ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
5/8/2020 - יום רביעי ט"ו באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » פיגוע דריסה קטלני בארמון הנציב בירושלים - וידאו ותמונות

פיגוע דריסה קטלני בארמון הנציב בירושלים - וידאו ותמונות

נחום ברנשטיין סגן ראש סניף ירושלים של איחוד הצלה סיכם: "מדובר בזירה קשה של הולכי רגל שנדרסו ע"י משאית מנוף להובלת חומרי בניה. למרבה הצער חלק מהנפגעים היו ללא הכרה וללא דופק ונשימה. כמו כן בסיוע של מתנדבים נוספים הענקנו טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע לכ-15 נפגעים נוספים שהיו במצבי פציעה שונים. לוחמי אש פעלו בזירה לחילוץ לכודים מתחת המשאית".

יעקב קמינצקי מתנדב ביחידת האופנועים של איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בקבוצת הולכי רגל שנדרסו ע"י משאית בכניסה לטיילת ארמון הנציב. חלק מהולכי הרגל היו לכודים תחת למשאית ללא הכרה וביקשתי ממוקד איחוד הצלה סיוע של צוותי כיבוי ומתנדבים נוספים עקב כמות גדולה של נפגעים. בסמוך למשאית היו פזורים מספר נפגעים נוספים במצבים קשה בינוני וקל".

פרמדיקית מד"א חן לנדי שרון שהגיעה ראשונה למקום האירוע סיפרה: "כשהגענו למקום הייתה המולה רבה, ראיתי משאית שפגעה בצעירים שירדו מהאוטובוס סמוך לעמדת התצפית של ארמון הנציב, על הדשא סמוך לכביש שכבו כ-10 פצועים, חלקם לכודים מתחת למשאית. כוחות גדולים של מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ופינו אותם לבתי החולים."

אהרון אדלר, פאראמדיק מד"א כונן על אופנוע שהגיע למקום סיפר: "כשהגענו למקום ראינו זירה מורכבת מאוד, משאית שפגעה במספר צעירים. יחד עם כוחות גדולים של מד"א שהגיעו למקום הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות, קיבועים ועצירות דימומים ופינינו את הפצועים לבתי החולים בעיר".

דני רוטנברג, חובש בכיר במד"א שהגיע לשטח: "בדקות הראשונות עדיין חלק מהנפגעים היו לכודים מתחת למשאית של הנהג הפוגע. תוך כדי שצוותים שלנו מבצעים החייאה לאחד הנפגעים ששכב בתחילת נתיב מסע ההרג, סייענו לצוותי הכיבוי בניסיונות חילוץ הנפגעים מתחת למשאית, אך לצערנו לא ניתן היה להציל את חלקם ונאלצנו לקבוע את מותם בשטח. המשכנו לטפל ביתר הפצועים ופינינו אותם לבתי החולים ברחבי ירושלים להמשך טיפול".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "החובשים והפאראמדיקים של מד"א שנמצאים בהיערכות ודריכות גבוהה הגיעו לזירה במהירות, הגישו טיפול רפואי מציל חיים ופינו את הפצועים לבתי החולים בבירה תוך דקות בודדות. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם כלל גורמי הביטחון בישראל וממשיכים להיות ערוכים להעניק מענה רפואי, מקצועי ומהיר לכל תרחיש. אנו משתתפים בצערן של משפחות הנרצחים בפיגוע הקשה הזה ומאחלים החלמה מהירה לפצועים."

בנצי אוירינג מפקד זק"א ירושלים, אמר "מדובר בזירת פיגוע מאוד קשה, הגעתי עם צוות מתנדבי זק"א לזירה, המקום היה נראה כשדה קרב. מספר רב של נפגעים שכבו על הדשא, חלקם היו עדיין לכודים מתחת למשאית של המחבל".

צוותי זק"א שהגיעו לזירת הפיגוע סייעו לכוחות ההצלה להעניק טיפול רפואי ראשוני לנפגעים וכן בפינוי הפצועים לבתי החולים.

מאיר אקער קמב"צ זק"א ירושלים, אמר "מנוף של כיבוי סייע לנו להרים את החלק הקדמי של המשאית הדורסת על מנת שנוכל לחלץ את הנפגעים שנלכדו, לצערינו הם כבר היו ללא רוח חיים. צוות מז"פ של המשטרה בסיוע מתנדבי זק"א ביצעו זיהוי ראשוני של ההרוגים ולאחר מכן פונו מזירת הפיגוע ארבעת הנרצחים הי"ד וכן גופת המחבל. צוות זק"א נוסף נותר במקום על מנת לנקות את הדם הרב על מנת להביאם לקבורה".

צילום: יחזקאל איטקין-דוברות זק"א / עקיבא פולק-דוברות מד"א  08/01/2017
 


פיגוע דריסה בארמון הנציב בירושלים - צילום עקיבא פולק דוברות מד
פיגוע דריסה בארמון הנציב בירושלים - צילום עקיבא פולק דוברות מד"אהגעת פצועים מפיגוע הדריסה בארמון הנציב בירושלים לבית חולים שערי צדק - צילום דוברות מד
הגעת פצועים מפיגוע הדריסה בארמון הנציב בירושלים לבית חולים שערי צדק - צילום דוברות מד"א

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » פיגוע דריסה קטלני בארמון הנציב בירושלים - וידאו ותמונות