ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
12/8/2020 - יום רביעי כ"ב באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » צפו: נשיא המדינה בביקור נשיאותי בגיאורגיה - גלריה

צפו: נשיא המדינה בביקור נשיאותי בגיאורגיה - גלריה

נשיא המדינה בביקור בגיאורגיה במהלכו ניפגש עם ראש ממשלת גיאורגיה Giorgi Kviri, בפגישתם דנו השניים בחיזוןק היחסים בין ישראל וגיאורגיה והעמקת שיתופי הפעולה בתחומי החקלאות, הטכנולוגיה והמדע ותחומים נוספים.

כמו"כ נפגש עם יו"ר הפרלמנט Irakli Kobakhidze בבניין הפרלמנט הגיאורגי, בה הביע היו"ר את צערו של העם בגיארוגיה על הפיגוע בירושלים והדגיש את הצורך להמשיך ולשתף פעולה במאבק בטרור חסר הגבולות. "היחסים בין המדינות שלנו איתנים וארוכים. אנחנו חולקים קשרים פרלמנטרים כמו גם קשרים בילטראליים נרחבים בתחמים שונים. המפגשים בינינו חשובים עבור שתי המדינות ובכוונתינו כפרלמנט להמשיך ולחזקם," אמר. .

כמו"כ סעד יחד עם רעייתו בארוחת ערב ממלכתית אצל נשיא גיאורגיה בארמונו שבתחה נשאו שני הנשיאים דברי ברכה.

בדבריו התייחס נשיא המדינה לחשיבות שיתוף הפעולה של מדינות העולם החופשי נגד הטרור ואמר: "אנו יודעים כי יותר מתמיד – דמוקרטיות חייבות לעבוד יחד, בשיתוף פעולה מלא מול אתגרים משותפים, משינוי במזג האוויר לטרור הגלובלי ולאיומים האזוריים. ובאשר לטרור, לצערי, אנו מכירים היטב את כאבו ואת המחיר הכבד שאנו משלמים למען עצמאותנו ולמען ערכי הדמוקרטיה והחירות. מכאן, אני יודע כי תצטרף אליי בשליחת תנחומיי למשפחות ההרוגים ותפילותיי לפצועים מפיגוע הטרור שאירע בירושלים אתמול."

נשיא גאורגיה אמר בדברי הברכה שלו: "זה לא רק ביקור של מנהיג במדינה שאנחנו כל כך מעריכים. זהו ביקורו של נשיא של אומה שהיה לה חלק בבניית היושרה והערכים של האומה שלנו. אנחנו מציינים היום ערכים משותפים, שנים של חיבור. ציינתי היום את תנחומינו אל משפחות הקורבנות שאיבדו את חייהם בפיגוע אמש. אנחנו עומדים לצידכם ומחזקים אתכם."

בטקס קבלת פנים שנערך בארמון הנשיאות על ידי נשיא גאורגיה, גיאורגי מרגוולשווילי ברך את הנשיא עם הגעתו ואמר: ״אני רוצה לחלוק איתך את ההתרגשות בארצנו לקראת ביקורך. אנחנו שמחים לארח אותך ולהרגיש את איתנות היחסים בין המדינות. אנחנו אומות קטנות בעלות עוצמה רבה, שחיות בסביבה לא פשוטה וההזדמנויות שלנו לשיתופי פעולה הולכות וגדלות.״

הנשיא הגאורגי הדגיש את הצורך בחיזוק שיתוף הפעולה בלחימה בטרור, ואמר: ״דעא"ש הם תופעה המאיימת על העולם כולו ועלינו לחלוק יכולות על מנת להיאבק בהם ובכל מי שמאיים על הסדר העולמי. המלחמה נגד הטרור ביד חזקה ומאוחדת תאפשר לנו להתגבר עליו. שוחחתי עם הנשיא על פוטנציאל הפיתוח של יחסינו בכל תחום אפשרי. אנחנו נתמכים על ידי האומות והעמים שלנו המבקשים את המשך חיזוק היחסים, והיום דנו בכל הצעדים בהם ניתן לנקוט על מנת לפתח את היחסים בינינו. אני מבקש לברך את המשלחת הישראלית כולה ואני חושב שהיסוד לכל שיתוף הפעולה בינינו הוא הידידות האיתנה בין המדינות.״ עוד הוסיף הנשיא מרגוולשווילי כי גאורגיה מעוניינת להעמיק את הלמידה מישראל בתחום החקלאות ואמר: ״הנס שעשיתם בישראל עם פיתוח החקלאות בארצכם הוא השראה עבורנו, ואנחנו שמחים ללמוד מהיכולות האלה ולאמץ אותן באמצעות מש״ב (שיתוף בינלאומי לפיתוח של משרד החוץ).״

כמו"כ ניפגש עם נציגי הקהילה היהודית הגיאורגית בבית הכנסת הגדול שבעיר טיבליסי, בטרם סיים את ביקורו הממלכתי בגיאורגיה והמריא חזרה לישראל.

"בשעות קשות וכואבות אלו אני רוצה למסור תנחומים וחיבוק חם למשפחות החיילים שנרצחו ביום ראשון בירושלים," פתח הנשיא את דבריו והמשיך: "מכאן, ממרחק, אני שולח את דאגתי ואת תפילותיי לשלומם של הפצועים שחלקם נאבקים על חייהם. אני רוצה להודות לחיילי צה"ל ומפקדיו, לאנשי ונשות השב"כ, המשטרה וכל זרועות הביטחון וההצלה העושים לילות כימים כדי להגן עלינו, לאנשים היקרים הפועלים ללא הרף למען ביטחוננו. אסור לנו לתת לטרור את הכוח להחליש אותנו ועלינו לעמוד איתנים, יחד, על משמר ביטחוננו."

הנשיא התייחס להיסטוריה של יהודי גיאורגיה והקשיים שחוו במהלך השנים ואמר: "האמונה והגבורה של יהודי גיאורגיה, לא היו רק בעבר. יהודי גיאורגיה נאבקו במסירות נפש על יהדותם בימי סטלין. ויהודי גיאורגיה, היו אלו שהחלו לשבור ולסדוק את מסך הברזל. אני זוכר היטב את המכתבים הפומביים ששלחו שמונה עשר המשפחות מגיאורגיה לוועדה לזכויות האדם של האו"ם מכתבים שסייעו לפתיחת השערים."

"הקשרים בין מדינת ישראל לגאורגיה הם קשרים טובים, אבל אנחנו צריכים לעשות יותר כדי לחמם אותם." אמר הנשיא והדגיש :"וכאן יש לכם תפקיד מרכזי. הלב היהודי, הקשר אל הקהילה היהודית החמה שנמצאת כאן מוסיפים נשמה מיוחדת לקשרים בין המדינות. רק השבת קראנו בתורה בפרשת וייגש על יהודה שהיה מוכן להיות ערב לאחיו בנימין ולהיכלא במקומו. הערבות ההדדית היא סוד כוחו של עם ישראל, כך היה בעבר וכך כיום – יהודי כל העולם ומדינת ישראל ערבים זה לזה, עם אחד אנחנו. אנחנו נעשה כל שבידינו להמשיך ולשמר את הקשר החם אתכם ועם גאורגיה, ואני בטוח שגם נצליח."

צילום: חיים צח/לע"מ  10/01/2017
 

נשיא המדינה מניח זר לזכר החייל האלמוני הגיאורגי בכיכר הגיבורים.
נשיא המדינה מניח זר לזכר החייל האלמוני הגיאורגי בכיכר הגיבורים.

נשיא המדינה עם יו
נשיא המדינה עם יו"ר הפרלמנט הגיאורגי Irakli Kobakhidze.

פגישת נשיא המדינה עם נציגי הפרלמנט ויו
פגישת נשיא המדינה עם נציגי הפרלמנט ויו"ר הפרלמנט הגיאורגי.

נשיא המדינה מניח זר לזכר החייל האלמוני הגיאורגי בכיכר הגיבורים.
נשיא המדינה מניח זר לזכר החייל האלמוני הגיאורגי בכיכר הגיבורים.

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » צפו: נשיא המדינה בביקור נשיאותי בגיאורגיה - גלריה