ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
5/6/2020 - יום שישי י"ג בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה נפגש עם ראש ממשלת בלגיה שארל מישל - תיעוד

נשיא המדינה נפגש עם ראש ממשלת בלגיה שארל מישל - תיעוד

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נפגש עם ראש ממשלת בלגיה, שארל מישל, במסגרת ביקורו הרשמי בישראל.

הנשיא בירך את ראש הממשלה על ביקורו בישראל והתייחס למדיניות הבלגית בנושא האנטישמיות ואימוץ ההגדרה המרחיבה לאנטישמיות ב-IHRA, (הברית הבינלאומית לזכרון השואה) הכוללת גם אנטי-ישראליות והכחשת זכות קיומה של ישראל ואמר: "אני רוצה להודות לראש הממשלה על כך שנתן את ליבו לנושא הגדרת האנטישמיות, נושא עליו דיברנו בביקורי בבלגיה. תשומת ליבו הביאה לכך שהתקבלה ההחלטה ואנו מודים על כך שכן זיכרון השואה אינו ליהודים בלבד, 'לעולם לא עוד' הוא לקח לעולם כולו."

בדבריו התייחס הנשיא לאיום הטרור העולמי והדגיש: "דאע"ש הפך לתופעה ואיננו רק מניע של אירועים מזדמנים. אנו מחויבים להילחם יחד בטרור העולמי. בפגישתנו הקודמת אמרת שדבר הקורה בנקודה אחת בעולם משפיע מיד על שאר חלקיו. בוגרי דאע"ש מציפים את אירופה, מאות נמצאים בבלגיה ואנחנו בכורח שלנו לשאת בעול הביטחון משתפים פעולה עם אירופה ומדינות רבות נוספות, כדי לאתר כל מֶפָגע אפשרי. היכולות והידע שלנו נובעים מהצורך לשאת בעול הביטחון ואנו עומדים לרשות העולם החופשי כולו, כשם שגם אתם עושים."

"אנו מעריכים את השותפות בנושא יוניפי"ל ואונדו"ף ומעריכים את מאמציכם להשיג שלום בעולם," המשיך הנשיא וציין את היחסים הקרובים בין המדינות בשנים האחרונות: "בשנים האחרונות ובתקופת כהונתך הקשרים בין ישראל ובלגיה התפתחו מאוד בתחום העסקים ומפגשי הממשלות (G2G). ביקורך חשוב לנו מאוד ואנו מקדמים אותך בברכה."

ראש ממשלת בלגיה שארל מישל, הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה ואמר: "יחד איתי הגיעה לישראל משלחת רחבה של חברי פרלמנט ונציגים מהאופוזיציה ועצם הנוכחות הזו, היא הוכחה לחשיבות שאנו רואים ביחסים הבילטראליים בין בלגיה וישראל. אני רואה בשמחה את המאמצים לחיזוק היחסים בין המדינות."

"כמוך, גם אנו משוכנעים שסוגיות הביטחון והיציבות חשובות ביותר. לפני כמה שבועות ביקר שר הפנים הבלגי בישראל ועסק בנושאים אלו," ציין ראש הממשלה והדגיש: "אנו משוכנעים שהמאבק למען הביטחון הוא מאבק לחיזוק החירות והדמוקרטיה. באירופה אנו מתמודדים עם איומי טרור ואנו מתגייסים לכך בכל מאודנו. בכוונתנו לחזק את שיתופי הפעולה בין השירותים שלכם ושירותי הביטחון שלנו. אנו סבורים שהשלום והיציבות הם מרכזיים ומכריעים על מנת לפתח את הדמוקרטיה. שיתוף פעולה הוא המפתח המכריע כדי להגיע לעולם בו ישרור שלום."

ראש הממשלה הוסיף ואמר: "הפיתוח הכלכלי אף הוא חשוב ומשמעותי ביותר ואנו שמחים על ההתקדמות בשיתופי הפעולה הכלכליים והמסחריים בין המדינות. אנו מעוניינים ללמוד מהנעשה בישראל בתחום הסטארט אפ ואני מצפה לשיחתנו המורחבת."

בסיום ביקש הנשיא למסור ברכת שלום והערכה למלך בלגיה עימו נפגש במהלך ביקורו במדינה. לאחר מכן, המשיכו השניים לפגישה כבת שעתיים שעסקה באתגרי האזור בתקופה האחרונה והשלכותיהם, ובהעמקת היחסים בין היתר בתחומי הפיתוח והטכנולוגיה.

צילום: מארק ניימן/לע"מ  11/02/2017
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה נפגש עם ראש ממשלת בלגיה שארל מישל - תיעוד