2525 - מבזקים ותמונות - זעזוע ואנטישמיות בשכונת קריית יובל בירושלים
חדשות 24  - מבזקים
29/1/2019 10:35
זעזוע ואנטישמיות בשכונת קריית יובל בירושלים
מאת: מערכת - חדשות 2525

׳כיכר׳: זעזוע ואנטישמיות בשכונת קריית יובל בירושלים - אלמונים חדרו הלילה לביהכנ״ס ׳שיח ישראל׳, פרצו את ארון הקודש ושפכו חומצה. חוקרי זיהוי פלילי סגרו כעת את ביהכנ״ס.

ראש הממשלה נתניהו מגיב לזוועה בירושלים: ״אני מזועזע מחילול בית הכנסת בשכונת קריית יובל שבירושלים. על המשטרה למצוא מייד את האחראים לכך כדי למצות איתם את הדין״.

ח״כ מלכיאלי על חילול ביהכנ״ס - ״כואב הלב לקום בבוקר ולשמוע על חילול בית הכנסת בשכונת קריית יובל, ברמה בזויה של פריצה לארון הקדוש ושפיכת חומצה. אני סמוך ובטוח שמשטרת י-ם תשקיע את כל האנרגיה והמשאבים על מנת למצוא את אותם פורעים, שבמקומם מאחורי סורג ובריח״.

שמואל מרציאנו חבר מועצת עיריית ירושלים המתפלל בבית הכנסת שחולל בקרית יובל לויסברג ב'בחדרי': "לא ראיתי מעולם כזה דבר מזעזע. הם חתכו עם דיסק את הכספת של ארון הקודש והשליכו את ספרי התורה על הרצפה. ניכנס לרבנים ונשמע מה צריך לעשות בעוון זה".

שלזינגר ב'בחדרי': אחד ממקימי בית הכנסת שעל שמו נקרא ההיכל שחולל הלילה בי-ם, הוא יונתן סנדלר הי"ד, שנרצח עם שני ילדיו בטבח בבית הספר היהודי בטולוז. לאחר הרצח, היכל בית הכנסת שונה לזכרם.

שמואל מרציאנו, חבר סיעת ש"ס בעיריית י-ם, ב"קול חי": "אני מדבר איתך מבית הכנסת שחולל ועדיין רועד כולי. אני שומע הרבה על אנטישמיות בחו"ל, ומסתבר שבירושלים עיר הקודש זה גרוע הרבה יותר. זה מזעזע".

מ״מ ר״ע י-ם אליעזר ראוכברגר על חילול ביהכנ״ס - ״אני קורא לכל הגורמים הפועלים נגד הציבור החרדי בקריית יובל, לעשות חשבון נפש ולראות עד היכן ההסתה הזו פועלת ולאיזה מעשים היא מובילה. להסתה יש תוצאות משלה. אני קורא להם לחדול מיד מדרכם״.

הראשל״צ הגר״י יוסף: ״הלב היהודי מתפלץ למראה ספרי תורה מתגוללים בבזיון נורא שחוללו ע״י בני בליעל בתוך בית הכנסת. על הרשויות להפוך כל אבן, להגיע אל הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין״.

הרה״ר הגר״ד לאו: ״זהו בוקר קשה לכל יהודי באשר הוא, לא ניתן לעבור לסדר היום אחרי חילול ברוטאלי שכזה בבית מקדש מעט, חובה עלינו לעשות חשבון נפש איך הגענו למצב שבעיר הקודש ירושלים מתחלל בית כנסת וספרי תורה מושלכים לרצפה״.

שלזינגר ב'בחדרי': בעקבות חילול ספרי התורה החליט מפקד המחוז ניצב יורם הלוי להקים צח"מ (צוות חקירה מיוחד) שיחקור את המקרה הנוראי.

מ"מ ראש עירית ירושלים אליעזר ראוכברגר לזיגמן ב׳קול ברמה׳ - ״מה שנעשה בקרית יובל זה פרוגרום. אין שום מילה אחרת לכנות את זה. ומי שרואה את התמונות ויש לו לב יהודי, פורץ בבכי מיד״.

ח"כ אורי מקלב: ״המעשים האלו הינם תוצאה ישירה של הסתה ושנאה זאת לא פעולה רגעית אלא פעולה מתוכננת ומושקעת, חילול הקודש הנורא הזה צריך לזעזע את אמות הסיפין והקמת קול זעקה וצעקה בכל הארץ״.

יו"ר סיעת ש"ס ח"כ בן צור מגיב על השחתת בית הכנסת בקרית יובל: "מגנה בחריפות את הפורעים מדובר בפשע שנאה של רשעים, החוצה את גבולות הערכים של ישראל היהודית והדמוקרטית, כולי תקווה שמשטרת ישראל תלכוד אותם ושמערכת המשפט תחמיר בעונשם״.

סגן שר הבריאות ליצמן: ״מה נאמר ומה נדבר נוכח מקרה מזעזע ונורא של השחתת בית כנסת וספרי תורה מושלכים בביזיון, כאן בישראל, בעיר ירושלים, 2019. זוהי אנטישמיות בהתגלמותה״.

נשיא המדינה ריבלין בהודעה: ״תמונות קשות ומכאיבות הבוקר מבית הכנסת בקרית יובל. אני בטוח שמשטרת ישראל תגיע אל מחלליו ותביאם לדין במהרה על מנת להבטיח כי מראות שכאלה לא ישנו״.

ח"כ משה גפני: ״הנסיון כל השנים למנוע מתושבים חרדים לגור בשכונת קרית יובל, הביאה בסוף כמה רפי שכל, אנשים מושחתים, לעשות את המעשה הנאלח הזה של פגיעה במקום תפילה שעוונם לא יסלח. מקומם מאחורי סורג ובריח״.

ח"כ יעקב אשר: ״זהו פשע שנאה מחריד, פרי הביאושים של אנשי תקשורת ופוליטיקאים שוחרי הדמוקרטיה והפלורליזם שמסיתים את הציבור בזעקות סרק על הדתה ומזלזלים בציבור שומרי המצוות״.

יו״ר ש״ס השר דרעי: ״הזדעזעתי עד עמקי נשמתי ממראות החילול המחפיר שהתרחש הלילה בבית הכנסת ״שיח ישראל״ של הקהילה הצרפתית בקריית יובל בירושלים. אין לב יהודי שלא מתפלץ ממראות כאלה הזכורים מאירועים קשים בהיסטוריה היהודית. הבוקר אפנה למפקד מחוז ירושלים במשטרה, להבין כיצד ארע הדבר הנורא הזה ולדרוש ממנו למצות את מלא חומרת הדין עם הפורעים. לא ניתן לאירוע שכזה לעבור בשקט במדינת ישראל״.קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים