2525 - מבזקים ותמונות - קשר מובהק בין אסטמה של העור בילדים להפרעות קשב וריכוז
חדשות 24  - מבזקים
9/1/2018 11:48
קשר מובהק בין אסטמה של העור בילדים להפרעות קשב וריכוז
מאת: מערכת - חדשות 2525

מחקר חדש שנערך במרכז הרפואי סורוקה מצא שהסיכוי של ילדים הסובלים מאסטמה של העור לסבול מהפרעת קשב וריכוז ADHD , שנחשבת ההפרעה הפסיכאטרית הנפוצה ביותר בגיל הילדות, גבוה יותר ב 75% מאשר ילדים ללא מחלת העור.

דלקת עור אטופית (אסטמה של העור) היא מחלה כרונית, דלקתית, מגרדת ונפוצה ביותר, המשפיעה על 20% מהילדים בעולם המערבי. הפרעת קשה וריכוז (ADHD) משפיעה על כ-15% מאוכלוסיית הילדים בעולם המערבי.
טיפול נכון בדלקת עור אטופית משפר באופן משמעותי את איכות החיים של הילדים, מקל על הגרד ומאפשר שנת לילה טובה יותר. חשוב להקפיד על שמירה על לחות העור על ידי שימוש קבוע בקרם לחות, שימוש בתרופות המפחיתות גרד, ולפי הצורך שימוש בתכשירים מקומיים או בכדורים הניתנים במרשם רופא

המחקר כלל 1740 מטופלים שמתוכם 840 מטופלים עם דלקת עור אטופית בין הגילאים 0-18 שנים, שהשוו ל-900 מטופלים בעלי אותו גיל ומין ללא דלקת עור אטופית. ממצאי המחקר הראו מובהקות סטטיסטית והוכיחו ששיעור הפרעות קשב וריכוז (ADHD) היה גבוה יותר (7.1%) בקרב החולים עם דלקת עור אטופית לעומת קבוצת הבקרה של המטופלים ללא דלקת עור אטופית (4.1%).

צוות המחקר כלל את ד"ר אמיר חורב, רופא עור מומחה ומנהל שירות רפואת עור ילדים בסורוקה, פרופ' אלכס זבולונוב , מנהל מחלקת עור בסורוקה יחד עם פרופ' ארנון כהן וד"ר אריס מנור מהכללית וחוקרים מאוניברסיטת בן גוריון.
המחקר החדש הוצג לאחרונה בכנס השנתי של איגוד רפואת העור ופורסם בירחון המדעי -
Acta Dermatovenerologica Croatica.

מסכם ד"ר אמיר חורב, רופא עור מומחה ומנהל שירות רפואת עור ילדים בסורוקה: "השכיחות הגבוהה יותר של הפרעת קשב וריכוז בקרב ילדים עם דלקת עור אטופית יכולה להיות קשורה בגרד והפרעות שינה שנפוצים בילדים עם דלקת עור אטופית. הפרעות שינה דווחו בעלות השפעה שלילית על הזיכרון, ההתנהגות והקשב ותורמות להתפתחות הפרעת קשב וריכוז בהמשך. ניתן לקבוע שיש קשר מובהק בין שתי המחלות, אך לא ניתן לקבוע קשר סיבתי".
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים