ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
22/1/2021 - יום שישי ט' בשבט 5781
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » לאחר ארבע שנים בקבר נוצרי הועבר לקבורה יהודית - תמונות

לאחר ארבע שנים בקבר נוצרי הועבר לקבורה יהודית - תמונות

מבצע 'חסד של אמת' המנוח הועבר לקבורה יהודית ארבע שנים לאחר שנקבר כאלמוני בבית קברות נוצרי, מתנדבי זק"א פתחו את הקבר והוציאו את הגופה, העבירו אותה להר המנוחות שם נקבר על פי כללי ההלכה.

השבוע התקבלה פנייה במטה הארצי של זק"א: "אני צריך שתוציאו את גופת בני שנקבר לפני ארבע שנים בחלקה נוצרית, ותעבירו אותו לקבר יהודי".

מבירור הפרטים עולה כי מדובר ביהודי שנפל ונהרג לפני ארבע שנים באתר בנייה, אולם אז לא הצליחו לאתר את זהותו ולכן נקבר כאלמוני בבית קברות נוצרי בקיבוץ רבדים, חודש לאחר פטירתו.

כשנה לאחר שנקבר, זוהה המנוח על פי מאגר DNA המשטרתי, והודיעו זאת לאמו המתגוררת לבדה. אם המנוח לא האמינה לכך שבנה נהרג ולכן גם לא דיווחה על כך לבני משפחה נוספים ולא עלתה לקבר.

היות והמנוח לא היה בקשר עם בני משפחתו ואף שהה תקופה ארוכה בחו"ל, לא היה איש שהתלונן על היעדרו. לדברי בני המשפחה, בתקופה האחרונה, במסגרת חקירתו של אחיו בשב"כ בחשד לביצוע פעולות תג מחיר, אמר לו אחד החוקרים, כי אחיו נהרג. האח המופתע סיפר על כך לאביו שפנה למשרד הבריאות ולמשטרת ישראל שם התברר לו כי אכן הדברים נכונים.

אתמול פנה האב לזק"א, ראש אג"ם חיים ויינגרטן קיבל את השיחה. האב סיפר כי כבר קיבל את אישור משרד הבריאות והמשטרה להוצאת בנו מחלקת הקבר הנוצרית בה נקבר לפני כארבע שנים, אך הוא זקוק למתנדבי זק"א לצורך תהליך ההוצאה מהקבר והקבורה מחדש.

מבחינת ההלכה, כל דקה ודקה שיהודי קבור בבית קברות נוצרי זה צער עצום לנפש. מתנדבי זק"א בראשת בערל'ה יעקובוביץ נרתמו מיד למשימה, נסעו לקיבוץ רבדים יחד עם הרב דניאל שטרן שעוסק בתחום, בנו של הרה"ג שמואל אליעזר שטרן שליט"א.

"פתחנו את הקבר בחלקה הנוצרית, עטפנו את המנוח בטלית עם כל הכבוד הראוי, כל זאת בנוכחות האב" סיפר ברל'ה. משם הועבר המנוח להר המנוחות בירושלים, שם הובא לקבר ישראל על פי כל כללי ההלכה, בהשתתפות בני המשפחה, מתנדבי זק"א וחברים קרובים.

על פי הנחיית הרב יעקב רוז'ה, יו"ר ועד רבני זק"א ומומחה בתחום הקבורה וזיהוי חללים, בני המשפחה מדרגה ראשונה קרעו את בגדיהם - ללא ברכה, וישבו שבעה עד השקיעה.

צילום: דוברות זק"א  29/09/2016
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » לאחר ארבע שנים בקבר נוצרי הועבר לקבורה יהודית - תמונות