ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
17/8/2019 - שבת ט"ז באב תשע"ט
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תל אביב: לוחמי אש בתרגיל במגדל החדש בשדרות רוטשילד - גלריה

תל אביב: לוחמי אש בתרגיל במגדל החדש בשדרות רוטשילד - גלריה

לוחמי האש של תחנה אזורית תל אביב בתרגיל כיבוי וחילוץ במגדל המשרדים החדש בשדרות רוטשילד (מגדלי אביב רוטשילד). תרגיל זה הוא הראשון שבוצע על גורד השחקים החדש שבנייתו הסתיימה בשנת 2015. התרגיל דימה תרחיש שריפה בקומות הגבוהות, חילוץ לכודים ובלימת התפשטות האש לאיזורים נוספים במבנה. בתרגיל השתתפו חמישה צוותי כיבוי, מנוף גבהים, רכב אספקת מים ורכבי סער.

רשף ליאור טהרני קצין חומ״ס ודובר תחנה אזורית תל-אביב יפו יו״ר וועדת מורשת הכבאות מסר בסיום התרגיל: "הצוותים העידו על יכולת להבין ולתפקד באופן מיטבי באירועים של שריפה בבניינים רבי קומות. במסגרת התרגיל נבחן שיתוף הפעולה בין צוותי הבטחון של המגדל ללוחמי האש. בסיום נערך תחקיר והופקו לקחים, בהשתתפות כלל הלוחמים והקצינים שלקחו חלק בתרגיל. התרגיל התקיים בשיתוף עם חברת הניהול של המגדל Hige Tower ומלון רוטשילד 22 של רשת פתאל".

רשף ליאור טהרני הוסיף: "ראוי לציין כי קיום תרגיל זה בשטח מגדל רוטשילד 22 מהווה נקודת ציון היסטורית וסגירת מעגל לתחנת הכיבוי של תל אביב. מעטים הם אלה היודעים את הסיפור המרתק של השטח עליו מתנשא הבניין המפואר ברחוב רוטשילד 22 פינת נחלת בנימין. בשנת 1925 נוסדה הכבאות בישראל באופן רשמי בבית הוועד מתחת למגדל המים הראשון בעיר שעמד בדיוק במקום בו עומד מגדל רוטשילד שם הוקמה תחנת הכיבוי הראשונה בישראל לגדוד הכבאים המתנדבים שפעלו בחירוף נפש וללא שכר. במקום זה הוקמה גם משטרת ישראל ומגן דוד אדום. המקום שימש גם כבית העיריה הראשון, כבית הדואר של העיר וכבית המשפט לענינים מקומיים. באמצע שנות הארבעים נהרס מגדל המים והבניין ההיסטורי ולאחר מספר שנים נבנה במקומו בניין משרדים חדש של חברת הספנות צים. רצה הגורל ושוב קישר את הכבאים למקום והפעם דרך שריפה שהיתה לגדולה ביותר בישראל - שריפה שהשפיעה על חוקי הבטיחות מאש ויצרה את הכבאות מחדש, להלן השריפה בבניין צים בפברואר 1966 ( בדיוק לפני 50 שנה ) . וכך נשזר גורלם של הכבאים בשנית עם המקום".

צילום: דוברות כבאות מחוז דן  29/02/2016
  

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תל אביב: לוחמי אש בתרגיל במגדל החדש בשדרות רוטשילד - גלריה