ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
5/6/2020 - יום שישי י"ג בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תלמידי "רוטברג" סייעו לפועלי הניקיון של רמת-השרון - תיעוד

תלמידי "רוטברג" סייעו לפועלי הניקיון של רמת-השרון - תיעוד

בזמן שישנתם תלמידי תיכון "רוטברג" השכימו קום עם הנץ החמה, הפשילו שרוולים והצטרפו בהתנדבות, לשגרת יומם של עשרות פועלי הניקיון במחלקת התברואה של עיריית רמת-השרון. התלמידים חולקו לשתי משימות: טיאוט רחובות העיר והוצאת מכלי אשפה לקראת העמסה על המשאיות.

התלמידים צוידו בכפפות, וסטים וציוד טיאוט. 14 חוליות של תלמידים חברו לעובדי הניקיון ב- 5:30 לפנות בוקר ועבדו לצידם מספר שעות. תוך כדי עבודה נחשפו התלמידים לסיפורים האישיים והמרגשים של אותם "אנשים שקופים", בהם עובדים שעלו מאתיופיה ועל הסכנות שבדרך ועל התלאות של עובדים שהגיעו מסודן ומגאנה. בסיום הפעילות, חילקו התלמידים שי לכל עובד שכלל כובע צמר ואוזניות וגרמו להתרגשות רבה. והתוצאה - מנקי הרחובות פתחו את שגרת יומם "קצת אחרת"- הם הגיעו לעבוד בעיר ושם חיכתה להם תגבורת של הצעירים והצעירות מ"רוטברג".

ההכנה לפעילות תוכננה בקפידה וכללה מפגשי הדרכה ע"י רמי נבון סמנכ"ל תפעול ויוסי אהרון סגן מנהל מחלקת התברואה. בהכנה נחשפו התלמידים לאופי העבודה לרקע של העובדים ושגרת יומם . כמו-כן עברו התלמידים סדנה שנועדה להקנות להם כלים לשיח עם העובדים שחלקם אינו דובר עברית. היוזמה קיבלה את ברכת הנהלת העירייה ששמה דגש על ניקיון העיר ושיפור חזותה.

תלמידי כיתה י' בתיכון רוטברג עומדים לקבל בקרוב את תעודת הזהות שלהם והחודשים האחרונים הוקדשו לשיח ופעילויות העוסקים ברב תרבותיות בחברה הישראלית ויוזמה זו נעשתה ברוח הדברים. בשיחת סיכום שהתקיימה בביה"ס ציינו התלמידים את הקושי הפיזי שהם חוו והופתעו מתגובתם המשתאה של העוברים ושבים למראה תלמידים העוסקים בטאוט רחובות. "חלק מהתושבים חשבו שאנחנו מבצעים עבודות שירות על פשע שעשינו" אמרה אחת התלמידות.

מנהלת תיכון "רוטברג", תמי קדרון הוסיפה: "התלמידים התגייסו למשימה לא שגרתית כחלק מהשיח החינוכי בביה"ס בכל הקשור להכרת האחר ותרומה לקהילה. אנחנו לא מסתפקים רק בשיח על הנושא בכיתה אלא יש כאן רצון כן ואמיתי לראות ולהכיר את "האנשים השקופים", אלו שאנו בדרך כלל רואים אם בכלל בחטף לכמה דקות במהלך עבודתם ברחובות העיר. בצד זה החשיבות שאנו רואים בתרומה לקהילה המתבטא גם בעשייה בשטח וזו אחת הדוגמאות לכך".

צילום: תיכון "רוטברג"  11/02/2017
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תלמידי "רוטברג" סייעו לפועלי הניקיון של רמת-השרון - תיעוד