ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
4/8/2020 - יום שלישי י"ד באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ראש הממשלה נפגש עם ראש ממשלת אוסטרליה - תמונות

ראש הממשלה נפגש עם ראש ממשלת אוסטרליה - תמונות

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול יחד עם שרי ממשלתו: סגן ראש הממשלה ושר החקלאות והמים, התובע הכללי, שר האוצר, השר לתעשיות ביטחוניות, שרת ההגנה, שר התעשייה החדשנות והמדע, השר לאנרגיה והגנת הסביבה, שר המשפטים וממונה על לוחמה בטרור והשר לענייני ווטרנים והשר האחראי על תחום הסייבר.

במעמד ראשי הממשלה נחתמו הסכמים ומזכרי הבנות. הסכם שיתוף פעולה במחקר ופיתוח תעשייתי. ההסכם צפוי לחזק את הקשרים העסקיים בין שתי המדינות ולאפשר לחברות מישראל ומאוסטרליה לקבל מימון עבור פרוייקטי מו"פ משותפים. הסכם זה מתווסף להסכמי השת"פ הקיימים שנחתמנו בעבר עם אוסטרליה – עם מדינת ויקטוריה ומדינת ניו סאות' וולס. הסחר בין ישראל לאוסטרליה עומד כיום על 1.1 מיליארד דולר בשנה. בשנת 2016 ייצאה ישראל לאוסטרליה סחורות ושירותים בשווי 700,000$. בנוסף נחתם הסכם תעופה עליו חתמו שר התשתיות והתחבורה האוסטרלי דרן צ'סטר ושגריר ישראל באוסטרליה שמואל בן שמואל. כמו כן נחתם הסכם הבנות בין חברת התעופה האוסטרלית Qantas לבין אל על במעמד המנכ"לים.

ראש ממשלת אוסטרליה: "ביבי, ברוך הבא. אנו נמצאים כאן יחד עם שרינו כדי לדון במגוון הרחב של אפשרויות לשיתוף פעולה בתחומים של ביטחון, חדשנות, ביטחון סייבר, הגנה וייצוא.

אנו יודעים שישנן הזדמנויות גדולות לעשות יותר – ודיברנו על זה כבר – בתחום של הסייבר. יש לנו אסטרטגיית ביטחון סייבר שפרסמנו בשנה שעברה. היא מהמובילות בעולם. אנו ממוקדים בה. יש לנו כאן כמה מהטכנולוגיות וכמה מן המוחות הטובים ביותר בעולם, ואני יודע שזה המצב גם בישראל, וישנן הזדמנויות גדולות לשיתוף פעולה.

יש לנו גם הרבה נושאים לדון בהם בתחום הביטחון.

יש לנו גם מחויבות משמעותית לקואליציה נגד דאע"ש הפועלת בעיראק וסוריה. אנו המדינה השנייה בהיקף תרומתה לקואליציה אחרי ארה"ב. לכן מדובר במחויבות מאוד משמעותית, ואנו מכירים בחשיבות של הבסת הטרור האסלאמי במזרח התיכון וברחבי העולם, למען ביטחון כולנו.

במאה ה-21, אסור לנו לאפשר למרחק בינינו להוות מכשול. ישנו כר נרחב לשיתוף פעולה. אנו חולקים את אותם ערכים – דמוקרטיה, חירות ושלטון החוק. אנו נאבקים נגד אותם אויבים – טרוריסטים החותרים תחת הערכים שלנו ומבקשים לשלול מאיתנו את היכולת לחיות כחברות חופשיות. אנו שנינו מחויבים לחדשנות שאנו יודעים שהיא שמניעה את הייצור, למען המשך הצמיחה, ההישגים והשגשוג."

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "תודה על הכנסת האורחים החמה באופן יוצא מן הכלל. אני מוקיר תודה על כך, וכך גם עם ישראל כולו. הם חשים ברוח האחווה בינינו.

אני חושב ששותפות הערכים והאינטרסים בינינו מעולם לא הייתה חזקה יותר. שותפות הערכים היא בת מאות שנים והיא תמשיך גם אל תוך המאה הבאה. אנו מציינים כאן את תחילתן של מאה שנות הידידות הבאות בינינו.

שותפות האינטרסים מתמקדת בהדיפת הסכנות בד בבד עם מימוש ההזדמנויות. אנו פועלים יחד איתכם, כמו עם מדינות אחרות בעלות ערכים שווים, כדי למנוע פיגועי טרור המאיימים על מדינותינו. אנו פועלים להבטיח שחצי המאה הזאת תנוהל על ידי כוחות הקידמה והחירות ולא על ידי כוחות הברבריות הפרועה החותרים לעשות שימוש בכלי הנשק והטכנולוגיות המודרניים כדי להסיג אותנו אחורה לעבר עידן אפל. זה אחד הפרדוקסים הגדולים. אנו נאלצים להילחם עם הברברים במישור הטכנולוגי. זה מדהים. זה כמעט ולא קרה בעבר. בדרך כלל לאומות מתקדמות יש טכנולוגיה טובה יותר. אולם כעת טרוריסטים במשטרים ברבריים יכולים להשתמש, כפי שצ'רצ'יל כינה זאת, ב"אורות המעוותים" של המדע נגד הציוויליזציה שלנו. מדובר במאבק שאותו אנו מנהלים יחד איתכם, עם ארצות הברית ועם מדינות רבות אחרות כדי להגן על החירויות שלנו, להגן על אורחות חיינו.

באותה מידה, אני מאמין שההזדמנויות הן עצומות, ואני מבקש לפתוח במשהו מאוד פשוט וצר. לא רק טכנולוגיה, לא רק שיתוף פעולה בתחום הסייבר, לא רק מחקר ופיתוח, אלא סחר. הסחר בינינו עומד על מיליארד דולר. הוא צריך להיות לפחות כפול או משולש. אני מבקש לעודד את החברות האוסטרליות והישראליות להגביר את הסחר. אם אני עשיתי את המאמץ להגיע לכאן, גם הם צריכים.

הדבר הראשון שאני מבקש מכם לעשות הוא להגביר את הסחר בינינו, הסחר הבילטראלי. הדבר השני הוא לראות כיצד אוסטרליה עשויה לשמש שער לאסיה עבור חברות ישראליות והשקעות ישראליות. ואני חושב שזוהי אפשרות מאוד מבטיחה."

צילום: חיים צח / לע"מ  26/02/2017
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ראש הממשלה נפגש עם ראש ממשלת אוסטרליה - תמונות