ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
14/8/2020 - יום שישי כ"ד באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תיכון 'רוטברג' מרמת השרון בשיעור אזרחות בתל אביב - תמונות

תיכון 'רוטברג' מרמת השרון בשיעור אזרחות בתל אביב - תמונות

תלמידי שכבת יב' מתיכון "רוטברג", שניגשים השנה לבגרות במקצוע האזרחות יצאו ליום סיור משותף עם תלמידים מתיכונים ממלכתיים-דתיים, במטרה לחזק את המכנה המשותף בין חלקי החברה הישראלית.

זו הייתה הזדמנות לחוות מושגים מספרי הלימוד כפלורליזם, סובלנות והסכמיות בדרך אחרת. הסיור כלל תחנות שונות סביב מוקדי חיכוך ומחלוקת שהיו בחברה הישראלית מיום הקמתה של המדינה ועד ימינו.

בין התחנות בסיור: חוף פרישמן, בו דנו בסיפור אלטלנה כמייצג רגעים בהם מקבלים מנהיגים החלטות הרות גורל. דיון בשאלה מהו מחיר האחדות? והקמת צה"ל. בית בן גוריון, בו העלו קווים לדמותו של מנהיג ודיון בהכרעות שקיבל ראש הממשלה הראשון. בית הקברות טרומפלדור, בו דהו ברצח ארלוזורוב והתודעה וכן המיתוס מי רצח את ארלוזורוב, האם רבין היה הראשון שנרצח?. במכינת בני ציון, נערך מפגש עם חניכי מכינה קדם צבאית בה חיים יחד חניכים דתיים וחילוניים. האם ניתן לחיות במשותף למרות הפערים כשחיים לאורו של אידיאל גדול. בכיכר רבין נערכו מעגלי סיכום ועיסוק באחריות המוטלת עלינו כאזרחי העתיד לשמור על גבולות השיח הציבורי ועל ערכי הדמוקרטיה בין הקבוצות השונות במדינה.

בסיום יום הפעילות אמרו התלמידים כי יש להרבות במפגשים מסוג זה עם נציגי קבוצות שונות בחברה הישראלית. לכמה מהתלמידים היה זה מפגש ראשון והזדמנות לשיחה עם נוער מהזרם הדתי לאומי. התלמידים יצאו עם רצון להמשיך בדיאלוג, להבין את הצד השני וללמוד על השקפת עולמם.

סגנית המנהלת והרכזת החברתית בתיכון "רוטברג", עידית שם טוב, הוסיפה: "יום הסיור הינו יוזמה חינוכית-ערכית נוספת של תיכון רוטברג במרכזו עומד הדיאלוג. בחברה הישראלית חיות ביחד קבוצות אוכלוסייה שונות באורח חייהן והשקפת עולמן. אנחנו מאמינים ביצירת הזדמנויות לשיח מתוך הקשבה וכבוד לאחר. הסיור המשותף איפשר לימוד פרק באזרחות בדרך אחרת, חוויתית ורלוונטית לתלמידים וכן בניית גשר להידברות בין בני נוער גם בנושאים שאין בהם הסכמה".

צילום: א. פרטי - דוברות עיריית רמת השרון  07/01/2016
 © כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תיכון 'רוטברג' מרמת השרון בשיעור אזרחות בתל אביב - תמונות