2525 - מבזקים ותמונות - פרופ' רפאל משולם הצטרף לחברת פנאקסיה תעשיות פרמצבטיות
חדשות 24  - מבזקים
9/1/2018 12:03
פרופ' רפאל משולם הצטרף לחברת פנאקסיה תעשיות פרמצבטיות
מאת: מערכת - חדשות 2525

מי שנחשב בארץ ובעולם כאבי מחקר הקנאביס (המריחואנה), פרופ' רפאל משולם, חוקר בעל שם עולמי בכימיה ובפרמקולוגיה של קנבינואידים, שמשמש כימאי אורגני ופרופ' בבית הספר לרוקחות, המכון למדעי התרופה בפקולטה לרפואה של האוניב' העברית, מצטרף לוועדה המייעצת של חברת הקנאביס התרופתי: פנאקסיה תעשיות פרמצבטיות.

כבר בשנות ה-60, נחשב פרופ' משולם לחלוץ בתחומו, כאשר חקר את צמח הקנאביס. הוא היה הראשון לבודד ולפענח את מבנה מרכיבו הראשי, ה- CBD.
בעקבות גילוי זה, יצא פרופ' משולם עם תגלית מטלטלת נוספת, כאשר הצליח להגדיר ולבודד את המרכיב הפסיכו אקטיבי בקנאביס- THC.

בעשורים האחרונים, ממשיך פרופ' משולם עם צוותו לחקור את ההשפעות המרתקות של הקנבינואידים על המערכת האנדו-קנבינואידית, במגוון מצבים רפואיים.
עבודתו פורצת הדרך, הדגימה פעם אחר פעם את חשיבותו של צמח הקנאביס לתחום הרפואה, וסללה דרך לפיתוח וקידום המחקר האקדמי בתחום, ובעקבות כך, ליוזמות עסקיות וממשלתיות בכל העולם.

לדברי פרופ' משולם: "לקנבינואידים יש השפעה טיפולית על מגוון רחב של מצבים רפואיים, אך למרות זאת רק מספר קטן של קנבינואידים נחקרו במטופלים. אני מאחל לחברת פנאקסיה הצלחה במחקר הקשה, אך מאוד מבטיח זה, ואני שמח ומצפה לקחת חלק במסע מאתגר זה".

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל חברת פנאקסיה, אומר: "זוהי זכות אמיתית לצרף את פרופ' משולם לצוות שלנו, ואנו מצפים להיעזר בידע הייחודי שלו להגשמת משימתנו: שיפור אפשרויות הטיפול עם קנאביס רפואי והנגשתו למטופלים, באמצעות מגוון רחב של מוצרים ייחודיים, שאנו מפתחים ומייצרים".

לדבריו: "אנחנו בעיצומה של תקופת התרחבות מואצת של החברה. בקרוב מאוד יופצו המוצרים שלנו לבתי המרקחת בארץ, במקביל, אנו מקדמים פיתוח מוצרים חדשים למחלות ולהתוויות רפואיות נוספות. כמו כן, אנו גם מתרחבים בעולם. לאחר שהקמנו, ומפעילים, מתקן ייצור מצליח של קנאביס תרופתי במדינת ניו מקסיקו בארה"ב, עומדים בקרוב להשיק מתקני ייצור גם באריזונה, ובהמשך בקולורדו ובקליפורניה".

קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים