ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
5/6/2020 - יום שישי י"ג בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ניתוח חדשני לפרקי ברך הוכנס לשימוש בברזילי - תמונות

ניתוח חדשני לפרקי ברך הוכנס לשימוש בברזילי - תמונות

במרכז הרפואי ברזילי בוצע בימים האחרונים ניתוח חדשני להחלפת מפרק הברך, במסגרתו הושתל שתל חדשני. הניתוח בוצע לגברת שסבלה משחיקה של הסחוס הפרקי בברך.

השתל החדשני אשר הושתל לראשונה בישראל, מאפשר תנועתיות הדומה לתנועתיות התקינה של הברך התקנית כלומר: תנועה כדורית בתא הפנימי לעומת תנועה קווית בתא החיצוני - דבר שאמור לתת שיפור תפקודי משמעותי לברך המנותחת לאחר הניתוח.

ד"ר רונן דבי מנהל מערך האורתופדיה בברזילי אומר כי "מדובר בפריצת דרך טכנולוגית ובבשורה לאלפי מטופלים הסובלים משחיקת סחוס בברך. חדשנות זו הינה חלק מפרויקט גדול שנעשה בביה"ח במערך האורתופדי למצוינות בטיפול ולשיפור בטכנולוגיה".

ניתוח חדשני זה שנעשה, הינו רצף של חדשנות, כחלק ממדיניות הנהלת בית החולים למתן טיפול מקצועי וחדשני כאשר רק לאחרונה הוכנס לשימוש בברזילי שולחן ניתוחים חדשני, שמאפשר לבצע ניתוח בשיטה קדמית בקלות רבה יותר. החלפת פרק ירך בגישה קדמית מקנה מספר יתרונות עבור המנותחים. הגישה משמרת את השרירים סביב מפרק הירך ולכן מאפשרת שיקום מהיר של יכולת ההליכה, העדר מגבלה מבחינת ישיבה, שכיבה או נסיעה מיד לאחר הניתוח, ושליטה טובה יותר באורך הרגלים. שיטה זו נחשבת קשה יותר מבחינה כירורגית ומאתגרת את המנתח להכניס את המשתלים למקומם המושלם מבלי לפגוע בעצם או בשרירים מסביה לה.

בנוסף לכך הוכנסה לשימוש גישה כוללנית להפחתת הכאב לאחר ניתוח כולל חסמים עצביים. את המחלקה האורתופדית מנהל בגאון ד"ר רונן דבי שאף נבחר באחרונה כמנהל מצטיין בשירות המדינה.

צילום: יח"צ  11/02/2017
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ניתוח חדשני לפרקי ברך הוכנס לשימוש בברזילי - תמונות