ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
14/8/2020 - יום שישי כ"ד באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תלמידי חטה"ב "קלמן" נפגשו עם עיוורים ולקויי ראייה - תמונות

תלמידי חטה"ב "קלמן" נפגשו עם עיוורים ולקויי ראייה - תמונות

מפגש מרגש בגובה העיניים: תלמידי חטה"ב "קלמן", זכו למפגש מרתק עם עיוורים נציגי עמותת פעול"ה הפועלת למען אנשים עיוורים ולקויי ראייה. נציגי העמותה נפגשו עם תלמידי כיתות ז' וסיפרו על החיים שלהם כעיוורים וכן חשפו בפניהם את הפעילויות המיוחדות שעורכים במיוחד לאנשים עיוורים.

במסגרת הפגישה, העבירו נציגי העמותה יוני, יוסי ושירה הרצאה של כ-45 דקות בה הסבירו כיצד מתמודדים עם העיוורון (או לקות הראיה). שירה ויוני סיפרו לתלמידים כיצד הכירו את הכלבות שלהם, זארה וג'סי, וכיצד הם נעזרים בהן בחיי היום יום והיה מרתק לשמוע כיצד מגדלים ומאלפים את כלבי הנחייה. יוסי, המשמש כמוקדן בעיריית רמת-השרון (וזוכה לתגובות חמות ביותר על עבודתו) הסביר לתלמידים כיצד הוא הולך עם מקל הנחייה שלו ובנוסף הסבירו כיצד ניתן לעזור לאדם עיוור שרואים ברחוב, וכיצד להתייחס אל אנשים עיוורים.

בהמשך שוחחו על המושג נגישות, ועל כך שיש מכשולים, ומקומות לא נגישים, המפריעים לאנשים עיוורים לתפקד כמו כולם. לאחר ההרצאות התקיימה בבית-הספר, מכירה של מזון ושוקו וכל הכסף שהתקבל, נתרם לעמותת פעול"ה. הנציגים נפגשו עם קבוצות קטנות של תלמידי כיתה ז', ונתנו להם לשאול שאלות והם ענו לנו על כולן בכנות. הילדים שאלו שאלות על מהלך חייהם, על כיצד הם מרגישים להיות עיוורים, האם כשהם חולמים הם רואים? בנוסף שאלו כיצד התייחסו אליהם כילדים עיוורים, והאם קיבלו חינוך מיוחד בילדותם. הילדים נהנו לשמוע אותם נפתחים ומספרים על חייהם, ונהנו לשאול את כל השאלות שעלו בדעתם.

נעה שחל, תלמידת כיתה ז'1 ב"קלמן", הוסיפה: "בפגישה הזו הרגשתי שאני ממש נכנסת לעולמם, וניסיתי לדמיין כיצד אני הייתי מרגישה אם הייתי בנעליים שלהם. כאשר ניסיתי לדמיין זאת, הבנתי כמה האנשים אלו הם אמיצים ובעלי תושייה".

צילום: א. פרטי - דוברות עיריית רמת השרון  06/01/2016
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » תלמידי חטה"ב "קלמן" נפגשו עם עיוורים ולקויי ראייה - תמונות