ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
23/10/2020 - יום שישי ה' בחשון 5781
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא ארח אמנים מהר חברון שיצירותיהם מוצגות בביתו - צפו

הנשיא ארח אמנים מהר חברון שיצירותיהם מוצגות בביתו - צפו

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ורעייתו נחמה, ארחו את אמני מרכז "אמנים מיתרים" שבהר חברון, שיצירותיהם מוצגות בבית הנשיא במסגרת תערוכת "פעמיי רוח." תערוכה זו היא ה-16 במספר אותה מקיים המרכז הממנף את האמנות והיצירה בהר חברון ומעניק במה לאמנים מהאזור. באירוע השתתפו גם ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי, ואוצרת התערוכה נורית גזית.

במהלך המפגש הציגו האמנים המגיעים ממעון, כרמל, קריית ארבע, בית יתיר ועתניאל לנשיא ולנחמה את יצירותיהם וסיפרו על חייהם באזור ומשמעות סביבת מגוריהם ליצירתם האומנותית. ״אמן מביא את הרגשות שלו ואת היצירתיות שלו דרך האמנות," אמר הנשיא לאמנים והוסיף: "לפעמים הם נמצאים גם בעין הביקורת או על סדר היום במחלוקת כזו או אחרת אבל האמנות היא מתנת אל שניתנה לאדם באשר הוא אדם, ומפתחת את היכולת שלו ליצור."

עוד אמר הנשיא: "תענוג לקבל את פניכם כאמנים וגם כאנשים שיוצרים את אמנותם במקום שהוא כל כך חשוב להיסטוריה של עמנו לדורותיו," הנשיא המשיך והודה לאמנים על הגעתם לבית הנשיא ואמר: "אנו מודים לכם שהגעתם לכאן ושהסכמתם להציג את תמונותיכם בבית הנשיא, ובכל מקום ציבורי אחר, שכן בית הנשיא הוא ביתו של כל העם בישראל. בשמחה ובאהבה רבה אנו מקבלים את התמונות שלכם להציגן בפני כל אזרחי ישראל לתפארתיכם ולתפארת היישובים שלכם, ולתפארת מדינת ישראל."

מדברי ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי: "לפני שנתיים צונזרה תערוכה שלנו באוניברסיטת תל אביב, היום שמענו מהנשיא על חשיבות הביטוי והדיבור החופשי של כל אדם בכל מקום במדינת ישראל ובטח בתחום האומנות. הגענו היום עם תערוכת אומני הר חברון לבמה החשובה של משכן הנשיא, תערוכת 'פעמי רוח' לציון שלושים וחמש שנות התיישבות בהר חברון ויובל לשחרור יהודה ושומרון שבאה לחשוף את הנשמה היתרה של המקום שהיא המניע לכל הבניה הפיזית והחשובה שמתרחשת כאן בהר חברון. אני מודה לנשיא ולרעייתו על הזמן פתיחת הלב והמשכן."

צילום: מארק ניימאן / לע"מ  26/02/2017
 




© כל הזכויות שמורות לאתר 2525




למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא ארח אמנים מהר חברון שיצירותיהם מוצגות בביתו - צפו