2525 - מבזקים ותמונות - בפעם הראשונה: ישראל מארחת את אליפות העולם לבתי ספר בקט-רגל
חדשות 24  - מבזקים
12/3/2018 15:56
בפעם הראשונה: ישראל מארחת את אליפות העולם לבתי ספר בקט-רגל
מאת: אברהם צמח - חדשות 2525

בפעם הראשונה ישראל מארחת את אליפות העולם לבתי ספר בקט-רגל האליפות, בהשתתפות 14 מדינות מרחבי העולם, תחל ברביעי הקרוב (14.3), והיא תינעל ב-20.3


המשתתפים מ-14 מדינות הם: ברזיל, סין, צרפת, איטליה, טורקיה, קרואטיה, טאיוואן, בלגיה, קפריסין, גאורגיה, הונגריה, הולנד, סלובקיה וישראל.


שר החינוך נפתלי בנט אמר: "אירוח אליפות העולם לבתי ספר בקט-רגל הוא אירוע חשוב לקידום תרבות הספורט במערכת החינוך ובמדינת ישראל. תרבות ספורט, רוח תחרותית, ואורח חיים בריא, הם חלק מליבת הערכים אליהם אנו מחנכים. הצטיינות בספורט מחייבת השקעה אישית מאומצת, שיתוף פעולה בקבוצה, ורוח תחרותית לצד ערכי יושר ומשחק הוגן. אני מאחל לשחקנים ולשחקניות שמייצגים אותנו בתחרות הצלחה רבה - הכדור במגרש שלכם".

החל מרביעי הקרוב (14.3.18), תתקיים בישראל אליפות העולם לבתי ספר בקט-רגל. אל העיר ראשון לציון, שנבחרה לארח את התחרות, יגיעו 400 שחקנים-תלמידים מ-13 מדינות (14 מדינות, כולל ישראל), והאליפות העולמית תינעל ב-20.318, עת תקבע מיהי נבחרת בית הספר הטובה בעולם.הוועדה המארגנת של האליפות, אשר כוללת בתוכה את הפיקוח על החינוך הגופני, התאחדות הספורט לבתי ספר ועיריית ראשון לציון, עבדה במהלך השנה האחרונה ביחד עם ISF (international federation schools sport) על ארגון האליפות. במשרד החינוך מציינים שהחלטת הנהלת ISF לפיה ישראל תארח את אליפות העולם בקט רגל מעידה על אמון ועל מעמד הפיקוח הארצי על החינוך הגופני בארגון העולמי.

כחלק מארגון האליפות, ישתתפו תלמידים רבים ממערכת החינוך בכל תהליכי הארגון והתפעול של האליפות, ובכלל זה ליווי הנבחרות, תפעול לוגיסטי ומזכירות, וניהול האירועים והטקסים השונים.

שמונה בתי ספר תיכוניים ייקחו חלק בניהול האליפות:

חמישה בתי ספר: מתוכם נבחרו 45 תלמידים אחראים, דוברי שפות זרות (עם דגש על אנגלית), אשר יובילו את הנבחרות לאורך כל האליפות.

שלושה בתי ספר: מתוכם נבחרו 45 תלמידים, אשר יובילו את הנעשה במזכירות ובאולמות המשחק.

קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים