ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
4/6/2020 - יום חמישי י"ב בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ילדים וניצולת שואה המאושפזים בסורוקה נפגשו - תמונות

ילדים וניצולת שואה המאושפזים בסורוקה נפגשו - תמונות

כ-180 מטופלים ניצולי שואה מאושפזים, ערב יום השואה, במרכז הרפואי סורוקה במחלקות השונות. לקראת יום השואה ילדים מבית הספר לילדים מאושפזים בביה"ח חילקו 'פרח לניצול'. מפגש מרגש התקיים היום בין הילדים המאושפזים לניצולת השואה רעיסה סבירסקי המאושפזת במחלקה האורטופדית.

רעיסה בת ה-85 עלתה לארץ בשנת 1990, משפחתה גרה בעיירה באוקראינה כשהתחילה מלחמת העולם השנייה. משפחתה המורחבת, כולל סבתא וסבא שלה נרצחו ע"י הנאצים. משפחתה המצומצמת יחד עם הוריה ושלוש אחיותיה הצליחה לברוח לעיירה בשם וורניש ויום לפני שהנאצים נכנסו לעיירה הצילחו לברוח לאוזבקיסטן וניצלו. כיום לעריסה יש בן אחד, 3 נכדות ונינה אחת.

רעיסה סבירקסי- ניצולת השואה: "ילדים בארץ הזאת צריכים להיות מאושרים שיש להם איפה לחיות, שלא ידעו מה זה מלחמות ולא יחוו את זה. שיגדלו ויקימו משפחה בארץ ישראל. התרגשתי מאוד שהילדים הגיעו לכאן, ילדים מהווים עבורי שמחה ומאוד ריגש אותי לדעת שהם זוכרים ולא שוכחים. "

לירם פרץ, בן ה-17, ילד המאושפז בסורוקה: "מאוד שמחתי להכיר את ניצולת השואה ולשמוע את הסיפור שלה. זכיתי לראות אישה חזקה. זה לא מובן מאליו שביום השואה כשאני מאושפז בבית חולים אני אזכה לפגוש ניצול שואה, אשמע את הסיפור שלו ואוכל להעביר הלאה. אני מרגיש שהיא גם עזרה לי ונתנה לי כוחות."

צילום: רחל דוד, סורוקה  03/05/2016
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ילדים וניצולת שואה המאושפזים בסורוקה נפגשו - תמונות