ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
5/8/2020 - יום רביעי ט"ו באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא ארח את נציגי "מנהיגות ירוקה" בשיתוף חברת החשמל - צפו

הנשיא ארח את נציגי "מנהיגות ירוקה" בשיתוף חברת החשמל - צפו

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ארח במשכנו אירוע לסיכום תכנית הלימודים "מנהיגות ירוקה בדגש התייעלות אנרגטית" המשותפת לחברת החשמל ורשת "אורט".

באירוע הציגו תלמידים מצטיינים ממגזרים שונים מבתי ספר "אורט" ברחבי הארץ, את התכנית להתייעלות אנרגטית וחיסכון בחשמל, בכל אחד מבתי הספר פעלה קבוצת מנהיגות ירוקה אשר הוכשרה בנושא שימוש מושכל בחשמל והתייעלות, והנחילה אותו בקרב הקהילה, לאחר שעברה הכשרה מקצועית שכללה ידע תיאורטי ומעשי בנושא צריכה נבונה וחסכונית, לצד כלים מנהיגותיים להובלת שינוי. במהלך האירוע הופיעה חבורת הזמר "קולות" עם שני שירים, 'מכתב לאחי' ו'קבלו את השני' שנכתב במיוחד עבורם. חבורת הזמר מונה תשעה זמרים בגילאי 16 עד 21 הלומדים בכיתות תקשורתיות לתלמידים על הספקטרום האוטיסטי, בקריית החינוך אורט קריית ביאליק. התשעה ריגשו את הקהל באירוע וזכו למחיאות כפיים סוערות ובסיום השיר הראשון, עלה הנשיא לבמה וחיבק את הזמרים.

בדבריו במהלך האירוע התייחס הנשיא להסכם שנחתם בועידת האקלים השנה, ופנה לתלמידים שיהיו מי שיממשו בעתיד את שנחתם ואמר: "היום אנרגיה ירוקה וניצול אנרגיה, הם אתגר עולמי. בוועידת האקלים בפריז, נקבע הסכם מחייב, ומדינת ישראל, הציבה לעצמה יעד של העלאת ייצור החשמל מאנרגיה מתחדשת. זה לא עוד הרבה זמן ואני בטוח שאתם תובילו את המהפכות האלה. אנחנו צריכים מנהיגים צעירים, שהעתיד הירוק הוא בראש חלומותיהם. המאמץ המשותף שלכם למען הסביבה רוקם את החיבורים היקרים מפז, שהופכים את הארץ הזו למקום ראוי וטוב, שכיף לחיות בו. אני מביט בכם ומתמלא גאווה, נערות ונערים מדרום ועד צפון, פסיפס יפהפה של החברה הישראלית, דתיים וחילוניים, דרוזים, ערבים ויהודים, משלבים ידיים יחד, כדי ליצור עתיד משותף טוב יותר. זוהי ארץ ישראל הטובה, היפה והנפלאה, שאנחנו כל כך אוהבים. אזרחים צעירים, אכפתיים וחדורי תחושת אחריות, הדואגים יחד ליצור עולם יפה יותר. אתם התקווה הישראלית של הוריכם, של מוריכם, אתם התקווה הישראלית שלי."

צח בביץ, בן ה13, תלמיד אורט דפנה, קריית ביאליק, סיפר באירוע על פרויקט "משפחה ירוקה" אותו יזמו במטרה לרתום את כל בני המשפחה ולאחר מכן את תושבי עיר מגוריו כדי לעורר מודעות ולחסוך בחשמל: "התהליך שעברנו היה מאוד מהנה ומלמד. התחושה הייתה עצומה ושמחתי מאוד לקחת חלק בפרויקט הזה."

צילום: מארק ניימאן - לע"מ  23/01/2016
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא ארח את נציגי "מנהיגות ירוקה" בשיתוף חברת החשמל - צפו