2525 - מבזקים ותמונות - "טאבלט אשר הושאר בטעינה על בגדים גרם להתלקחות האש"
חדשות 24  - מבזקים
5/11/2017 19:14
"טאבלט אשר הושאר בטעינה על בגדים גרם להתלקחות האש"
מאת: מערכת - חדשות 2525

הערב, בסביבות השעה 17:00 התקבל דיווח בחדר המבצעים של כב"ה ת.א ירושלים, על שריפה בדירה, הנמצאת ברחוב חכם שלום שבשכונת נחלאות.
למקום הוזעקו צוותי כיבוי ומנוף גבהים.
צוותי הכיבוי שהגיעו למקום, הבחינו בשריפה בקומה הראשונה של הבניין, ובעשן כבד וסמיך הנפלט מחלונות הבניין.
לוחמי האש, חדרו אל הדירה הבוערת ובמקביל לכיבוי השריפה, ביצעו סריקות לאיתור לכודים. במהלך הסריקות, תוך כדי שימוש באמצעים תרמיים מתקדמים, אותרו בדירה, שני כלבים ושמונה גורים קטנטנים. לוחמי האש חילצו את הכלבים וגוריהם מהדירה הבוערת, ללא פגע.
מחקירה שבוצעה ע"י קצין חקירות של כבאות והצלה ירושלים, התברר, כי השריפה החלה בעקבות השארת מחשב לוח (טאבלט) בטעינה, כשמתחתיו פריטי לבוש.
כתוצאה מכך, התלקחו הבגדים וגרמו לשריפת הדירה.


רשף אלי אדרי, מפקד משמרת אשר פיקד על הכוחות בשריפה:
"הוזנקנו היום בערב, לשריפה בדירה ברחוב חכם שלום. לאחר שהשגנו שליטה בשריפה, כשבמהלכה, חילצנו שני כלבים ומספר גורים מהדירה, ביצענו חקירה של השריפה. מהמסקנות של החקירה, מתברר לנו כי טאבלט אשר הושאר בטעינה על בגדים, גרם להתלקחות האש. רק במזל ואודות לרמה המקצועית הגבוהה של לוחמי האש, נמנעה פגיעה גדולה בנפש ורכוש."

"אנו שבים ומזכירים לציבור את הוראות בטיחות האש המתפרסמים כל העת ע"י אגף ההסברה של מערך הכבאות.
אין להשאיר בשום מצב, מחשבים, טלפונים ניידים ומכשירי חשמל בכלל, בטעינה, ללא השגחה, ובטח שאין להניח אותם על בגדים או חומרים העלולים להתלקח.

במהלך השנים הרבות בהן אני משרת במערך הכבאות, נחשפתי למקרים רבים בהם אנשים איבדו את רכושם, נפגעו פיזית, ואף קיפחו את חייהם כתוצאה מהשארת מכשירי חשמל בטעינה ללא השגחה, ועל מזרנים ובגדים"
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


כל הזכויות שמורות לאתר 2525 מבזקים ותמונות
קישורים ממומנים