ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
11/8/2020 - יום שלישי כ"א באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » מתנדבי זק"א השתתפו בתרגיל רעידת אדמה של כוחות ההצלה - צפו

מתנדבי זק"א השתתפו בתרגיל רעידת אדמה של כוחות ההצלה - צפו

בשבוע של תרגיל שנקרא "רעידת אדמה 2017" המדמה תרחיש קיצון של רעידת אדמה חזקה ברחבי הארץ, בו תורגלו כוחות ההצלה והביטחון. שיא התרגיל נערך ביום רביעי בהשתתפות כלל גופי החירום בארץ, רשות חירום לאומית, משטרת ישראל, פיקוד העורף, מד"א, זק"א ועוד.

"בשעות הבוקר התרחשה רעידת אדמה עוצמתית שגרמה לצונאמי בחוף פולג בנתניה" סיפר רועי סולומון, מפקד התרגיל מטעם ארגון זק"א באזור שרון, במהלך הסריקות אחר נפגעים, נמצאו על החוף עשרה בני אדם ללא רוח חיים. אנשי פיקוד העורף, משטרת ישראל ועיריית נתניה ביצעו הערכת מצב על מנת להביא לזיהוי הגופות ואיתור בני משפחותיהם במהירות האפשרית".

גופות ההרוגים הוצאו מהחוף על ידי מתנדבי זק"א עם רכבי 4x4 ורנג'ר של זק"א. יחד עם מחלקת זיהוי פלילי של משטרת מרחב שרון, החלו מתנדבי זק"א בתהליך זיהוי ואיסוף הגופות והממצאים.

במקביל, נערך גם במושב בית זית שבאזור ירושלים תרגיל ענק בהשתתפות מאות אנשי כוחות הרפואה והביטחון. התרגיל דימה רעידת אדמה בשכונת קרית יובל בבירה, כאשר מוקד הרעש בעוצמה של 7.1 בסולם ריכטר היה בים המלח.

מאות המשתתפים בתרגיל דימו קריסה של מספר מבני מגורים בשכונת קרית יובל בבירה כאשר בהם אזרחים. "מרחב מוריה תירגל קריסת מבנים בשכונת קרית יובל עם מאות נפגעים ועשרות הרוגים, כוחות הביטחון הגיעו בשלב הראשוני לטיפול בנפגעים" מספר בנצי אוירינג מפקד זק"א ירושלים, "בהמשך הגענו יחד עם אנשי פיקוד העורף וחילצנו פצועים והרוגים מתוך ההריסות, וסייענו למז"פ (זיהוי פלילי) בזיהוי ההרוגים".

במהלך היום קרסו עשרות מבני מגורים וכן מבני ציבור, החשמל נותק כמעט לחלוטין וצינורות ראשיים של מים נפגעו. "ישנם אלפי בני אדם מחוסרי גג בירושלים, מעלה אדומים, מבשרת ציון ואריאל" הוסיף בנצי אוירינג מפקד זק"א ירושלים.

מפקד משטרת מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי וראש העיר ניר ברקת הגיעו אף הם לאזור התרגיל על מנת להתרשם מפעילות המשתתפים.

חיים ויינגרטן, קצין המבצעים של ארגון זק"א אמר בסיום התרגיל כי: "החפ"ק האחוד שהוקם, בו ישבו נציגים של כלל גופי החירום, כאשר כולם מדברים באותה שפה - הייתה בהחלט מרשימה ונראה כי במקרה של רעידת אדמה שתתרחש חס ושלום, נוכל לעמוד ביעדים שיוצבו בפני ארגון זק"א - 'להציל את מי שניתן להציל ולכבד את מי שנשאר כבר רק לכבד'".

צילום: דוברות זק"א  18/06/2017
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » מתנדבי זק"א השתתפו בתרגיל רעידת אדמה של כוחות ההצלה - צפו