ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
7/6/2020 - יום ראשון ט"ו בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » 'דור ישרים' חנך תחנת בדיקות חדשה בבני ברק - גלריה

'דור ישרים' חנך תחנת בדיקות חדשה בבני ברק - גלריה

בטקס מרשים וחגיגי נפתחה בבני ברק תחנה חדשה ללקיחת דמים. בתחנה החדשה הממוקמת ברחוב רבי עקיבא בעיר ניתן לקבל שירותי לקיחת דמים ע"י אח או אחות, לפי הצורך, בזמנים נפרדים לבנים ובנות ובשעות נוחות. זאת כחלק ממערך שיפור השירות והנגישות בו משקיע הארגון את מירב המשאבים בשנים האחרונות.

את האירוע שנערך ביום רביעי האחרון כיבדו בנוכחותם חבר מועצת חכמי התורה הגאון הרב שלום בעדני, רב מערב בני ברק הרב שטרן, שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר עזרה למרפא אלימלך פירר, הרב רפאל וולף, מ"מ ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין, סגני ראש העיר מנחם שפירא ואליהו דדון וראשי "דור ישרים" – אהרון עקשטיין מנכ"ל הארגון, חבר ההנהלה שמואל הרשקוביץ, אורי יפה וצבי ווידן אשר בירכו על ההתרחבות והנגשת השירותים החשובים לציבור.

לראשונה שיתפו את הקהל ראשי הארגון בדברי הגאון הרב זילברשטיין שליט"א, המלווה את הארגון על כל צעד ושעל, שאמר על פתיחת הסניף החדש בבני ברק אשר צניעות והפרדה יהיו הדגל שלו, כי "הדבר הוא תיקון גדול וראוי לעשות זאת".

אח"כ נשא דברים הרב בעדני שאמר כי בעבר לא הייתה מודעות לנושא הבדיקות הגנטיות בקרב העדות השונות, אך כיום כשיש אינדיקציות ומחקרים בנושא, חובה על כל העדות לבדוק. "אני ממליץ למנהלי המוסדות לערוך ימי בדיקות מסודרים וכמובן מורה לכל מי ששואל, לערוך את הבדיקות של "דור ישרים" מבעוד מועד על מנת למנוע עגמת נפש עתידית", הוסיף.

סגן ראש העיר בני ברק רובינשטיין סיפר כי במסגרת היכרותו המבורכת עם "דור ישרים" אשר נמשכת למעלה מ-20 שנה, היה עד לכך כי יוסף עקשטיין - מייסד "דור ישרים", בנה עם אחד הרופאים המפורסמים בדיקה מיוחדת למחלה נדירה שנמנו עליה רק 3 משפחות בישראל. המערכת המיוחדת אפשרה למשפחות אלו להשתדך ללא חשש מהמשכיות המחלה בדור הבא ובכך הצילה את עתידן.

אהרן עקשטיין מנכ"ל "דור ישרים" הוסיף על דברי רובינשטיין ואמר כי כיום יש לארגון מעל 100 מערכות בדיקה ייחודיות למשפחות כמו אלו ששמעתם. "סיפר לי מייסד "דור ישרים" שארבעה מילדיו נפטרו ממחלת הטיי-זקס, כי בתחילה, כשאנשים לא רצו להשתדך עם ילדיו הבריאים. הדבר קרע את ליבו יותר מקבורת ילדיו שנפטרו!" הרב שטרן הזכיר את הרב וואזנר זצ"ל שליווה את הארגון בהתמסרו לכל שאלה שעלתה בנושא. "אנו מחזקים את ידי הארגון החשוב "דור ישרים". נמשיך ללוות את מנהליו בכל עת שנידרש", אמר.

את האירוע חתם שר הבריאות הרב ליצמן ששיבח את הארגון וניסיונו הרב ואמר, כי "דור ישרים" עושים את העבודה בכבוד ובצניעות, יודעים מתי צריך לפתוח ולבדוק ומתי לא. "לפעמים גם חשוב לא לבדוק היכן שלא מוצדק", אמר ליצמן, מדובר בנושאים רגישים מאד". "דור ישרים" עושה את המהלך הרפואי הטוב ביותר בכך שמונע מקרי מחלה. הרמב"ם שהיה הרופא הבכיר ושימש כרופאו של הסולטן נשאל על ידו; מנין לי לדעת אם אתה רופא טוב? הרי מעולם לא הייתי חולה. - ענה לו הרמב"ם; זו ההוכחה! בגלל שאני רופא טוב - אתה נשאר בריא", סיים שר הבריאות את דבריו.

בנוסף נכח במקום גם שלמה רוטשילד מנכ"ל ביה"ח "מעייני הישועה" שבא לברך את מנהלי הארגון על המיזם המבורך.

את המזוזה במקום קבע הגאון רמ"ש קליין שליט"א, מיד עם פתיחת המוקד לפני כשבוע ימים. בארגון "דור ישרים" הנותן שירות מעל 30 שנה לבני המגזר החרדי, מבטיחים להמשיך בס"ד בפעילות המבורכת ולעשות הכל על מנת לתת שירות מעולה ומותאם לכולם. באגודה מקווים כי ההתפתחות והרחבת השירותים יתנו מענה גם לבני העדות השונות המצטרפים לבדיקות מותאמות גנטיות טרום נישואין המונעות מהם עגמת נפש בהמשך.

צילום: יח"צ  01/03/2017
 © כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » 'דור ישרים' חנך תחנת בדיקות חדשה בבני ברק - גלריה