2525 - מבזקים ותמונות - יוחאי דמרי: "מדובר בטרור מים של ממש, לערבים לא חסר מים"
חדשות 24  - מבזקים
15/7/2019 12:44
יוחאי דמרי: "מדובר בטרור מים של ממש, לערבים לא חסר מים"
מאת: מערכת - חדשות 2525

מבצע גדול נערך הלילה והבוקר כנגד מכת גניבות המים בהר חברון. על פי הערכות מידי שבוע באמצעות חיבורים פירטיים נגנבים על ידי הפלסטינים מקווי מקורות מעל 500 קוב מים שנלקחים להשקיית חקלאות שבחלקה ממוקמת באזורים לא חוקים.

ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי: "אנו מברכים את חטיבת יהודה, המנהל האזרחי, חברת מקורות ומשטרת ישראל, מדובר בטרור מים של ממש, לערבים לא חסר מים, לא ייתכן מצב שבו אזרחי ישראל, המשלמים למדינה מסים כשורה, ממשיכים לסבול בעוד הגנבים ממשיכים ליהנות מאספקה תקינה של מים באין מפריע"

במבצע שנערך הלילה הוחרמו 18 מיכליות מים, מכשרי קידוח, נותקו מספר חיבורים והוחרמו עשרות קילומטרים של קווי צנרת שהובילו מים מצינור מקורות. כמו כן נעצרו חשודים במעורבות בגניבות המים. הפעולה התאפשרה לאחר איסוף והפללה של מערך גניבות המים, בצבא מקווים כי הפעולה תביא להרתעה ותפחית את הגניבות שבקיץ זה גרמו להפסקת מים רבות לתושבים. המבצע היום מצטרף לשרשרת פעולות שמבצעים יחד חברת מקורות, צה"ל, משטרה הכוללת החדרת מצלמות לעשרות קילומטרים של צנרת כדי לאתר חיבורים פירטיים. בשמך השבוע פועל צוות ניתוקים שמסייר מידי יום לאורך הקו לאתר ולנתק גניבות.

במבצע שנערך לפני כחודשים בהובלת המנהל האזרחי אותרה תשתית מים , צנרת פירטית שחוברה לצינור מקורות באורך קילומטרים רבים להשקיית חקלאות ומים לבניה לא חוקית שנבנתה במדבר יהודה, זוהו חלק מהמאמץ של הרשות הפלשתינית בסיוע מדינות אירופאיות להשתלט על שטחי C ואדמות מדינה.

גניבות המים גרמו בחודשי הקיץ למאות תושבים בהר חברון להיות ללא מים בברזים ולחקלאים באזור להמנע מהשקיה בזמנים רבים. לפני כשבוע בנוסף לגניבות המים ובעקבות ניתוקים פירטים בוצעה חבלה מכוונת בצינור היחיד של מקורות המוביל מים לאלפי יישובים באזור.

בעקבות הפסקות המים נאלצה רשות המים הלאומית לשלוח בקיץ האחרון לאזור הר חברון מעל עשרה מכליות מים גדולות שעלותם יקרה, על מנת למנוע משבר מים חריף שאיים על אלפי תושבים. בשבועות האחרונים מוציאה המועצה האזורית הודעות המבקשות מהתושבים להימנע משימוש במים להשקיית גינות, מילוי בריכות וכביסה, כדי שיהיו להם מים לשתייה. תופעה זו חוזרת מדי שנה בחודשי הקיץ.

"אנו מתעוררים מידי שבוע לבוקר בלי טיפת מים, מתארגנים בקושי ושולחים את ילדינו למעונות ולגנים שגם בהם אין מים לצערנו. מאות תושבים נאלצים לחיות על שישיות מים", סיפרה ניצן צורן, אמא לארבע בנות המתגוררת באביגיל. "אנחנו לא מדברים על כביסה ומקלחות, על זה כבר ויתרנו".

צחי, המנהל אלפי דונמים של מטעים מטעם המושבים השיתופים, סיפר:
"מידי שבוע אנו מתבקשים לסגור את ההשקיה למטעים, נוצר מצב אבסורדי בו החקלאות נהייתה הבעיה והעול על ההתישבות במקום הפתרון. השגרה היומיומית שלנו בשבועות האחרונים היא גזרה קשה לחקלאות. משטר ההשקיה נפגע קשות, ובוודאי שבמתכונת הזו נחווה נזקים בגידולים! בצורה הזו לא נוכל להמשיך לעבוד. כל פעם חושבים שנפתרה הבעיה.. נדרש להפעיל לחץ חזק יותר"

ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי :
"אנו מברכים את חטיבת יהודה, המנהל האזרחי, חברת מקורות ומשטרת ישראל, מדובר בטרור מים של ממש, לערבים לא חסר מים, יש להם את המקורות שלהם אך כחלק מהשתלטות על שטחי C הם נדרשים למים עבור חקלאות ומגורים חדשים ומרוחקים. זהו חטא על פשע ולא ייתכן מצב שבו אזרחי ישראל, המשלמים למדינה מסים כשורה, ממשיכים לסבול בעוד הגנבים ממשיכים ליהנות מאספקה תקינה של מים באין מפריע. אנו פועלים יחד עם רשויות המדינה כדי להפסיק את הטירוף הזה. ולשמחתי המבצע הלילה יחד עם פעולות מתמשכות למימוש סמכות הריבון, הם כיוון חיובי. הולך ומתברר עוצמת המנגנון שפועל בשטח כנגד ריבונתה של המדינה, אני קורא לשר הביטחון להגיב בהתאם ולשלש את האכיפה בשטח על מנת לעצור את כרסום בריבונות, פגיעה בתושבים והפסד כפסי גדול למדינת ישראל."
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים