ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
28/2/2020 - יום שישי ג' באדר תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הושלם שלב ג' בעבודות הקמת תחנות רכבת העמק - תמונות

הושלם שלב ג' בעבודות הקמת תחנות רכבת העמק - תמונות

הושלם שלב ג' בעבודות הקמת תחנות רכבת העמק-"יקנעם-כפר יהושע" ו"מגדל העמק-כפר ברוך" כחלק מפרויקט של משרד התחבורה באמצעות נתיבי ישראל, להקמת רכבת העמק החדשה בעלות של כ- 4 מיליארד ש"ח. ומסילה בין חיפה לבית שאן באורך של כ- 60 ק"מ, עליה תאיץ הרכבת במהירות של 160 קמ"ש ותעבור בין 5 תחנות- לב המפרץ, יקנעם-כפר יהושע, מגדל העמק-כפר ברוך, עפולה ובית שאן.

תחנת "יקנעם-כפר יהושע", התחנה המיתולוגית של רכבת העמק, ממוקמת בסמוך לתחנה ההיסטורית הישנה ונבנתה בהשראתה עם כבוד לעבר, לסגנון העיצובי ולארכיטקטורה הטמפלרית ההיסטורית. בתחנה החדשה אף הוקם מגדל מים חדש, שתוכנן בדומה למגדל המים ההיסטורי המקורי, ששימש בעבר למילוי קטרי הקיטור של רכבת העמק וניתן לראותו בתחנת הרכבת ההיסטורית הסמוכה. לצד התחנה שיקמה חברת נתיבי ישראל את שרידי מסילות הברזל והעץ הישנות, אותן ניתן לראות בשטח, לשבת על ספסלים לצדן וליהנות מהנוף.

התחנות "יקנעם-כפר יהושע" ו"מגדל העמק-כפר ברוך" משתרעות כל אחת, על פני שטח כולל של כ- 20,000 מ"ר בשילוב פיתוח דרכי גישה וכוללות- רציף נוסעים, מרכז תחבורה גדול הכולל כ- 600 חניות פרטיות בתחנת יקנעם-כפר יהושע וכ- 300 חניות פרטיות בתחנת מגדל העמק-כפר ברוך, חניות למוניות, אזורים ייעודיים להורדת נוסעים- המכוניםKiss& Ride- , כפי שמקובל בתחנות רכבת במטרופולינים גדולים ומערך היסעים "שילובים" הכולל תחנות אוטובוס שיתוזמנו בהתאם לזמני הרכבת. כמו כן, יתבצע גינון ופיתוח נופי נרחב. בתחנות יוקדש מרחב מיוחד לצילומי ארכיון ישנים של תחנת רכבת העמק.

על פי תכנית חברת נתיבי ישראל, יחברו 60 ק"מ של מסילת ברזל התאפשר להגיע מעמק בית שאן לחיפה תוך כ- 50 דקות. במסגרת העבודות מוקמים 26 גשרים באורך כולל של 5.5 ק"מ, חניונים, מעברים חקלאיים, גשרים להולכי רגל ועוד, מתבצעות עבודות שיקום נופי נרחבות, עבודות תשתיות חשמל, תאורה ותקשורת. הקמת רכבת העמק תצמצם באופן משמעותי את תנועת הרכבים והמשאיות במערכת הכבישים ובכך היא גם תקטין את תאונות הדרכים.

צילום: חברת נתיבי ישראל  15/03/2016
 


© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הושלם שלב ג' בעבודות הקמת תחנות רכבת העמק - תמונות