2525 - מבזקים ותמונות - ראש הממשלה: "תכליתה של איראן היא כיבוש המזרח התיכון"
חדשות 24  - מבזקים
9/1/2018 16:12
ראש הממשלה: "תכליתה של איראן היא כיבוש המזרח התיכון"
מאת: אברהם צמח - חדשות 2525

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום בירושלים עם שגרירי מדינות נאט"ו בישראל: רה"מ גם השתתף בארוחת צהריים משותפת עם שגרירי מדינות נאט"ו בישראל בראשות שגריר יוון בישראל.

ראש הממשלה: "אדוני השגריר, אתה ציינת את שיתוף הפעולה המצוין בין נאט"ו לישראל. זהו שיתוף פעולה טבעי. נאט"ו הוקמה שנה אחת אחרי הקמת מדינת ישראל. זוהי ברית ייחודית של דמוקרטיות שחולקות ערכים משותפים, כמו גם מחויבות לשמירת החופש והגנה על השלום וקידומו. ישראל היא דמוקרטיה מסוג זה. זוהי הדמוקרטיה היחידה מסוג זה באזורנו, ולכן שיתוף הפעולה בינינו הוא טבעי. הוא התחיל מאוחר אך זכה לתנופה ושגשוג משמעותיים בעקבות פתיחת משרדנו במטה נאט"ו בדצמבר 2016. מעבר לתחומים החשובים הרבים שציינת, ישנם שני תחומים חשובים שאני מבקש להדגיש בפניכם בהם ישראל תורמת לביטחונן של כל אחת מחברות נאט"ו, ושניהם קשורים באסלאם הקיצוני.

ראש הממשלה המשיך ואמר: "העולם מאוים בימים אלה ע"י סונים קיצונים, שהובלו בתחילה ע"י אל-קאעידה והיום ע"י דאע"ש, ושיעים קיצוניים בהובלת איראן. כשאנחנו מדברים על דאע"ש, חשוב להבין שישראל מסייעת לאירופה בשתי דרכים בסיסיות. הראשונה היא שישראל, באמצעות שירותי המודיעין שלה, מספקת מידע שמנע עד כה כמה עשרות פיגועי טרור גדולים, רבים מהם במדינות אירופיות, חלקם עלולים היו להיות פיגועים המוניים מהסוג הנורא ביותר שחוויתם על אדמת אירופה, ואף גרוע מכך, כיוון שהם כוללים תעופה אזרחית.

ישראל מנעה זאת ובכך סייעה בהצלת חייהם של אירופאים רבים.

הסיוע השני שישראל מעניקה לאירופה ולנאט"ו הוא מניעת הקמת מה שאני מכנה "דאע"ש-מערב" בסיני. בשעה שדאע"ש מתכווץ ומתרסק בעיראק וסוריה, הוא מנסה להקים בסיס טריטוריאלי חלופי בסיני. ישראל תורמת למאמץ למנוע זאת בדרכים רבות, ובאופן כללי, הייתי אומר שישראל היא הכוח המקומי החזק ביותר במזרח התיכון שנלחם באסלאם הקיצוני.

וכעת לזרם השני של האסלאם הקיצוני, וזוהי איראן. מדוע איראן כל כך מסוכנת? כיוון שאיראן, אם לצטט את קיסינג'ר, היא שליחות, לא מדינה. והשליחות היא הגמוניה אזורית תחת הזרם השיעי של האסלאם הרדיקלי. אנחנו השטן הקטן, אתם השטן הבינוני, אמריקה היא השטן הגדול, אבל יש להם תכניות עבור כולנו. איראן מסוכנת כיוון שאותה אידיאולוגיה קיצונית חותרת להשיג נשק גרעיני. המשימה הראשונה היא למנוע מהם השגת נשק גרעיני.

עוד אמר נתניהו: "הסיבה השנייה שהם כל כך מסוכנים היא כיוון שהם מנסים להקים אימפריה, אימפריה טריטוריאלית מטהראן לטרטוס בים התיכון, העוטפת את המזרח התיכון גם מהדרום דרך תימן ותכליתה בסופו של דבר כיבוש המזרח התיכון. זאת התכלית של איראן".

אנו מחויבים כל כולנו למנוע מאיראן לקים בסיס כזה, בסיס צבאי בסוריה. ואנו מגבים את המילים במעשים. זה מסוכן גם עבורכם כיוון שכיבוש המזרח התיכון ע"י איראן ישפיע בסופו של דבר על האינטרסים של כולכם. להן האינטרס השלישי הספציפי שצריך להדאיג אתכם. כחלק מתכנית הכיבוש והקולוניזציה של סוריה ע"י איראן, איראן מבקשת לייבא לתוך סוריה כ-100,000 לוחמים שיעים שאינם איראנים, ולהכפיפם תחת פיקוד איראני. אם חשבתם שהייתה תגובת נגד לדאע"ש, כלומר לאסלאם הקיצוני, האסלאם הסוני הקיצוני, זה נכון, זה אכן מה שקרה בסוריה. חצי מיליון נטבחו, מיליונים נעקרו מבתיהם ומיליונים היגרו לאירופה. הם לא הלכו לשום מקום אחר, רק לאירופה. ייתכן שזה עומד להסתיים. כך אנו מקווים, שהטרגדיה הזאת תיגמר.

לסיום אמר נתניהו: "אולם אם איראן תממש את מטרתה להכניס 100,000 לוחמים שיעים לתוך סוריה, הדבר יצית מחדש את אותו סכסוך ותקבלו בעקבות זאת את הבן של דאע"ש והנכד של אל-קאעידה שיילחם בכוח השיעי החדש הזה. לאן הדבר יזלוג? לאירופה. לאן ילך הזרם האנושי? לאירופה. מי מונע זאת כרגע? ישראל. כרגע, ישראל לבדה. אולם אני טוען שזה אינטרס משותף שיש לנו עם נאט"ו, ולכן המסר שלי אליכם היום הוא שהאסלאם הקיצוני, שיעי וסוני כאחד, מאיים על כולנו. ישראל נלחמת בשניהם. ישראל מבקשת את סיועכם. יש לכם הצהרה וסיסמה בנאט"ו שאני חושב שהיא מאוד הולמת – מתקפה על אחד כמוה כמתקפה על כולם – ומתקפה ע"י האסלאם הקיצוני מזרם כלשהו נגד מי מהדמוקרטיות שלנו היא מתקפה על כל הדמוקרטיות שלנו. זוהי לא רק הצהרה המשקפת עקרון מופשט. זוהי האמת הפשוטה. ולכן אני טען בפניכם שמה שעלינו לעשות הוא לחזק את שיתוף הפעולה בינינו למען האינטרס המשותף שלנו, הביטחון המשותף שלנו וחתירתנו לשלום".

קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים