ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
11/8/2020 - יום שלישי כ"א באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » מתנדבי זק"א תל אביב בהשתלמות כהיערכות לשעת חירום - תיעוד

מתנדבי זק"א תל אביב בהשתלמות כהיערכות לשעת חירום - תיעוד

במסגרת הערכות ארגון זק"א תל אביב לחרום, עברה קבוצה של כ-60 מתנדבים השתלמות דו יומית בתנאי אש"ל להפעלת תר"ח (תחנת ריכוז חללים) אשר תופעל בעת אסון כמו רעידת אדמה או אחר בו יהיו ח"ו כמות מעבר ל-100 חללים, שהיא מעבר ליכולת הקליטה של המכון הלאומי לרפואה משפטית.

ההשתלמות שהתקיימה במלון "ציפורי בכפר" בקיבוץ חפץ חיים, התקיימה ביוזמת ובמימון עירית תל אביב אגף חרום ובטחון. במהלך יום הפתיחה מסרו סקירות והרצאות: סא"ל יהונתן רז, סגן מפקד פקע"ר דן, מר אייל קידר, ראש תחום מל"ח בעירית ת"א יפו, רפ"ק רשף לשם, ק' זיהוי מרחב שפלה, ד"ר חן קוגל , מנהל המכון הלאומי לרפואה משפטית.

תוכן וניהול ההשתלמות הופקד בידיהם האמונות של מר שלמה נחום, ראש ענף ז"ח ברשות פס"ח עליונה ומר הרצל צידקי ראש תחום פס"ח מחוז ת"א שניהלו את ימי העיון ומסרו סקירה על השינויים וההערכויות בתפיסת ההפעלה לטיפול בחללים אזרחיים בשעת חרום.

ביומה השני של ההשתלמות נמסרה סקירה על פעילות מרכז טיפול במשפחות החללים על ידי מר אופיר שמא ממשרד הרווחה. הרצאה מרתקת העביר רב הארגון הרב יעקב רוז'ה על סוגיות הלכתיות מעשיות בזיהוי חללים. כן מסר הרצאה סא"ל הרב יואב אוקנין, רע"ן זו"ק בצה"ל על השוני בין זיהוי חללי צה"ל לזיהוי אזרחים.

במהלך ההשתלמות הופיע בפני המתנדבים עשאהל שבו, קטוע רגל שנפצע בפיגוע טרור בביתו שבאיתמר בו נרצחו אמו ושלושת אחיו למול עיניו. אשר סיפר את סיפור חייו והקשר שלו לארגון זק"א שליווה אותו מעת היותו בן 9 מאז נפצע לאורך השנים, בהשתתפות בקייטנות ואירועים שנערכו על ידי "זק"א ישראל" ילדים של החיים בראשותו של חזי שבקס.

בסיום ההשתלמות סיכם מפקד זק"א סנ"צ מ' חיים נוגלבלט, מחוז תל אביב הוא המאויים ביותר במדינה לפי כל תורת הייחוס ועכשיו אנו ערוכים טוב יותר כשההשתלמות תרמה לידע והנסיון וגם הוסיפה לגיבוש המתנדבים ולכידותם דבר החשוב בפני עצמו בהתמודדות באירועים קשים.

צילום: טוסה - דוברות זק"א ת"א  09/01/2017
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » מתנדבי זק"א תל אביב בהשתלמות כהיערכות לשעת חירום - תיעוד