ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
25/10/2020 - יום ראשון ז' בחשון 5781
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » מחלף סומך: חילוץ דרמטי בין שמים לארץ ע"י לוחמי אש - צפו

מחלף סומך: חילוץ דרמטי בין שמים לארץ ע"י לוחמי אש - צפו

מבצע חילוץ דרמטי התרחש הבוקר במחלף סומך. משאית שהתהפכה על צידה, פרצה את מעקה הבטיחות, צנחה ממפלסו העליון של המחלף לפי מטה ונבלמה על הקורות התומכות. מכב"ה מחוז חוף נמסר: "מדובר באחד מהחילוצים המורכבים והמעניינים אשר לוחמי האש פעלו בהם בשנים האחרונות, וכי הנער קיבל במתנה את חייו הודות למחלציו".

סמוך לשעה 06:30 התקבל דיווח בחדר המבצעים של תחנה כיבוי חיפה על תאונת דרכים בה היו מעורבים טנדר ומשאית מיכל אשר הובילה תערובת (מזון לבעלי חיים) . כוחות גדולים של לוחמי אש בראשות מפקד המשמרת טפסר משנה שלום לוי נהרו למקום והמחזה אשר נגלה לעיניהם היה משאית אשר התהפכה על צידה, פרצה את מעקה הבטיחות, צנחה ממפלסו העליון של המחלף לפי מטה ונבלמה על הקורות התומכות. כבר בשלביו הראשונים של האירוע חולץ מתוך המשאית נהגה, גבר בשנות הארבעים לחייו אולם כאן רק התחילה הדרמה: הנהג סיפר ללוחמי האש כי יחד עמו בתוך קבינת המשאית היה נער כבן 14.

 

הנער, נותר לכוד בפלג גופו התחתון בתוך הקבינה, כאשר שאר גופו שמוט מחוץ למשאית עם הראש מופנה כלפי מטה- לכיוון מפלסו התחתון של המחלף , והוא למעשה תלוי בין שמים לארץ. כל אותה העת היה הנער בהכרה מלאה. לוחמי האש הציבו סולמות גבהים, האחד במפלס התחתון והשני במפלס העליון, חברו לנער הלכוד והחלו בפעולות לחילוצו. חברי היל''מ (יחידת החילוץ של רשות הכבאות) אשר מתורגלים בזירות מעין זו פעלו בסיוע כלי חיתוך ופישוק הידראוליים, תוך נקיטת משנה זהירות לבל יוחמר מצבו, משך שעה ארוכה בכדי להסיר את חלקי המשאית המעוותת אשר לכדו את גופו של הנער.

משך כל אותה העת ניתך בזירה גשם עז, ולא זו בלבד- ממיכל הדלק של המשאית ניגר סולר רב ולכן פרסו לוחמי האש במקום קווי תקיפה והיו מוכנים לכל תרחיש. לבסוף, עלה בידי לוחמי האש לחלץ את הנער בשלום ולהעבירו לקבלת טיפול רפואי. ניתן בהחלט לאמר כי מדובר באחד מהחילוצים המורכבים והמעניינים אשר לוחמי האש פעלו בהם בשנים האחרונות, וכי הנער קיבל במתנה את חייו הודות למחלציו.

צילום: דוברות כבאות מחוז חוף  07/02/2016
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » מחלף סומך: חילוץ דרמטי בין שמים לארץ ע"י לוחמי אש - צפו