2525 - מבזקים ותמונות - ח"כ הרב מוזס: "אנו שותפים לקואליציה שקבעה כי לא תהיה פגיעה בסטטוס קוו"
חדשות 24  - מבזקים
20/11/2017 18:57
ח"כ הרב מוזס: "אנו שותפים לקואליציה שקבעה כי לא תהיה פגיעה בסטטוס קוו"
מאת: אברהם צמח - חדשות 2525

יו"ר הסיעה ח"כ הרב מוזס במליאת הכנסת
"עבודות לשדרוג מסילת רכבת תוך חילול השבת הן פגיעה קשה בציבור רחב מאוד
סיעת יהדות התורה דורשת מהקואליציה לתקן את חוקי השבת

"סיעת יהדות התורה רואה בחומרה רבה את נושא חילולי השבת והזלזול בכבודה ובשומריה", כך אמר במליאת הכנסת יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מוזס. "אני מגיע עכשיו מישיבת סיעה בראשותי. קיימנו דיון מעמיק בנושא, ואנו דורשים חד משמעית מראש הממשלה לתקן את חוקי השבת. ובזכות השבת ניוושע בכל הברכות".
בדבריו התייחס לחילולי השבת שנעשים במסגרת עבודות תחזוקה ושידרוג של רכבל ישראל ואמר: "בעולם כולו, אין שומרים שבת כי לא מצווים שם על שמירת השבת, ואין יום שהתנועה נעצרת בו. ולמרות זאת מתבצעות עבודות שדרוג ותחזוקה, תוך כדי שהתנועה זורמת וסדר היום של הנוסעים ועוברי הדרך ממשיך כשגרה. אם בעולם כך, כתב מוזס לשר, אין סיבה שכאן בארץ לא יפעלו באותה מתכונת ויבצעו את העבודות הנדרשות תוך כדי תנועה, ביום חול". הרב מוזס אמר כי כפי ששידרגו את כביש 38 ואת כביש 1 בדרך לירושלים, ללא חילול שבת, תוך צמצום התנועה בשעות הלילה, כך אפשר לעשות בשאר המקומות בארץ וגם על ידי רכבת ישראל "סללו דרך ראשית, מבית שמש לירושלים ללא צורך לחלל את השבת. אפשר לנצל טכנולוגיות מתקדמות ההופכות לילה ליום ולהימנע מפגיעה קשה כל כך בקדושת השבת!"

הרב מוזס מחה על הפגיעה בסטטוס קוו וההתעלמות מציבור רחב ששמירת השבת היא ערך עליון בעיניו וחילולה פוגע בו ומכאיב לו.

"שמירת השבת היא ערך עליון. אנו שותפים לקואליציה שקבעה כי לא תהיה פגיעה בסטטוס קוו הדתי וכי השבת תישמר על ידי משרדי הממשלה ושלוחותיהם.

אין מדובר בפיקוח נפש ואין נשקפת סכנה לציבור, אם עבודות השדרוג תתבצענה בימות החול - כפי שמקובל בעולם כולו, בו אין יום שנשמרת קדושתו והתנועה זורמת 24/7. ביצוע העבודות בשבת פוגע בציבור רחב מאוד בארץ ששמירת השבת קדושה לליבו וחילולה מכאיב לו ופוגע בו".
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים