירו אהוביכם לא נוכל למלא. כל שיש בכוחנו לעשות הוא לעמוד לצידכם, באהבה ובכאב, ולזכור היטב שהרגעים הקשים ביותר עבורכם אינם דווקא פה, בהר הזה, אלא בכל שאר הימים, השעות והדקות בהם אתם נושאים את אבלכם, את געגועיכם, ואת חסרונכם לבד. אנחנו גם זוכרים היטב שיש רבים שעדיין נמצאים בקרב השיקום הסיזיפי, היומיומי, הכאוב. ואנו מבקשים לשלוח להם חיבוק חם וכח, לצד איחולי בריאות ושקט מרגוע ללב, לנפש ולגוף."


"גם כיום, חמש שנים לאחר הפסקת האש, ארגון הטרור חמאס ממשיך לפעול לפגיעה בשגרת החיים של אזרחי ישראל ולאיים על שלומם," אמר הנשיא והוסיף: "חמאס ממשיך לחפור מנהרות מוות, להפריח בלוני אש אל שדותינו. להצית, להשחית, לאיים על שלומנו. חמאס ממשיך להחזיק בגופותיהם של לוחמי צה"ל, סגן הדר גולדין וסמל ראשון אורון שאול זכרם לברכה, ובאברה מנגיסטו, והישאם א סייד, אזרחים שבויים ישראליים חסרי ישע. חמאס גם ממשיך להחזיק בשני מיליון מתושבי הרצועה כבני ערובה לקידום מדיניותו הרצחנית, האכזרית, הבוחרת במוות על פני החיים."עוד הדגיש: "איננו ששים אלי קרב. אך אנחנו נחושים לשמור על ריבונותנו ועל ביטחון אזרחינו. ובמיוחד על שלומם של תושבי העוטף, שחייהם הפכו טרופים, והם מגדלים את ילדיהם תחת צבע אדום, אזעקות, בלוני תבערה, ואיום מתמיד. אני מבקש לחזק את ידיו של צה"ל שלנו. ולהבטיח שכל פעולה כנגדנו תענה בתגובה נחרצת וחזקה. שלא נתקדם בהסדרה ובשיקום הרצועה, ולא ננוח עד שישובו בנינו הביתה. שלא ננוח עד שהעשן יפסיק להיתמר משדות הנגב, ושיללות האזעקה יפסיקו להבעית, את ימיהם ולילותיהם של אזרחי ישראל. אנחנו נוסיף לחיות בארץ הזאת, לחרוש שדות, לגדל ילדים וילדות ולחלום על עתיד שקט וטוב יותר למענם ולמעננו. יהי זכרם של חיילי צה"ל, נופלי מערכת צוק איתן, צרור בצרור החיים, ונצור בלב העם, מדור דור."

משם המשיך הנשיא לטקס האזכרה לחוזה המדינה בנימין זאב הרצל שם הניח זר על קברו והשתתף בטקס האזכרה הממלכתי שנערך לכבודו.קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים