ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
19/11/2018 - יום שני י"א בכסלו תשע"ט
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה ושר החקלאות בסיור במפעל סודה סטרים - תמונות

נשיא המדינה ושר החקלאות בסיור במפעל סודה סטרים - תמונות

נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר החקלאות ופיתוח הכפר, הממונה על פיתוח והתיישבות הבדואים בנגב אורי אריאל ביקרו היום,בבית הספר אורט אבו-תלול לאוכלוסייה הבדואית שם נפגשו עם מורי ותלמידי בית הספר. במתחם לומדים למעלה מאלף תלמידים. המבנה החדש נחנך בספטמבר האחרון כחלק מתכנית החומש של ממשלת ישראל. לאחר מכן המשיכו השניים לביקור במפעל 'סודה-סטרים'.

מדברי נשיא המדינה למורים בבית הספר אורט אבו-תלול: "מורים יקרים אתם יושבים פה לצד המנהיגים שלנו בעתיד. הגאווה של סטודנטית שנה ראשונה לעבודה סוציאלית, שאני זוכה לפגוש כאן היום כבוגרת בית הספר, על הזכות שתהיה לה ללוות את החברה שממנה היא הגיעה ולעזור לכל אדם להגשים את עצמו, מרגשת אותי באמת. כבר שנים שאני חלק ממערכת קבלת ההחלטות במדינת ישראל ואני חושב שזו תקופה היסטורית בשינוי שמתרחש בחברה הבדואית בישראל. אתם כולכם, חוד החנית והעיקר של החברה הבדואית ואני שמח לפגוש אתכם. אנחנו שונים מאוד אחד מהשני, אבל כולנו משפחה אחת שחיה פה יחד וצריכה לעשות זאת הכי טוב שאפשר, עבור כולם. הנגב עובר שינוי אמיתי באורח החיים הבדואי ואני יודע שזהו שינוי שייתן לכולנו חיים טובים יותר.״

מדברי שר החקלאות ופיתוח הכפר והממונה על פיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, אורי אריאל: ״שמח לארח הבוקר את נשיא המדינה לסיור משותף ביישובי הבדואים בנגב. צמצום הפערים החברתיים הוא אינטרס לאומי אליו מחויבת המדינה יותר מתמיד, משרד החקלאות והרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב בהנחייתי מובילים תוכנית חומש לאומית לפיה למעלה מ-3 מיליארד ₪ יועברו לטובת פיתוח כלכלי-חברתי ביישובי הבדואים בנגב עבור קידום תחום התעסוקה, החינוך, העצמת הרשויות המקומיות, חיזוק השירותים החברתיים ופיתוח תשתיות ציבוריות. התוכנית כבר יצאה לדרך באופן מעשי ואנחנו משלימים פערים שנוצרו במשך עשרות שנים, הקמת בתי ספר וכיתות לימוד, פיתוח יישובים וסלילת כבישים, תכנון ופיתוח אזורי תעשיה וכל זאת כדי לצמצם את הפערים ולהגדיל את שיעור המועסקים בדגש על נשים, אין שום סיבה שאזרח בדואי לא יקבל את אותם השירותים כמו השכן שלו ביישוב מעבר לכביש.

צילום: מארק ניימן/ לע"מ  28/11/2017
  


© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה ושר החקלאות בסיור במפעל סודה סטרים - תמונות