ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
7/8/2020 - יום שישי י"ז באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ירושלים: תרגיל "הבניין הלוהט" בבניין מגדלי הבירה - תמונות

ירושלים: תרגיל "הבניין הלוהט" בבניין מגדלי הבירה - תמונות

במסגרת הערכות כבאות והצלה ירושלים לאירועי חירום ושיגרה. התקיים היום תרגיל כיבוי וחילוץ רחב היקף בבניין "מגדלי הבירה" ברחוב ירמיהו. התרגיל התקיים בפיקודו של טפסר משנה אייל כהן ובהשתתפות מ"מ מפקד מחוז ירושלים, טפסר ניסים טויטו, וכן פיקוד משטרת ירושלים ופיקוד מד"א מרחב ירושלים.

בתרגיל נבחן שיתוף הפעולה האופרטיבי עם משטרת ישראל, מד"א, כוחות חירום נוספים ואנשי הביטחון של מגדל המשרדים, במתווה כיבוי וחילוץ ופינוי נפגעים. 

להב שי נחמיה קצין כבאות והצלה שפיקד על כוחות החילוץ והכיבוי בתרגיל: "בשנים האחרונות אנחנו עדים להתפתחות מואצת של אורבניזציה באזור ירושלים, בדגש על בנייה רוויה ברבי קומות וגורדי שחקים." "שינוי זה מחייב את התייחסות מערך הכבאות. ההתייחסות כוללת אימונים רבים ומורכבים, תרגילים נרחבים, וכן רכישת אמצעים וציוד מתקדמים לתגובה אופרטיבית ראויה ומתכללת באירועי חירום, במתווה של רבי קומות וגורדי שחקים. כל זה נעשה מתוך הבנה מערכתית של כבאות והצלה, כי הסיכון הרב בשריפות ואירועי חירום בבניינים רבי קומות וגורדי שחקים, הוא סיכון הטומן בחובו פוטנציאל נזק ופגיעה אדירים בנפש ורכוש, פוטנציאל סיכון גדול במיוחד העומד לפתחנו כתוצאה מהגידול החד בבנייה הרווייה. מערך הכבאות ולוחמי האש, מבינים את האיום ונערכים לכך, במידה וחלילה יהיה צורך להגיב לאירוע קיצון בבניין רב קומות, תושבי ירושלים יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי יש מי שיגן עליהם וידע למנוע פגיעה באזרחי העיר." "אני רוצה להודות למשטרת ישראל ובמיוחד למרחב ציון, כוחות מד"א ושאר גופי החירום שנטלו חלק בתרגיל החשוב הזה.

צילום: יאיר אגרנט, דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים  05/01/2017
  

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ירושלים: תרגיל "הבניין הלוהט" בבניין מגדלי הבירה - תמונות