ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
25/5/2020 - יום שני ב' בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תל קציר: טקס חניכת גבעת משמר הגבול - תמונות

תל קציר: טקס חניכת גבעת משמר הגבול - תמונות

נחנכה גבעת משמר הגבול, סמוך לקיבוץ תל קציר שבעמק הירדן, בסיוע עמותת "הכומתות הירוקות" ובהובלת מרחב מג"ב צפון, מצפור לזכר הלוחמים שנפלו ונפצעו במקום. החל משנות ה-50 ועד למלחמת ששת הימים ב-1967, פעלו לוחמי מג"ב בגזרת גבול הצפון והיוו כוח מרכזי בפעילות הביטחונית בגזרה זו. בגבעה התרחשו מספר תקריות ירי מול כוח סורי ששהה בזמנו באזור.

מפקד משמר הגבול, ניצב, יעקב (קובי) שבתאי, ציין: "אני מתרגש וגאה לעמוד פה בנקודת ציון שמהווה ציר מורשת ארוך שנים של משמר הגבול. מאז הקמתו ועד ימים אלו עמד החיל באתגרים בטחוניים רבים והיה שותף להתפתחותה של המדינה. הפרוייקט החשוב אותו אנו חונכים היום מחדד בפנינו את חשיבות ההנצחה הזיכרון והחיבור להיסטוריה המרתקת שלנו כחיל וכמדינה" , עוד ציין מפקד משמר הגבול, "המצפור פתוח לקהל הרחב ואני קורא לאזרחי ישראל להגיע וללמוד אודות המורשת וההיסטוריה של החיל המפואר הזה אשר יש לו חלק נכבד בדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל".

מפקד מג"ב מרחב צפון, נצ"מ יהודה יהושע שהוביל את פרוייקט חידוש הגבעה ציין : "אנחנו גאים לעמוד על חלקת אדמה זו שלא ידענו על קיומה עד לא מזמן, גבעה שנושאת על גבה פיסה אחת קטנה ומשמעותית, פיסה אחת קטנה מפאזל אינסופי של ההיסטוריה המפוארת של משמר הגבול. זו גאווה לשרת בחיל כה עוצמתי ומיוחד הן באנשיו והן ביכולותיו וגאווה להיות שייך להיסטוריה כה מפוארת".

צילום: דוברות המשטרה  20/04/2016
 


© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תל קציר: טקס חניכת גבעת משמר הגבול - תמונות