ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
11/8/2020 - יום שלישי כ"א באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » לוחמי האש החזירו לארון הקודש את ספרי התורה שהצילו - תמונות

לוחמי האש החזירו לארון הקודש את ספרי התורה שהצילו - תמונות

טקס מרגש של חנוכת בית הכנסת המחודש "חזון יחזקאל" נערך במבשרת ציון, במעמד, הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, מפקד תחנת כבאות והצלה מבשרת ציון רשף משה אליאן, ראש המועצה מר יורם שמעון, אישי ציבור ותושבים רבים.

כזכור, לפני כ-שנה בבוקר שמחת תורה, הוזעקו לוחמי האש מתחנות מבשרת בית שמש וירושלים לשריפה גדולה שפרצה בבית הכנסת "חזון יחזקאל" במבשרת ציון. השריפה הייתה קשה ומורכבת, בהגיע צוות הכיבוי הראשון למקום האירוע דווח במערכת הקשר כי בית בכנסת בוער כליל ונשקפת סכנה גדולה לספרי הקודש, למבנים סמוכים בהם בית כנסת נוסף וכן בית ספר יסודי. במשך למעלה מארבע שעות רצופות נאבקו הצוותים בלהבות ענק בסיוע מנוף גבהים וציוד כיבוי רב. השריפה הקשה למרבה הצער, כילתה את רוב תכולת בית הכנסת, ובית הכנסת ניזוק באופן בלתי הפיך. אך יחד עם זאת בפעילותם מנעו לוחמי האש את התפשטות האש האדירה לבית הכנסת הסמוך, ומבני ציבור סמוכים. וכן מנעו בפעילות זו נפגעים בנפש.

האתגר הגדול שליווה את לוחמי האש בשריפה זו הוא חילוץ ספרי התורה. צוותי הכיבוי באומץ רב תוך שהם מפלסים את דרכם בתוך הלהבות, כשבד בבד התקרה וקירות המבנה קורסים סביבם, דבר שכמובן סיכן את חייהם, הצליחו להציל את ספרי התורה ללא נזק או עם נזק קל בלבד לכיסויי הספרים. בטקס אתמול השתתפו לוחמי אש ומפקדי צוותים שחילצו את הספרים העשנים, והם התכבדו להחזיר לארון הקודש את הספרים שהם עצמם הצילו.

מפקד תחנת הכיבוי במבשרת ציון רשף משה אליאן נאם בטקס ואמר: "ספר התורה שמנחה את עם ישראל מזה אלפי שנים ספר התורה בו נתון הציווי "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" המורה את דרכם של הלוחמים יום יום שעה שעה, ספר התורה בו הערך העליון הוא חיי אדם, מחולץ מלהבות האש ע"י האמונים על הצלת חיים. מעמד מרגש זה השאיר חותם עמוק בלב הלוחמים שעמלו באירוע" "כעת, שנה אחרי. כאשר בית הכנסת נבנה מחדש, זהו רגע מרומם נוסף, רגע בו יחזרו קולות התפילה לבקוע מחלונות בית הכנסת. לשונות של תפילה, ולא לשונות של אש. בתקווה שכל תפילות המתפללים יתקיימו ברצון, וללוחמי האש אני מאחל את ברכתו של הנביא ישעיה: "כִּי תַעֲבֹר בַּמַּיִם אִתְּךָ אָנִי, וּבַנְּהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּךָ. כִּי תֵלֵךְ בְּמוֹ אֵשׁ לֹא תִכָּוֶה - וְלֶהָבָה לֹא תִבְעַר בָּךְ".

צילום: דוברות כבאות והצלה בית שמש   07/11/2016
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » לוחמי האש החזירו לארון הקודש את ספרי התורה שהצילו - תמונות