ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
7/6/2020 - יום ראשון ט"ו בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » צפו: ריבלין במוזיאון היהודי ובספריית שניאורסון במוסקבה

צפו: ריבלין במוזיאון היהודי ובספריית שניאורסון במוסקבה

נשיא מדינת ישראל מר ראובן ריבלין, שהגיע אתמול לביקור בן יומיים לביקור ממלכתי במוסקבה בירת רוסיה, הגיע הבוקר (יום חמישי) לסיור במוזיאון היהודי הגדול בשכונת "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה וב"ספריית שניאורסהן" המפורסמת השוכנת במרכז המוזיאון מזה שנתיים, מאז העבירו נשיא רוסיה וולדמיר פוטין לידי רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר.

על מדרגות "מרכז החסד היהודי שערי צדק" הסמוך, עמדו כמאה וחמישים תלמידי הת"ת "חדר מנחם" אשר קיבלו את פני האורח, שהתרגש לראות ילדים יהודים המתחנכים על טהרת הקודש במוסקבה. האורח חבש מיד כיפה גדולה, אותה הוא לבש במהלך כל המשך הסיור. אל הנשיא התלוו שגריר ישראל ברוסיה צבי חפץ וקונסול ישראל ברוסיה יעקב ראש. בפתח המוזיאון קידם אותם נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה הרב אלכסנדר ברדה, שליווה את האורחים במהלך כל הביקור. גולת הכותרת של הביקור היתה ב"ספריית שניאורסהן".

בחרדת קודש התייחס הנשיא לספרים הקדושים, בדק, התעניין והביע את רצונו שבמהרה הספרים יגיעו למקום הנכון. עם סיום הביקור, שלווה בכלי תקשורת רבים, הוענק לנשיא כרך ראשון של "מסכת ברכות מתלמוד בבלי" שתורגם לראשונה בהיסטוריה לשפה הרוסית, כהמשך לתנופת תרגומי ספרי קודש וחסידות להמוני העם הצמאים לדבר השם.

צילום: לוי נזרוב  17/03/2016
      

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » צפו: ריבלין במוזיאון היהודי ובספריית שניאורסון במוסקבה