ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
25/4/2018 - יום רביעי י' באייר תשע"ח
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » יו"ר האיחוד הלאומי אורי אריאל בביקור בגוש עציון - תמונות

יו"ר האיחוד הלאומי אורי אריאל בביקור בגוש עציון - תמונות

פחות מיממה לאחר פגישת ראש הממשלה עם ראשי המועצות בנושא הקפאה בהתיישבות, שר החקלאות, יו"ר האיחוד הלאומי אורי אריאל, הגיע לפגישת עבודה וסיור בגוש עציון עם ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, ראש החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד ומנכ"ל החטיבה להתיישבות צביקי בר חי.

אמש (ד) צויין יום האחדות לזכרם של שלושת הנערים, גיל-עד שער,איל יפרח ונפתלי פרנקל הי"ד, יו"ר האיחוד הלאומי, שר החקלאות אורי אריאל, הגיע הבוקר לפגישת עבודה וסיור בגוש עציון עם ראש המועצה שלמה נאמן,ראש החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד ומנכ"ל החטיבה להתיישבות צביקי בר חי.

השר אריאל סייר בגבעת עוז וגאון שהוקמה לזכרם של שלושת הנערים וסיירו בחוות קשואלה,היישוב החדש גבעות וסכמו בנטיעת עץ ביישוב נווה דניאל. הסיור נערך יום למחרת,פגישתו של ראש הממשלה עם ראשי המועצות ביהודה ובשומרון על הקפאת הבנייה בהתיישבות

השר אורי אריאל אמר: "לפני 3 שנים נרצחו שלושת ילדינו, ילדים של כל עם ישראל, שלושת המשפחות הכי אצילות הצליחו לאחד את עם הזה על הרקע הקשה כל-כך. הגיע הזמן ריבונות. אני אומר זאת בעוז וגאון, במקום שנבחר להנציח אותם אבל בעיקר לקדם אתם הציונות דרך הרגלים ודרך בית הספר.

עוד אמר: אני קורא לראש הממשלה, להקים הרבה יישובים, הרבה בתים, הרבה נטיעות. מגיע לנו בארץ ישראל כולה, מגיע לנו את זה בגוש עציון.אנחנו ממשיכים קדימה, אנחנו נעשה ככול יותר בעזרת ה'".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן אמר: "אני מודה לשר החקלאות אורי אריאל, שהגיע הבוקר למקום החשוב הזה, עוז וגאון. אנחנו הופכים כאן כל אבן ואבן, כדי שהכרזת העצמאות לא תסתיים בגבולות שבלתי אפשרי לחיות בהם, אלא לגבולות שימשכו לכל מקום בארץ ישראל. לשם כך אנחנו פועלים ובשביל זה אנחנו כאן,קובעים עובדות בשטח”

גאל גרינוולד ראש החטיבה להתיישבות: "אני שמח להיות פה לאחר ההסכם עם הממשלה ויחד עם שר החקלאות. עברנו תקופה ארוכה לקראת הסדרת החטיבה ועכשיו החטיבה תחזור לפעילות מלאה לטובת ההתיישבות בכל רחבי הארץ. גוש עציון בתנופת צמיחה והחטיבה להתיישבות תסייע להמשך הגידול והצמיחה".

השרה שקד: "נרתום את ראש הממשלה לקידום לוחות הזמנים של ועדות הערר על מנת שתבנה שכונה חדשה וננסה להציל את הבתים שניתן להציל"

את הדברים אמרה היום שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי), בסיור מיוחד בשכונת נתיב אבות שבגוש עציון עם ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, איש התיישבות ותושב השכונה זאב חבר (זמביש) ותושבי הבתים המיועדים להריסה.

היום (ה') הגיעה השרה איילת שקד לשכונת נתיב האבות שבגוש עציון, שכונה ששבעה עשר מבתיה מיועדים להריסה בשנה הבאה.

התושבים תיארו לשרה שקד את האבסורד ודרשו לפתור את הסיפור בסוגיית העררים, בכדי להגיע לפתרון מוסכם לכלל הסוגיה.

בנוסף דרשו התושבים שמישהו צריך להביא להסדר ויפה שעה אחת קודם: "השמוצנקים ביקרו אצלנו אתמול ואפילו הם לא הבינו למה הורסים את זה? מדובר באבסורד גדול כי אין חולק שרוב הבתים יושבים על אדמות מדינה שאין לגביהם שום טענות ובגלל עתירות פוליטיות של הפלשתינים שבעה עשרה בתים מיועדים להיחרב".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה: "אין ספק כי אנו נמצאים במבוך משפטי. התפקיד שלנו כממשלה הוא לנסות להציל את הבתים שניתן להציל ולדאוג לפתרונות לכלל הבתים והאזרחים".

עוד אמרה: "אתמול התחילו הצעדים הממשיים לבניית היישוב החלופי למפוני עמונה ועם זאת למדנו מהמקרה ואנו נערכים מספיק זמן מראש על מנת שמקרה כזה לא ישנה ושמשפחות לא יאלצו לדור בפנימיות. כל קיר, כל משקוף וכל דלת בארץ ישראל יקבלו את היחס הראוי והמכובד ואת מלוא תשומת הלב".

לבסוף אמרה: "נרתום את ראש הממשלה לקידום לוחות הזמנים של וועדות הערר על מנת שתבנה שכונה חדשה, ננסה להציל את הבתים שניתן להציל, זאת לצד לחץ על בניה מאסיבית.

על כל בית שיהרס ייבנו פי כמה. בעזרת השיעור הזה יבינו שניפוץ בטון לא ירתיע אותנו".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן אמר: "בית תחת בית כבר אינו מספק. אנחנו דורשים ליזום הרתעה אפקטיבית כנגד ההשתוללות המשפטית של אויבנו. הם צריכים להבין שעל כל בית שהם מצליחים להרוס לנו ולפגוע בנו הם יקבלו עוד ועוד בתים כעובדות בשטח".

עוד אמר: "אנחנו פועלים כל הזמן בשיתוף עם תושבי נתיב האבות על מנת להימנע מההרס והחורבן. על כל בית מאוים צריכה להיבנות שכונה מסודרת.מי שמפעיל את נשק המשפט כנגד המפעל הציוני ידע שמשאבות הבטון כבר בדרך ליציקת בתי העם ששב לארצו ולמולדתו".

לבסוף הודה לשקד שבאה לסיור ואמר: "אנחנו מחזקים את ידה של שרת המשפטים איילת שקד בעמידתה הנחושה לצד המתיישבים".

צילום: דוברות גוש עציון  08/06/2017
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » יו"ר האיחוד הלאומי אורי אריאל בביקור בגוש עציון - תמונות