ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
4/7/2020 - מוצאי שבת י"ב בתמוז תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא מנחם את המשפחות השכולות מהפיגוע בירושלים - תמונות

הנשיא מנחם את המשפחות השכולות מהפיגוע בירושלים - תמונות

עם שובו מביקור ממלכתי בגאורגיה פקד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, את בית משפחת אורבך באלון שבות ואת בית משפחת חג'אג' במעלה אדומים אשר שכלו את ילדיהם ארז אורבך ושיר חג'אג' ז״ל בפיגוע הרצחני בירושלים השבוע.

בבית משפחת אורבך פגש הנשיא את הוריו, סביו, סבתותיו ואחיו. ״ארז היה הבטחה גדולה שהחלה מתממשת", אמר הנשיא לבני המשפחה והוסיף: "הסיפור שלו, של מאבק למען הכלל גם כשיש בפנינו מגבלות לא פשוטות, אלו הסיפורים שבנו את האתוס של העם היהודי בישראל. כשקיבלתי את ההודעה על האסון הזה, שפקד את העם כולו, הייתי בדרכי לביקור ממלכתי בגיאורגיה. גם כשהלב רצה להישאר בארץ הבנתי שיש בזה משום פרס לטרור. נשאתי את ארז ואת שיר עימי כל הזמן".

״ארז נלחם כדי להתגייס והוא הגדיר מחדש את המצוינות בדרך שבה מילא את תפקידו. הפסדנו קצין מיוחד, אני בטוח", אמר הנשיא.

סבו וסבתו של ארז, סיפרו לו על הכאב אך גם על הנחמה הקטנה שמביאה עימם ההקשבה לסיפורים שמספרים מאז שנרצח חבריו ומפקדיו על האיש היה.

״ארז היה ילד שגרם לי נחת בלתי נגמרת והוא היה כמעיין המתגבר. הוא עשה כל הזמן, ותמיד אמר לי 'במגבלות האפשר'. ארז האמין שאין כישלונות, יש שיעורים", סיפרה אימו, קרן אור.

אביו אורי סיפר לנשיא על החלום שהביע רק לאחרונה ארז במהלך אחד השיעורים שעבר בקורס קצינים: ״להיות איש טוב ולהשתפר כל הזמן״. ״מגיעים לכאן אנשים מהארץ כולה, שלא הכירו את ארז ולא אותנו שאומרים - שמענו ובאנו. רק כך פתאום הבנתי את משמעות המילים כל ישראל חברים. זה מלמד אותי שאנחנו כולנו מאוחדים, גם אם לפעמים יש רעשי רקע״.

״אלה דברים מחזקים מאוד", אמר הנשיא. ״לאבל לא מתרגלים אבל כוחנו לאורך כל הדרך היה באחדות הזו עליה אתה מדבר".

עם צאתו אמר הנשיא לאמו של ארז: ״שילדייך יהיו לתפארת אחיהם. אתם משפחה ממלאת גאווה".

בביתה של שיר חג'אג' ז״ל במעלה אדומים, פגש הנשיא את הוריה הרצל ומירב ואת אחיותיה. הוריה סיפרו לנשיא על פעילותה המחקרית בלימודיה האקדמיים ועל הגאווה הגדולה שבגילוי הצדדים באישיותה שלא הכירו דרך מוריה וחבריה.

מירב אמה סיפרה לנשיא: ״שיר הייתה בת שהעניקה לנו בלי הפסקה. כיבוד ההורים שלה היה אינסופי. היא עזרה לנו בלי הפסקה, העניקה לכל מי שהיה סביבה, בהתנדבות גמורה. לנו ולכל חבריה". אביה סיפר לנשיא על הדרך הארוכה שעברה כדי להתגייס כעתודאית ועל הסיפוק הגדול שנתן לה הלימוד. ״אני מקווה שהסיפור של שיר ייתן השראה להרבה ילדים, ללמוד ולצמוח, לרכוש השכלה ולהצטיין".

״ילדתכם הצעירה הייתה בת 22, המחקרים שאתם מראים לי שלקחה בהם חלק, מספרים על ילדה מיוחדת במינה. היא הייתה פרח אמיתי, וכשאני פוגש אתכם אני רואה באיזו ערוגה צומח פרח כמוה וזה לא מפליא בכלל. לכל ערוגה יש גננים ואתם יקיריי, עשיתם עבודה מעוררת כבוד והערצה", אמר הנשיא.

צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ  12/01/2017
 

נשיא המדינה עם אורי, אביו של ארז אורבך ז
נשיא המדינה עם אורי, אביו של ארז אורבך ז"ל.

נשיא המדינה עם הרצל ומירב, הוריה של שיר חג'אג' ז
נשיא המדינה עם הרצל ומירב, הוריה של שיר חג'אג' ז"ל.

נשיא המדינה עם הרצל ומירב, הוריה של שיר חג'אג' ז
נשיא המדינה עם הרצל ומירב, הוריה של שיר חג'אג' ז"ל.

נשיא המדינה עם קרן אור, אימו של ארז אורבך ז
נשיא המדינה עם קרן אור, אימו של ארז אורבך ז"ל.

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא מנחם את המשפחות השכולות מהפיגוע בירושלים - תמונות