2525 - מבזקים ותמונות - תערוכת ״צה״ל שלנו״ תפתח לציבור הרחב במתחם "התחנה" בירושלים
חדשות 24  - מבזקים
17/6/2019 21:39
תערוכת ״צה״ל שלנו״ תפתח לציבור הרחב במתחם "התחנה" בירושלים
מאת: מערכת - חדשות 2525


תערוכת ״צה״ל שלנו״ תפתח לציבור הרחב במתחם "התחנה" בירושלים החל מה- 26 ביוני 2019, כ"ג בסיון התשע"ט, ללא עלות ובהרשמה מראש, לאחר שבפעם הקודמת אזלו כ-100,000 כרטיסי הכניסה תוך זמן קצר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "החיבור בין צה"ל לבין ירושלים הוא ערכי ומשמעותי. ירושלים גאה ומתרגשת לקראת אירוח תערוכת צה"ל בעיר שתהווה מוקד משיכה ועליה לרגל לתושבי העיר ולמבקרים בה מהארץ ומהעולם. ירושלים, בירתה של מדינת ישראל היא עיר של חיבורים בין אנשים, דתות ותרבויות, בדומה לצבא ההגנה לישראל. לכן, הקדשתי מאמצים רבים לקיום התערוכה בעיר. אני מזמין את כל עם ישראל להגיע וליהנות מהתערוכה המשקפת את מיטב היכולות של הצבא שלנו. "

מייצגי אור-קולי מרהיבים פעילויות מיוחדות ואינטראקטיביות לכל המשפחה * סימולטורים צבאיים המדמים מציאות * מערכת מחשב של כיפת ברזל המדמה את עבודת הסוללה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים הופעות של להקות צבאיות תצוגות כלים מתחמים בתחומי האוויר הים והיבשה
מתחמים בנושאי המוח האנושי וטכנולוגיה והפתעות נוספות

עיריית ירושלים בשיתוף משרד הביטחון וצה"ל יארחו החל מיוני את אחת התערוכות הגדולות שנראו בישראל, תערוכת "צה"ל שלנו" במתחם התחנה הראשונה בירושלים. התערוכה תשלב תצוגות היסטוריות מאז קום המדינה, דרך שחרור ירושלים ואבני דרך חשובות בהיסטוריית המדינה, ועד לטכנולוגיית המחר המתקדמת ביותר בעולם אשר מופעלות בצה"ל.

בתערוכה יחווה הקהל טכנולוגיה עכשווית באופן בלתי אמצעי, הן באמצעות הצבת דגמים של אמצעים וכלים המשמשים את הצבא, והן באמצעות סימולטורים ו"משחקים" המדמים את המציאות.
הציבור יוכל להתנסות בכ-15 סוגי משחקים, אפליקציות אינטראקטיביות ובכ-80 עמדות משחק, הכוללים בין היתר סימולטור טיסה, סימולטור צניחה, ספר מורשת קרב וכו'. כל משתתף יקבל עם כניסתו "חוגר" אישי ואינטראקטיבי אשר ילווה אותו לאורך התערוכה ויאפשר לו לצבור נקודות בפעילויות השונות ולגלות בסוף התערוכה את התפקיד המתאים לו.

התערוכה תחולק ל 5 ממדים כאשר בכל ממד ישנן הפעלות וחוויות טכנולוגיות שונות:
ממד היבשה – בממד זה ניתן יהיה ליהנות למשל מחוויית צניחה מוחשית באמצעות משקפי VR, ממשחק בו מתנסים בשינוע טנקים באזורים גאוגרפיים שונים ומדמים מצב אמת ועוד.
ממד הים – בממד הזה ניתן יהיה ליהנות ממשחק צוללות וזיהוי ספינות / ממשחק סונר – זיהוי קולות שונים במעמקי הים, זיהוי סוגי ספינות באמצעות משקפי VR ועוד.
ממד האוויר - בממד הזה ניתן יהיה להתנסות בטיסה במטוס פוגה (קטן), בסימלוטרים של טיסה, ובמשחק כיפת ברזל המדמה את עבודת הסוללה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.
ממד טכנולוגי – בממד הזה יחוו המשתתפים התנסות עצמאית ובעזרת הסברים, שימוש בטכנולוגיות צה"ליות מתקדמות לאיתור, זיהוי, איסוף מידע וגם הסתרת מידע (למשל יש משחק עם בובות שעליהן מסרים סמויים שיש לאתר).
ממד השליטה והבקרה – משחקי ניהול קשר בין הגורמים השונים וכו'

בתערוכה צפויים לבקר מעל למיליון איש מכל רחבי הארץ, תיירים, תלמידי בתי ספר מכל הארץ, מועמדים לשרות צבאי ומשפחות.
תערוכת 'צה"ל שלנו' בירושלים מתקיימת ביוזמת עיריית ירושלים בשיתוף חברת אריאל, משרד הביטחון וצה"ל, ומובלת על-ידי החטיבה הטכנולוגית ליבשה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ובשיתוף כלל האגפים והזרועות בצה"ל ומשרד הביטחון, בהפקת חברת ״טרגט מרקט", /
התערוכה נפתחה לראשונה בחול המועד סוכות לרגל שנת ה-70 למדינה ותאפשר גם השנה לאזרחי ישראל להצטרף למסע ייחודי ומרגש בצה''ל מהקמתו ועד היום.

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב במשך מספר שבועות.

הכניסה לתערוכה כרוכה בהרשמה מראש באתר צה"ל במרשתת בכתובת:
https://www.idf.il/88787/קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים