ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
7/6/2020 - יום ראשון ט"ו בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תושבי עמק יזרעאל הפגינו נגד הקמת שדה התעופה- תמונות

תושבי עמק יזרעאל הפגינו נגד הקמת שדה התעופה- תמונות

תושבי עמק יזרעאל החריפו את מאבקם כנגד תוכנית הממשלה להקים שדה תעופה בין לאומי ברמת דוד, בנוסף לשדה הצבאי-כנף 1 הפועל במקום. ביום ראשון השבוע, יצאו תושבי העמק לארבעה צמתים מרכזיים- עפולה, תל עדשים, מגידו ונהלל וחסמו אותם במקביל.

ההפגנה התקיימה בו זמנית בכל הצמתים, בשעה 9:00, בתיאום עם המשטרה ולמשך כרבע שעה, דבר שיצר עומסים כבדים מאוד בכבישים ובצמתים המרכזיים של העמק. ראש מועצה אזורית עמק יזרעאל אייל בצר השתתף בהפגנה וחסם יחד עם התושבים את צומת תל עדשים לשני הכיוונים.

התושבים ומועצת עמק יזרעאל דורשים מהממשלה לבחון חלופות מזיקות פחות ויעילות הרבה יותר כגון: שדה בנבטים, במחניים או על המים בחיפה. בהפגנה השתתפו גם תושבי מגידו, קריית טבעון ורמת ישי המתנגדים להקמת השדה.

בחודשים האחרונים בחנו במועצה אזורית עמק יזרעאל את תכנית הקמת שדה התעופה באמצעות ועדת היגוי שהוקמה במיוחד לשם כך. הועדה הסתייעה בשירותיה המקצועיים של חברה חיצונית המתמחה בבחינת ההשפעות הסביבתיות של שדות התעופה. הממצאים העלו, כי שדה תעופה בעמק יזרעאל יהווה מפגע רעש, ישבש קשות את שגרת חיי התושבים, יצריך הקמת מחלפים ומבנים שישנו את אופי העמק השלו והכפרי ובסופו של דבר המהלך יהרוס את העמק היחיד של מדינת ישראל.

ראש מועצה אזורית עמק יזרעאל אייל בצר אמר בהפגנה: "זה רק תחילתו של המאבק, העמק אומר את דברו, לא לשדה תעופה בינלאומי ברמת דוד. אנחנו מתנגדים בתוקף להקמת השדה בעמק יזרעאל ודורשים מהממשלה לבחון את החלופות האחרות כמתחייב בחוק!".

אחד מפעילי המאבק, נדב שרון מרמת ישי שנכח בהפגנה אמר: "חסמנו ארבעה צמתים בעמק יזרעאל במקביל, במטרה להבהיר לממשלה, לשר התחבורה, שר הביטחון וכלל אזרחי המדינה, שאנחנו לא מוכנים לאפשר את הקמת שדה התעופה ברמת דוד, לא מוכנים שהחלטה שנעשית ממרומי מגדלי השן בירושלים ותל אביב תהרוס ותשנה את אופי חיינו הכפריים והשקטים כאן, בזיהום אוויר, רעש ועומס תנועה".

הציבור בעמק לא מבין מדוע מתעקשת הממשלה להקים את שדה התעופה הבינלאומי במקום בו התושבים אינם מעוניינים בו, במקום למצוא חלופה באזור בו דווקא כן מעוניינים בשדה, באזור נבטים בנגב, שם קיים שדה תעופה והציבור מעוניין בהקמתו, בשדה התעופה במחניים סמוך לראש פינה, מעוניינים בהקמת שדה בינלאומי בטיסות ישירות לאירופה. כמו כן קיימת חלופת חיפה המשלימה את פעילות הנמל הבינלאומי בחוף חיפה ושדה תעופה אזרחי במקום.

צילום: דוברות מועצת עמק יזרעאל  24/01/2017
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תושבי עמק יזרעאל הפגינו נגד הקמת שדה התעופה- תמונות