ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
11/8/2020 - יום שלישי כ"א באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תלמידים מ"אלון" חשפו בית בד מהתקופה הביזנטית - תמונות

תלמידים מ"אלון" חשפו בית בד מהתקופה הביזנטית - תמונות

קבוצת תלמידים מתנדבים מתיכון "אלון" ברמת-השרון חשפו בית בד ובור מים מהתקופה הביזנטית. בשעה שמרבית תלמידי ישראל ניצלו את חופשת החנוכה למנוחה והטענת מצברים, קבוצת תלמידים מתיכון "אלון" החליטה להעביר את החופשה באופן קצת פחות שגרתי: התלמידים התנדבו להשתתף במשך ימי החופשה בחפירות ארכיאולוגיות מטעם רשות העתיקות, בתל בית שמש.

קבוצת המתנדבים שכללה בנים ובנות מכיתות י- יא, עברה במהלך החפירות הדרכות על התקופות ההיסטוריות השונות, מהתקופה הפרה היסטורית עד ימינו, הדרכה בתחום הגיאולוגיה וכן הדרכה ארכיאולוגית לרבות ביצוע מדידה, סימון ורישום של מוצגים ארכיאולוגיים וטיפול בממצאים. את ההדרכות העביר אלי הדד, אחראי החפירה מטעם רשות העתיקות. תלמידי "אלון" רשמו הצלחות כבר ביומם הראשון בעבודה, כשחשפו בור מים בעומק של כ- 5 מטרים ככל הנראה מהתקופה הביזנטית המוקדמת וסייעו בחשיפת בית בד ביזנטי.

בתיכון "אלון" הביעו סיפוק רב מהפרויקט המיוחד. "אנו רואים בהשתתפות תלמידים בחפירות מסוג זה אמצעי להעמקת היכרותם עם העבר ולחיזוק הקשר שלהם עם היסטוריה הקדומה באזור. התלמידים ויתרו על חופשת חנוכה, קמו בשעה מוקדמת מאד, יצאו מדי בוקר מרמת השרון ב- 6 ועבדו בגשם שוטף, בעבודה פיזית קשה הכוללת הרמת בולדרים, חפירה ושטיפת חרסים במים קפואים. התלמידים גילו ערכי התנדבות והתמדה מאד ראויים, ואנו רואים בהתנסות כזו למידה משמעותית לא פחות ממה שנעשה בית כותלי בית הספר, תרומה לקהילה ומעורבות חברתית".

אלי הדד סיכם את השבוע החוויתי והודה לתלמידי אלון במילים חמות: "אין זה מובן מאליו שילדים מתנדבים באים בחנוכה, בחופש, לעבוד בחפירה ארכיאולוגית, בתנאים לא קלים, עבודה בחוץ, בחממה, בגשם. חשפתם בעבודתכם את עברה של ארץ ישראל בנקודה הזאת. הניסיון שרכשתם כאן ילווה אתכם כל החיים, שכן נסיון טוב מלווה אדם במשך כל החיים. אל תעצרו. דרך, כל דרך נועדה כדי שנתקדם איתה הלאה, ממש כמו בחפירה ארכיאולוגית- ממשיכים הלאה אחרי הגילויים. בעוד כמה שנים שתהיו הורים תעברו פה בכביש ליד, ותוכלו לספר לילדיכם שעבדתם פה בגשם, והחזקתם טוריה, ואולי אפילו החרס שאחד מכם מצא יגיע לאיזה מוזיאון כמוצג. אמנם הייתם פה רק מספר ימים, אבל ישנן חוויות קצרות, שהשפעתן בטווח הארוך מאד משמעותית. אין לי ספק שחוויה מסוג זה עברתם כאן".

צילום: א. פרטי  10/01/2017
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תלמידים מ"אלון" חשפו בית בד מהתקופה הביזנטית - תמונות