2525 - מבזקים ותמונות - ח"כ מוזס: "תקציב מדינה ללא פתרון למצוקת הדיור לא מקובל עלינו"
חדשות 24  - מבזקים
31/1/2018 16:49
ח"כ מוזס: "תקציב מדינה ללא פתרון למצוקת הדיור לא מקובל עלינו"
מאת: אברהם צמח - חדשות 2525

דברים קשים וכואבים נשא יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס במליאת הכנסת. הוא העלה שוב, כמנהגו בכל הזדמנות, את מצוקת הדיור הנוראה המחריפה והולכת כשפתרון אינו נראה לעין.

"אני רוצה להתייחס לנושא הדיור. כידוע, יש פתרונות כמו מחיר למשתכן, ועוד רעיונות, אבל אלה פתרונות שווא לכל הזוגות הצעירים. כי בעודנו מדברים גרים אלפי זוגות צעירים במחסנים! בתנאים ללא תנאים! רק 200 מטר, 300 מטר מכאן, אתם יכולים לבוא ולראות זוגות שגרים בקומה מינוס 1, מינוס 2, מינוס 3, ומינוס 4. ופה באים ומציעים לנו כל מיני תכניות במחיר למשתכן, כאשר מתוך 117,000 שנרשמו למחיר למשתכן, רק 42,000 זכו בהגרלות, ולכמה יש חוזים ביד? ל 5,700 בלבד! זה כל הסיפור!"הרב מוזס המשיך ותיאר את התלאות עד לקבלת דירה ואת הצעתו המקורית לפתרון הבעיה: "נשאלת השאלה מה קורה עם כל אלה שעדיין לא זכו כלל בהגרלה, ואפילו אם יזכו, יצטרכו לחכות עוד שנתיים-שלוש במקרה הטוב, וחמש שנים לפחות, ובינתיים יורדים להם לטמיון עוד 200,000 שקל תשלומים לשכר דירה. ותכנית כזו מוגדרת "הטבה במחיר למשתכן". אבל מכיוון שאתם יודעים שאף עיר לא רוצה להכניס אותנו, לצערי הרב, ולא בונים עבורנו, אלא בונים אלפי דירות בלי סוכות ובלי שום התאמה לציבור החרדי, אשר על כן, הצעתי חוק לאשר מענק לרוכש דירה יד שנייה. אני לא מבקש 200,000 שקל, שזה מחיר הסבסוד של מחיר למשתכן, אני מבקש 100,000 שקל בסך הכול, שינתנו לכל מי שירכוש דירה ביד שנייה כדי שיוכל לשפץ אותה ולקבל משכנתה. הרי הבנק גם לא נותן משכנתה לדירה ישנה, שלא כדבעי, כי יש בעיות בה בעיות אינסטלציה, מים, חשמל. אך ברגע שדירות אלו ישופצו הן תשודרגנה באחת! דירות כאלה יש לרוב בטבריה, בצפת, בעפולה, בקריית גת, בדימונה, באשדוד, איפה לא? זאת אומרת, האפשרות הזאת שזוג צעיר יוכל להגיע לדירה באופן מיידי ולא לשלם 200,000 שקל, 250,000 שקל בחמש שנים עבור שכר דירה, היא האפשרות המוצלחת ביותר. אך לצערי, ועדת השרים לחקיקה דחתה את הדיון בזה לעוד חודשיים. אתם יודעים למה? כי הם מקווים שכבר תהיה הפגרה ואז כבר תהיה ההצבעה על התקציב ונישאר קרחים מכל הכיוונים".

הרב מוזס סיים את נאומו באמירה ברורה ומשמעותית :"אני מודיע כאן, מעל במת הכנסת שבהחלט יתכן שאני ועוד כמה חברים שחתמו על החוק, לא נצביע יחד בקריאה השנייה והשלישית על התקציב, כל עוד לציבור שלנו ולציבור הזוגות הצעירים לא יוצא פתרון"

קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים