ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
19/9/2020 - שבת א' בתשרי 5781
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » כביש 90: מאות חקלאים הפגינו עם כלים חקלאיים כבדים - תיעוד

כביש 90: מאות חקלאים הפגינו עם כלים חקלאיים כבדים - תיעוד

מאות חקלאים , ראשי רשויות, ראשי ארגוני המים והחקלאות מאזור הגליל העליון, הגולן והעמקים יצאו להפגין נגד התיקון בחוק המים שעבר בקריאה ראשונה בכנסת ובמסגרתו מתכננת הממשלה להלאים את חברות הפקות המים לחקלאות ,ולהפוך את חברת מקורות למונופול דורסני בשוק המים וייקור מחיר המים לחקלאות.

זהו צעד מחאה ראשון של החקלאים בו השתתפו הבוקר מעל 150 כלים חקלאיים- משאיות, טרקטורים וטנדרים מצוידים בשלטי מחאה ודגלי ישראל, שנסעו לאורך כביש 90 מצומת הגומא ועד לצומת מחניים, דבר שיצר פקקי תנועה גדולים לאורך הציר.

בסיום שיירת המחאה הקימו החקלאים מאהל מחאה על גדר הגבול בסמוך למושב אביבים מול מארון א-ראס עם מסר ברור- החקלאות שומרת גם על גבולות המדינה לטענת החקלאים, הממשלה מכריזה על פירוק מונופולים, אך בפועל פועלת הפוך, ובהצעת חוק המים החדשה מכתירה את חברת מקורות למונופול מסוכן שיהיה אחראי על כלל הפקת ומחירי המים בישראל שהינם עורק החיים של החקלאים, בעיקר באזור הצפון בהם קיימים רק מים שפירים ולא מותפלים, כמו באזורים אחרים.

מחירי הפקת המים של חברת מקורות גבוהה פי שלוש מהפקת המים שיוצרים החקלאים בעצמם, בחברות ההפקה שהקימו לאורך השנים בהשקעה של מיליוני שקלים ולכן לא ברורה מגמת הממשלה ליצור ייקור של הפקת מים לחקלאות. החקלאים חוששים, כי מדובר בהתערבות פוליטית גסה בתחום החקלאות והמים ולכן מתנגדים בכל תוקף להפיכת מקורות למונופול על המים של כולנו כאן בגליל ובגולן!

צילום: אגודת מים בגליל  03/02/2016
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » כביש 90: מאות חקלאים הפגינו עם כלים חקלאיים כבדים - תיעוד