ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
3/6/2020 - יום רביעי י"א בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא קיבל את כתבי האמנה של השגרירים החדשים בישראל - תיעוד

הנשיא קיבל את כתבי האמנה של השגרירים החדשים בישראל - תיעוד

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, קיבל את כתבי האמנה של השגרירים החדשים מאקוודור, אתיופיה, טוגו, פיג'י וטורקמניסטאן עם כניסתם כשגרירים של מדינותיהם בישראל, בטקס רשמי בבית הנשיא.

ראשונה הגישה לנשיא המדינה את כתב האמנה שלה שגרירת אקוודור Ms. Maria Gabriels Troya Rodriguez . H.E. הנשיא לחץ את ידי שגרירת אקוודור הנכנסת ואמר: "זהו עונג גדול עבורי לברך אותך על בואך לירושלים, בירת ישראל, לעמינו היסטוריה ארוכה ועתיקה ואני יודע עד כמה העם באקוודור מעריך ומוקיר את התנ"ך ואת שפת התנ"ך. בזמן האחרון, קלטנו כ2,500 סטודנטים מארצך שהגיעו לישראל ללימודים במסגרת מש"ב (המרכז לשיתוף פעולה בינלאומי), ואנו גאים בשיתוף הפעולה הפורה בינינו בחקלאות. אנו גאים בסיוע שהעניקה ישראל לאקוודור לאחר רעידת האדמה שפקדה אותה בשנה שעברה, ועושים כל שביכולתנו כדי להעשיר את היחסים בינינו. אני יודע שמפעם לפעם יש לנו חילוקי דעות כפי שיש בין ידידים ומודע גם להערכה שרוחש לישראל הנשיא קוראה. אנו כמובן מוכנים לשמוע ביקורת, עם ההבנה לצורך של עמנו להגן על עצמו ולשאת בעול הביטחון."

השגרירה הודתה לנשיא על קבלת הפנים ואמרה: "זו הפגישה הראשונה שאני מקיימת כשגרירה ואני שואפת לעשות את תפקידי על הצד הטוב ביותר. הנשיא קוראה הוא אכן מעריץ גדול של ישראל, כפי שהכריז לפני שבועיים בשידור ברדיו המקומי. באותה הזדמנות אמר שעלינו לשמור על שיתוף הפעולה הצמוד בחקלאות, במדע ובטכנולוגיה, וגם במסחר. יש לנו חילוקי דעות אבל זה לא אומר שאנו לא נשוחח על הדברים שמקרבים אותנו ולמען זה אני כאן."

לאחר מכן הגיש לנשיא את כתב האמנה שלו שגריר אתיופיה H.E. Mr. Tsegay Berha Hadera.

"בפגישותיי עם שגרירים ממדינות אחרות, אנו משוחחים על יחסים דיפלומטיים בני 20, 30 או אפילו 50 שנים, אבל לבני עמנו יש היסטוריה משותפת של אלפי שנים," אמר הנשיא לשגריר הנכנס והוסיף בחיוך: "אך להבדיל משגרירים אחרים, אנו יכולים לשוחח על ביקור מלכת שבא ופגישתה עם המלך שלמה. בישראל כיום אנו גאים בקהילה האתיופית-ישראלית, שבניה גאים ביהדותם, גאים להיות ישראלים וגאים להיות אתיופים. אני רוצה לברך אותך על בחירת מדינתך כחברה קבועה במועצת הביטחון של האו"ם. אני מקווה שאתיופיה תוכל לסייע לישראל.

השגריר הודה לנשיא על הברכות ואמר: "אני מאוד גאה להיות שגרירה של אתיופיה בישראל, בה ביקרתי פעמים רבות בעבר." השגריר הוסיף וציין את הכבוד וההערכה הרבה שהוא רוחש לישראל, ארץ הקודש ואמר: "אנו אחים באופן טבעי ויחד אנו עומדים על שמירת זכויות האדם."

השגריר הוסיף וציין את חשיבות שיתוף הפעולה והתמיכה שנתנה ישראל לאתיופיה בתחום החדשנות וביקש למסור את איחוליו החמים של נשיא אתיופיה והזמין את נשיא המדינה לביקור באתיופיה בקרוב.

בהמשך הגיש לנשיא את כתב אמנתו, שגריר טוגו הנכנס H.E. Mr. Calixte Batossie Madjoulba. הנשיא בירך את השגריר על הגעתו לישראל וירושלים. עוד ציין הנשיא כי השנה ימלאו 30 שנה ליחסים בין המדינות, ואמר: "היחסים בין המדינות מאוד חמים. ישראל רואה באפריקה את העתיד, וחשיבות הקשרים עם אפריקה ברורה לכל, חשובה לא פחות העובדה שמדינתך יזמה יחד עם ישראל את פסגת אפריקה הקרובה." הנשיא הודה לשגריר על השתתפות נשיאו בלווית הנשיא פרס ז"ל ובהשתתפותו הכנה בצער. עוד הוסיף הנשיא ואמר: "אנו ערים לכך שאתם מבינים את האתגר שלנו בהתמודדות עם טרור, ושגם אתם מתמודדים עם הטרור בעצמכם, התמודדות שנכפתה עלינו. גם בעניין זה אנו משתפים פעולה ומבקשים להרחיבו עוד."

הנשיא סיים ואמר: "פנינו לאוקטובר, ואל הפסגה הישראלית אפריקנית המתוכננת, אותה יוזמת טוגו. ואנו שמחים לקבלך כאן כנציג מדינתך כדי להרחיב את שיתוף הפעולה אף יותר."

שגריר טוגו הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה וציין כי הוא נרגש להיות שגריר בישראל ומסר את ברכותיו של נשיא טוגו. עוד אמר השגריר: "מדינתי שמחה מאוד על היוזמה המבורכת, הפסגה בין ישראל לטוגו ואפריקה. הטרור אותו הזכרת הוא אכן האתגר הגדול ביותר עבור העולם כולו ואפריקה כמובן. אני מבקש להודות שוב על שיתוף הפעולה הבטחוני והסיוע שלכם בלמידה והתמודדות של טוגו עם המאבק בטרור. הפסגה המתוכננת, בה תשתפו אותנו בידע שלכם בכל הנוגע לשמירה על בטחון, תסייע לאפריקה להפוך להיות בטוחה יותר ותאפשר לעמים שלנו לפתח את היבשת ולהביא לשגשוגה לטובת עמי אפריקה כולם. על כך אנו מודים לכם מאוד."

אחריו, הגיש שגריר פיג'י Mr. Mosese Tikoitoga . H.E, את כתב האמנה שלו לנשיא. הנשיא הודה לו ואמר: "רבים מדברים על מאבקם לשלום, אבל ארצכם באמת נאבקת עבורו הלכה למעשה במסגרת כוחות שמירת השלום של האו״ם, ונאבקת לא רק באזורנו אלא בכל העולם כדי לשמור על השלום. אנו מודעים למשמעות המאבק למען השלום. אני מצר על כך שלא נפגשתי עם נשיא פיג'י לאחר שנסיעתו בוטלה בשל מזג אוויר סוער, אבל שוחחנו בטלפון על הקשרים החשובים בין עמינו.״ הנשיא ביקש מהשגריר למסור לנשיא פיג׳י את ברכתו וכי הוא מצפה לראותו, והוסיף וציין את הקשרים ההדוקים בין המדינות ושיתוף הידע והסיוע שמעניקה ישראל בתחומי המים והחקלאות.

שגריר פיג'י הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה ועל העזרה הרבה שהעניקה ישראל למדינתו במשך השנים, ואמר: "רבים מאזרחי פיג׳י היו מעוניינים להגיע לביקור בישראל, כך על פי אמונותנו הנוצרית עלינו לבוא ולבקר בארץ הקודש. בעברי שירתתי ביוניפי"ל בארבע הזדמנויות שונות, ההגעה לישראל כעת כשגריר היא כמעט כמו שיבה הביתה."

לבסוף הגיש לנשיא שגריר טורקמניסטאן Mr. Berdymurat Redjepov . H.E את כתב האמנה שלו.

"אנחנו מעריכים מאוד את היחסים הטובים בין המדינות ורואים בהגעתם הזדמנות לפתח אותם הרבה יותר״, אמר הנשיא לשגריר הנכנס והמשיך: ״יש לי כבוד ועונג לקבל בברכה את פניך. ולהביע את הערכתי על עמדת מדינתך שהכריזה על נייטרליות ומקיימת אותה.״

עוד אמר הנשיא לשגריר והוסיף כי יש הערכה רבה כלפי טורקמניסטאן בקרב ישראל וכי הגעתו היא אפשרות להוסיף ולפתח את היחסים בין המדינות אף יותר. בסיום הזמין הנשיא את נשיא טורקמניסטאן לבקר בישראל.

שגריר טורקמיניסטאן הודה לנשיא על דבריו ואמר: "קיבלתי משימה מאוד חשובה להעמיק את היחסים בינינו ואת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות. משפחתי ואני חלמנו להגיע לישראל ואתמול אף ביקרנו במקומות ההיסטוריים והקדושים לשלוש הדתות."

עוד הוסיף השגריר ואמר כי הוא סבור שיש פוטנציאל רב בשיתוף הפעולה הכלכלי בין המדינות וישמח מאוד לקדמו עוד יותר בעתיד, בסיום דבריו מסר השגריר את ברכתו החמה של נשיא טורקמניסטאן.

צילום: מארק ניימן / לע"מ  01/03/2017
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא קיבל את כתבי האמנה של השגרירים החדשים בישראל - תיעוד